Dekoratif Yemek Odası Aynaları

4
1905

Aynalar yemek odalarımıza derinlik ve estetik katan aksesuarlardır. Aynı zamanda küçük alanları daha ferah ve büyük göstermek istiyorsanız yemek odalarınızda aynalara yer verebilirsiniz. Ayna seçiminde dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Aynanın stilinin ve çerçeve renginin yemek odanızla uyumlu olması. Umarım sizin için seçtiğimiz dekoratif yemek odası aynaları sizlere ayna seçiminde yardımcı olur.

Dekoratif Oval Yemek Odası Aynası

dekoratif-yemek-odasi-aynalariModern yemek odası ve modern dekoratif ayna modeli. Kahverengi tonlarında konsolu bir ton daha koyu çerçeveden oluşan dekoratif oval ayna ile kombine edebilirsiniz. Aynanızın tam karşı duvarına bir tablo asarak duvar dekorunu tamamlayabilirsiniz. Zeminde koyu renk ahşap parke duvarda ise başak tonlarını düşünebilirsiniz. Son olarak da bitkilerle süsleme yaparak yemek odası dekorasyonunu bitirebilirsiniz.

Klasik Yemek Odası Aynası

dekoratif-yemek-odasi-aynalari-1

Klasik yemek masası, konsol ve sandalyelerden oluşan klasik yemek odası takımınız varsa metal çerçeveden oluşan gösterişli bir klasik ayna ile yemek odasına derinlik katabilirsiniz. Ayna önünde şık abajurlar kullanabilir, yemek masanızda canlı çiçeklere yer verebilirsiniz. Aydınlatmada ise gümüş şamdanlar kullanarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Dilerseniz alanı daraltmamak için pencerede sadece jaluzi kullanabilir yada takımınızla uyumlu olacak şekilde şık bir perde tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Dikdörtgen Yemek Odası Aynası

dekoratif-yemek-odasi-aynalari-2

Yemek odanızda ayna ile estetiği vurgulamak istiyorsanız eğik yatay ve dikey çizgilerden oluşan dikdörtgen bir ayna modeli seçebilirsiniz. Aynanızın iki yanında ahşap vazo ayakları kullanarak üzerine beyaz bir vazo koyabilir ve içerisini çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Perde seçiminizi ise sandalye kumaşına yakın tonlarda seçebilirsiniz. Böyle şık bir yemek odası için aydınlatmada kristal avize kullanabilirsiniz.

Dekoratif Yemek Odası Aynası

dekoratif-yemek-odasi-aynalari-3Kahverengi ve beyaz kombinasyonundan oluşan yemek odası takımınızı dekoratif siyah ayna ile tamamlayabilirsiniz. Konsol önüne ahşap dresuar koyabilir ve üzerini çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Duvar renginde beyaz ve fildişi tonları kullanabilir, gümüş şamdanlar ve beyaz aksesuarlarla yemek masanızı süsleyebilirsiniz.

Zarif Dekoratif Ayna

dekoratif-yemek-odasi-aynalari-4

Yemek odası duvarınız astığınız aksesuarlarla oldukça kalabalıksa şömine üzerinde zarif ve küçük bir ayna kullanabilirsiniz. Aynanızın iki yanını aksesuar ve çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Yemek masanızda da aynı renk farklı aksesuarlar kullanarak yemek odanızda bütünlük yakalayabilirsiniz. Halı seçimizi çiçekli yöresel bir tarzdan yana yaptıysanız sandalyelerde de çiçekli kılıflar kullanarak hoş bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Siyah Duvarlar ve Dekoratif Ayna

dekoratif-yemek-odasi-aynalari-5

Siyah yemek masası, siyah, beyaz ve gri olmak üzere üç renk kombinasyonuyla sandalyelerden, siyah beyaz desenli halı ve parlak lake kaplama konsoldan oluşan yemek odası takımı. Duvarınızda siyah duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız spiral metal desenlerden oluşan şık bir aynaya duvarınızda yer verebilirsiniz. Mobilyalar ve duvar kağıdı ile bütünlük yakalaması açısından konsol üzerinde siyah abajurlar kullanabilirsiniz. Aydınlatmada ayna ile bütünlük yakalarken aynı zamanda gösterişli bir model seçerek şık bir yemek odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Yemek odasında ayna olayına pek sıcak bakmıyorum. Eski moda olarak düşünüyorum. Özellikle de büyük, yanları işlemeli saray aynaları falan görmek bile istemiyorum 🙂 Fakat sondan 2. ve 3. resimdeki modeller hoşuma gitti.

  2. Ben normalde dikdörtgen ya da kare aynaları kullanıyordum ama son zamanlarda yuvarlak ve oval aynalar çok dikkatimi çekmeye başladı çok beğeniyorum onları. Daha fazla yuvarlak ayna modeliniz var mı acaba, çok işime yarardı 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz