El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

2
486

Başımızın tacı iyi yürekli güzel annelerimiz için el emeğimiz olan hediyelerle onları mutlu etmeye ne dersiniz? Annenizin zevkine uygun bir proje seçin ve işe koyulun.

Annen İçin Renkli Saksılar

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri

Anneniz çiçekleri ve onlarla uğraşmayı seviyorsa boş teneke kutulardan ona eğlenceli ve renkli saksılar yapabilirsiniz.

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-1

Öncelikle teneke kutuları etiketlerinden temizliyoruz. Temizledikten sonra teneke kutuların altından üçer tane delik delelim ve annemizin sevdiği renklerde boyayalım. Boya kuruyunca sevdiği çiçekleri ekip hediye edebiliriz.

Annene Özel Çanta

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-2

Hemen hemen herkesin evinde kanvas kol çantası bulunur. Çantayı annenizin sevdiği bahar renkleriyle buluşturarak modern bir çanta olarak ona hediye edebilirsiniz.

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-3

İhtiyacınız olan malzemeler, kanvas çanta, annenizin sevdiği renklerde kumaş boyası, fırça, kağıt bant, cetvel ve kurşun kalem.

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-4

Çantayı şekildeki gibi kalemle çizelim. Çizgilerin düz olması için cetvel kullanabilirsiniz. Burada öneli olan çizgiler arasındaki mesafenin aynı olması. Bu yüzden boyamaya geçmeden önce iki çizgi arasındaki mesafeyi ölçmeyi ihmal etmeyin.

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-5

Çizgilerin üzerini bantlayın ve istediğiniz renkle boyamaya başlayın. Boyamaya başladığınız bölümden bir sonraki bölüme geçmeden önce boyadığınız yerin kuruması için bekleyin.

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-6

Boyamasını bitirdiğiniz her bölümün bandını çekmeyi unutmayın. Boyalar tam olarak kuruduktan sonra çantanızı annenize hediye edebilirsiniz.

Fotoğraflı Monogram

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-7

Annenize özel güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İstediğiniz renk kalın bir karton, makas ve siyah beyaz annenize ait fotoğraflar. Öncelikle kartondan annenizin baş harfini kesin. Bilgisayardan fotoğrafları çıktı alın ve yapıştırıcı ile kartona yapıştırın.

Anneniz İçin Kupa

el-yapimi-anneler-gunu-hediyeleri-8

Evinizde bulunan beyaz düz kupalara porselen boya kalemi ile kalp deseni çizerek ve güzel sözler yazarak anneniz için şık bir fincan yapabilirsiniz. Uzun ömürlü el emeği güzel bir hediye bence.

2 YORUMLAR

  1. Saksı fikrini çok sevdim annem çiçeklere ve çiçek bakmaya bayılır. Ona şirin mi şirin saksılarla çiçekler hediye edeceğim. Anneler günü olmasa bile her gün annelerimizin günü nasılsa. Çok teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz