Deri Masa Örtüleri

2
940

Bugün masa örtülerinde farklı bir tarzı sunacağım sizlere. Yemek masanızda daha ağır duruş sergileyen deri masa örtüleri. Masa örtüsünün leke tutma sorununu da ortadan kaldırıyor.

deri-masa-ortuleri

Kırmızı deri masa örtüsü ve deri gri runner ile şık bir kombinasyon. Yemek masanızı daha havalı ve zarif gösterecektir.

deri-masa-ortuleri-1

Beyaz yemek masasıyla çok şık duracak siyah deri masa örtüsü. Siyahın ayrı bir ağırlığı var. Deri dayanıklı bir malzeme olduğu için bu masa örtülerini uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sadece bakımını ve temizliğini düzenli yapmanız gerekiyor.

deri-masa-ortuleri-2

Deri masa örtülerin bakımını zamanında yapmazsanız bir süre sonra parlaklığını kaybedecektir ve çatlaklar oluşmaya başlayacaktır. Peki deri yüzeylerin temizliği ve bakımı nasıl yapılmalıdır? Farklı bir deri masa örtüsü modelimize baktıktan sonra bu soruyu cevaplayalım isterseniz.

deri-masa-ortuleri-3

Deri Yüzeylerin Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

  • İlk olarak hafif nemli bir bezle tozlardan arındırın.
  • Bir kovanın içerisine çok az şampuan koyarak tekrar silin.
  • Silme işlemini bitirdikten sonra, sabunlu su deri yüzeyinde kurumadan ıslak temiz bir bezle durulayın.
  • Deri yüzeyinde sabunlu suyun kalmadığından emin olun. Çünkü sabunlu su deri yüzeyinde lekeler bırakabilir.
  • Durulama işlemi bittikten sonra temiz bir bezle kurulama işlemini uygulayın.

deri-masa-ortuleri-4

Deri yüzeyin parlamasını istiyorsanız parlatıcı kimyasallar kullanabilirsiniz. Bu kimyasalları kullanmadan önce kullanma talimatlarını okumayı unutmayın. Çünkü senede kaç defa kullanmanız gerektiği yazıyordur ve talimatta yazandan daha fazla kullanırsanız derinize zarar verebilir.

deri-masa-ortuleri-5

Derilerinizi parlatmak için kullanabileceğiniz tek yöntem kimyasallar değil. Doğallıktan yanaysanız keten tohumu yağı ve sirkeyi karıştırarak bir formül üretebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı deri yüzeylere sürün ve 1-2 dakika bekledikten sonra kuru bir bezle yüzeyin üzerini silin. Eskisi kadar parlak ve gösterişli olacaktır. Deri masa örtüsü kullanmak size çok zahmetli göründüyse tek kullanımlık kağıt masa örtüleri kullanabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz deri masa örtüsü modellerimiz bu kadar. Daha farklı kumaş ve renklerde masa örtüsü modelleri görmek isterseniz masa örtüleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

    • Deri masa örtüsü için en çok dikkat etmeniz gereken husus sıcakla teması. Buna dikkat ederseniz uzun soluklu kullanabilirsiniz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz