Dekupajla Yenilenen Şifonyer Modelleri

6
2369

Dekupaj tekniği, uygulaması oldukça basit bir tekniktir. Sitemizde de hem peçete hemde pirinç dekupajın nasıl uygulandığına dair pek çok bilgi var. Mobilyalarınızı ahşap boyama yaptıktan sonra dekupaj uygulayarak dekorasyona farklı bir duruş getirebilirsiniz. Nasıl mı? Sizler için derlediğimiz dekupajla yenilenen şifonyer modellerinden sizin için uygun olanı seçin ve kolları sıvayın.

Şifonyere biraz nostalji eklemeye ne dersiniz. O zaman siyah beyaz desenler kullanın. Şifonyerin renginden memnunsanız hiç boyama işlemine girmeden direk dekupaj uygulayabilirsiniz.

Çiçek desenlerinden sıkıldıysanız hayvan figürleri de kullanabilirsiniz. Örneğin anne ve bebek filin birlikte olduğu sıcak bir tema işleyebilirsiniz şifonyerinize.

Sizce de elle boyanmış  gibi bir izlenim vermiyor mu? Bu aslında siyah düz bir şifonyer. Önce beyaz ahşap boyama uygulanmış. Üzerine ise boho tarzı bir desen ile dekupaj uygulanmış. En sonda tabi ki vernik işlemi.

Şifonyeri çocuk odasında dekore edeceksiniz daha hareketli ve eğlenceli temalar kullanmalısınız. Çocuğunuzun sevdiği karakterler yada hayvanları tercih edebilirsiniz. Hatta çocuğunuzun yaşı müsaitse bu dekupaj işlemini birlikte yaparak onun kendi odası için emek vermesini sağlayabilirsiniz.

Çiçekleri ve geleneksel sanatları seviyorsanız bu dekupaj uygulaması tam size göre. Zeminde yeşil boya, çekmecelerde ise botanik temasına yer verilmiş. Yatak odamda böyle bir şifonyerim olsa kendimi bir bahçede hayal ederdim galiba. Huzurlu bir uyku için yatak odasında kullanabileceğiniz güzel bir tema.

Şifonyerinizin çekmecelerine mücevher sandığı gibi bir imaj vermeye ne dersiniz. Sevdiyseniz bu dekupaj uygulaması sizin için ideal. Mücevher sandığını daha da zenginleştirerek gül ve müzik desenlerine yer verebilirsiniz.

Bu mobilyanın ise dışına değil içine dekupaj uygulanırken dış kısmı turkuaz renge boyanmış. İç kısımda ise güneş sarısı üzerine çiçek desenli dekupaj uygulanmış. Ahşap boyamaya biraz meraklıysanız sıkıldığınız, atmayı düşündüğünüz mobilyalara dekupaj işlemi uygulayarak dekorasyonunuza çok düşük bütçeyle yeni mobilyalar ekleyebilirsiniz.

Şifonyer çekmecelerinde uçan balonlar oldukça farklı duruyor.

Çizgi kahraman delisi çocuğunuz için, batmanli, örümcek adamlı kahramanı bol bir şifonyer. Eminim çocuğunuzun çok hoşuna gider. Sizde kullanmak istemediğiniz mobilyaları atmak yerine biraz boya biraz dekupaj ile dekoratif eşyalara dönüştürün. Mobilyalara nasıl boyama yapacağınızı bilmiyorsanız mobilya boyama kategorisindeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Merak ediyorum siz en çok hangisini beğendiniz?

6 YORUMLAR

  1. Şifonyerlerin hepsini çok beğendim. Fakat bunlar fabrikasyon ürünü mü yoksa kişiler kendileri mi yapmış. Eğer öyle ise gerçekten muhteşem bir yeteneğe sahip olmalılar.

  2. Süper kahraman fikri ve fil fikri çok hoşuma gitti. En kısa zamanda tekniğe göz atarak bende bir benzerini yapmaya çalışacağım. Yaptığım zaman size yollayabilir miyim?

  3. Dolabın içinin yenilendiği tasarıma tek kelimeyle bayıldım. Hem renkleri hem de desenleri çok güzel olmuş. Onun dışında bir de filli olanı çok sevdim, filleri salonumda görmek güzel olurdu 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz