Country Yemek Odası Tasarımları

2
709

Son zamanlarda moda olan country akımı mobilyada da yerini almıştır. Country tarzı, pastel veya toprak tonlarının hakim olduğu sıcak ve samimi mobilyalardan oluşan bir dekorasyon. Sizler için seçtiğimiz country yemek odası modelleri Türk mobilyacılarda bulunan tasarımlardır. Hep birlikte bu modelleri inceleyelim isterseniz. Keyifli seyirler !

country-yemek-odasi-tasarimlari

Beyaz ve ahşap kombinasyonuyla yemek masası, sandalyeler ve büfeden oluşan country yemek odası. Yemek masası 6 kişiliktir. Eskitme ve counrty sevenler için güzel bir birleşim olan yemek odası modelidir. Büfede kullanılan merdiven aksesuarı yemek odasına ayrı bir hava katarken bitkilerle süsleme daha sıcak bir atmosfer oluşturmuş. Çiçekli koltuklardan oluşan bir salonla sade fakat renkli bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Bu yemek odası takımını mudo mağazalarında bulabilirsiniz.

country-yemek-odasi-tasarimlari-1

Patineli eskitme tekniği uygulanarak masif ahşaptan üretilen country yemek odası takımı. Toprak renklerinden oluşan yemek odası takımında bulunan mobilyaların ölçülerini inceleyecek olursak, konsolun, genişliği 190 cm, yüksekliği 110 cm, derinliği ise 50 cm. Yemek masasının genişliği 170 cm, yüksekliği 77 cm, derinliği 95 cm, sandalyelerin ise derinlik ve genişliği 47 cm olup yüksekliği 46 cm dir. Bu yemek odası takımını Ankara’da bulunan imhotep mağazasında bulabilirsiniz.

country-yemek-odasi-tasarimlari-2

Konsol, konsol aynası, yemek masası, çiçekli puf ve sandalyelerden oluşan country yemek odası. Masa ve konsol üst tablası MDF üzeri doğal meşe kaplamadır. Mobilyalar el ile eskitme yöntemi kullanılarak boyanmıştır. Sandalye ve puf iskeleti sağlamlığı ile bilinen kayın ağacından üretilmiştir. Sandalye döşemelerinde 30 dansite soft gri sünger kullanılmıştır. Sizde bu tasarımda olduğu gibi yemek odanızı halıyla kapatmak yerine masanızın altında küçük bir kilime yer verebilirsiniz. Bu yemek odası takımının fiyatı 5.980 TL olup vivense’de bulabilirsiniz.

country-yemek-odasi-tasarimlari-3

Beyaz ve ahşap kombinasyonuyla, yemek masası, sandalyeler, konsol ve büfeden oluşan country yemek odası takımı. Yemek masası 6 kişilik olup, konsol yada büfeye yemek takımlarınızı gönül rahatlığıyla yerleştirebilirsiniz.

country-yemek-odasi-tasarimlari-4

Yöresel bir halı, toprak tonlarında yemek masası, konsol, konsol aynası, bank ve sandalyelerden oluşan country yemek odası dekorasyonu. Mavi ve kırmızı karelerden oluşan keten bank ve sandalye döşemeleriyle yemek odanızı renklendirirken bank kullanımı sayesinde yemek masanızda daha fazla kişiyi ağırlayabilirsiniz. Ayrıca döşemelerde country tarzda en çok kullanılan ekose desenler tercih edilmiştir. Konsol üzerini şamdanlarla süsleyebilir, duvarınızda renkli tablolara yer verebilirsiniz. Bu yemek odası takımını beğenenlerin İstanbul’da bulunan repina mobilyaya uğraması gerekecek.

country-yemek-odasi-tasarimlari-5Krem ve ahşap tonlarının hakim olduğu, yemek masası, konsol, büfe, vitrin, sandalyeler ve banktan oluşan country yemek odası takımı. Eskitme bank ile konsolda ki hareketlilik yemek odasına ayrı bir estetik katmış. Aksesuarlarınızı sergilemeniz için vitrin kapaklarında cam tercih edilirken, büfe ve konsolda eşyalarınızı saklamanız için normal kapaklar kullanılmış. Bu country yemek odası takımını balmo mobilyada bulabilirsiniz. Gördüğünüz üzere country, mobilyalarda daha çok açık renkli ahşap malzemeler tercih edilirken sade, ferah ve samimi bir dekorasyon tarzıdır. Yabancı tasarımcılardan tarafından üretilen modelleri görmek isterseniz country yemek odası takımları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Sevdiğim bir tarz. Evimde de kullanmaya çalışıyorum mümkün olduğunca. Mutfağım country tarzı döşemeli. Çok iç ısıtıcı ve samimi bir tarz bence. Tavsiye ederim şık duruyor 🙂

    • Merhaba Feyza Hanım, yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Country dekorasyon tarzını bende çok beğeniyorum sıcak ve samimi buluyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz