El Yapımı Mumluklar

3
356

Evinizin romantik aksesuarları el yapımı mumluklarla sonbahar akşamlarında, yemek odalarınızı daha sıcak ve samimi hale dönüştürebilirsiniz. Başlık gözünüzü korkutmasın, az çok el yatkınlığınız varsa başarabileceğiniz tasarım örnekleri sunacağım sizlere. En basitiyle başlayalım isterseniz.

el-yapimi-mumluklar

Kalın kabuklu kivinin, içi oyularak ve içine tarçın kokulu bitkisel mum koyularak oluşturulan, el yapımı kivi mumluk. Evlerinizde sizler rahatlıkla bu mumluğu yapabilirsiniz.

el-yapimi-mumluklar-1

Evlerinizde kırdığınız, yumurta kabuklarını atmayın işe yarıyor, el yapımı yumurta mumluk. Yumurta kabuklarına mumları yerleştirin ve istediğiniz renklere boyayın.

el-yapimi-mumluklar-2

Çevre dostu, tek kullanımlık el yapımı kabuklu mumluklar. İhtiyacınız olanlar, deniz kabuğu, parfüm yağı, soya balmumu.

el-yapimi-mumluklar-3

Turuncu, kahverengi ve altın detaylar kullanılarak oluşturulan rustik el yapımı mumluklar, rustik yemek odaları için tamamlayıcı bir aksesuar. İhtiyacınız olan şeyler, boya, parafin mum, saf pamuk fitilleri.

el-yapimi-mumluklar-4

Krem ve sarı zemin üzerine kırmızı lale motifleri işlenerek oluşturulan, el yapımı mumluk. İhtiyacınız olan şeyler, mumu koyabileceğiniz pürüzsüz alüminyum bir kap, pamuk fitilleri, parafin ve boya.

3 YORUMLAR

  1. Kivili olanı merak ettim deneyeceğim. Bir de acaba kivinin içine koyunca acaba kivi kokusu da yayılır mı mumla birlikte. Çok güzel olurdu öyle olsa. Diğer meyvelere de uygulayabiliriz bu fikri sanırım, çok yaratıcı bir fikir 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz