El Yapımı Hediyeler

2
594

Merhaba arkadaşlar,

Bugün güzel ve sevimli el yapımı hediyeler yaparak sevdiklerimizi mutlu etmeye ne dersiniz? Seçtiğim modeller hem pratik hemde küçük bütçeyle yapılabilecek tasarımlar. O zaman sözü fazla uzatmadan hediyelerimizi yapmaya başlayalım isterseniz.

Yazlık Fular

el-yapimi-hediyeler

Kendiniz ve sevdikleriniz için eski tişörtlerden fular yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, eski yada kullanmadığınız bir tişört ve makas.

el-yapimi-hediyeler-1

Tişörtü çalışma yapacağımız alana serelim.

el-yapimi-hediyeler-2

Ortalama her biri 2’şer cm olacak şekilde kol kısmına kadar tişörtten şeritler keselim.

el-yapimi-hediyeler-3

Kestiğimiz şeritleri elimizle bükelim ve bir halat haline getirelim.

el-yapimi-hediyeler-4

Eğer tişörtün dikişlerinin görünmesini istemiyorsanız şekildeki gibi dikişli kısımlar avuçlarınızda kalacak şekilde bütün şeritleri elinize alın.

el-yapimi-hediyeler-5

Kestiğiniz şeritlerden 1 tanesini ayırın ve iki ucundan keserek avucunuzdaki şeritlerin dikişleri görünen kısımlarına dolayın ve şekildeki gibi düğümleyin.

el-yapimi-hediyeler-6

Fuarınız hazır, isterseniz kendiniz kullanabilir, isterseniz arkadaşlarına hediye edebilirsiniz.

Renkli Cam Kupalar

el-yapimi-hediyeler-7

Düz cam bardaklarınızı sevdiğiniz renklerde cam boyası ile yenileyebilir hatta hediye götürebilirsiniz.

el-yapimi-hediyeler-8

İhtiyacınız olan malzemeler, cam bardaklar, beyaz, sarı, mavi ve kırmızı emaye akrilik boya, kulak pamuğu, gazete ve kağıt havlu.

el-yapimi-hediyeler-9

Cam bardakları gazete yada beyaz kağıdın üzerine ters çevirin. Kağıt havluyu bir yaprak katlayın ve boyalardan biraz sıkın. Ara renkleri ise bu ana renkleri karıştırarak elde edebilirsiniz. Örneğin, mavi ve sarıyı karıştırın yeşil elde edin. Biraz sarı ile kırmızı karıştırarak turuncu, kırmızı ve beyaz karıştırarak pembe, mavi, kırmızı ve çok az beyaz karıştırarak da lila elde edebilirsiniz.

el-yapimi-hediyeler-10

Kulak pamuğu ile bardağınıza lila, mavi ve yeşil renklerden noktalar dokundurun. Bu şekilde bardağınızın 3/4’ünü noktalarla süsleyin.

el-yapimi-hediyeler-11

Diğer bardaklara farklı renk kombinasyonları uygulayarak birbirinden farklı renklerde bardaklar elde edebilirsiniz. Bardaklarımızı noktalarla süsledikten sonra boyanın kuruması için beklemek gerekiyor. Boya kuruduktan sonra el yapımı tasarımınızı paketleyerek hediye edebilirsiniz.

El Yapımı Bileklik

el-yapimi-hediyeler-12

Düz sahte bilezikleri ve renkli ipleri kullanarak sevimli bileklikler yapabilirsiniz.

el-yapimi-hediyeler-13

İhtiyacınız olan malzemeler, sarı bileklik halkaları, istediğiniz renklerde ipler, eski kolye uçları yada boncuk, yapıştırıcı ve sarı bilezikler.

el-yapimi-hediyeler-14

Bir kürdan yardımıyla bileziğin bir kısmına yapıştırıcıdan sürün ve o bölgeye ipi sarın. Bu şekilde tüm bileziği iple sararak yapıştırın.

el-yapimi-hediyeler-15

Son olarak bilekliğe sarı halkalar ve kolye uçlarını ekleyin. Bileklik hazır hem kendin hem de sevdikleriniz için kolay ve pratik el yapımı bileklikler.

Fotoğraflı Saksı

el-yapimi-hediyeler-16

Düz plastik saksıdan otantik bir saksı elde edebilirsiniz. Anneniz için aile fotoğrafları, arkadaşınız için beraber çekilen fotoğraflarınızın çıktısını alın ve kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırın. Saksının uç kısmını kurdele ile süsleyebilirsiniz.

Hediye Rustik Not Defteri

el-yapimi-hediyeler-17

Deri veya süet artıklarından hediyelik rustik not defteri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, deri veya süet artıkları, makas, dikiş makinesi, nakış ipi, 10 adet A4 beyaz kağıt ve büyük sağlam bir iğne.

el-yapimi-hediyeler-18

5 tane düz beyaz kağıtları şekildeki gibi ortadan ikiye katlayın.

el-yapimi-hediyeler-19

Dikiş makinesine beyaz ip takarak katlanan kısımı dikerek geçin. Kalan 5 tane kağıda da aynı işlemi uygulayın.

el-yapimi-hediyeler-20

Büyük sağlam iğneye orta kalınlıkta bir ip geçirin ve yaptığınız iki küçük defteri üst üste koyarak dikin.

el-yapimi-hediyeler-21

Deri parçanızdan defterinizin ölçülerine göre kesin. Deri parçanızda orta noktayı ve defterdeki delikli noktaları işaretleyin.

el-yapimi-hediyeler-22

Aynı iple deriyi delikli noktalardan geçerek deftere dikin. Dikerken dikkat etmeniz gereken nokta defterde diktiğiniz iplerden geçerek deriyi dikmeye çalışın. Tamamen diktikten sonra hediye not defteriniz hazırdır. Aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Cam kupaları kesinlikle deneyeceğim ama hediye değil, kendime:)) Ama bir sorum olacak bununla ilgili, yıkamada çıkar mı bu boyalar acaba, emaye akrilik boya demişsiniz özel olarak yapılan bir boya mı? Sonra rezil olmasın kupalarım 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz