El Yapımı Yılbaşı Ağacı Fikirleri

5
776

Yılbaşı ağacını satın almak yerine kendiniz yapmaya ne dersiniz? Hemde normalinden oldukça farklı ve sıra dışı bu yılbaşı ağaçları. Yılbaşı gecesi hem misafirlerinizi şaşırtabilir hem de evinizde ilginç bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

el-yapimi-yilbasi-agaci-fikirleri

Farklı boyda ahşap parçalarını bir araya getirerek yılbaşı ağaçları yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, istediğiniz ağaç yüksekliğine göre odun parçaları, yeşil ahşap boyası ve süs yıldızlar. Şekildeki boylarda elde ettiğiniz odun parçalarına zımpara yapın ve pürüzsüz hale getirin. Uzun odunları destek olarak kullanın ve yerde sabit bir şekilde durması için şekildeki gibi ayaklar yapın ve tutkal ile yapıştırın. Diğer odun parçalarını yeşil ahşap boyası ile boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra en altta en uzunu olacak şekilde yatay olarak desteğe tutkal ile yapıştırın. En tepelerine beyaz yıldızlarını yapıştırdıktan sonra yılbaşı ağaçlarınız hazır. Dilerseniz misafir odanıza koyabilir yada kapınıza asarak ilginç bir karşılama yapabilirsiniz. Kapı askısı olarak kullanmayı düşünüyorsanız ayaklar yapmanıza gerek yok.

el-yapimi-yilbasi-agaci-fikirleri-1

Konsol yada büfenin üzerine koymak için ahşap parçalarından şekildeki yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Yukarıdaki yılbaşı ağacımıza benzer bir el yapımı yılbaşı ağacı. Tabi bu yılbaşı ağacı modeli daha kolay. Çünkü boyama yapmanıza gerek yok.

el-yapimi-yilbasi-agaci-fikirleri-2

Renkli ipliklerden tığ ile örgüler yapabilir ve içini köpükle doldurarak yılbaşı ağaçları yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, tığ, mavi, yeşil, kırmızı renkte iplikler, yıldız yapmak için simli gri renkte iplik ve köpük.

el-yapimi-yilbasi-agaci-fikirleri-3

20 cm uzunluğunda ve 13 cm genişliğinde ağaç ile şekildeki yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, plaj dekor kabukları, mercan, deniz yıldızı, kağıt deniz yıldızı ve sahte beyaz çim. Şekildeki gibi çimi yerleştirin ve üzerine aldığınız dekor kabuklarını yerleştirin. El yapımı yılbaşı ağacınız hazır, istediğiniz yerde dekore edebilirsiniz.

el-yapimi-yilbasi-agaci-fikirleri-4

Fırça çalısı yada şişe fırça çalısı olarak adlandırılan bitkiden yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Beyaz fırça çalısı bitkisi, beyaz plastik ayak ve kar spreyi ile şekildeki gibi bir yılbaşı ağacı yapabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. mrb evde çam ağacı yapımı için odun yerine plastik kullansam aynı görünmesi için de plastiği boyasam güzel durur mu sizce? odun kullanmak istemiyorum teşekkürler

    • Tabi ki çam ağacı yapımı için odun yerine plastik tercih edebilirsiniz. Sadece odun kullanılarak yapılan bir çam ağacının yılbaşı dekorasyonuna katacağı doğal aksesuar esintisi olmaz.

  2. Deniz kabuklarından olan çok hoş ve şık duruyor. Tam bir dekoratif ürün ve sadece yılbaşında değil diğer zamanlarda da kullanılabilir olmuş. Ellerinize sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz