Elmadan Mumluk Nasıl Yapılır?

2
500

Özellikle kır sofraları için ideal bir görüntü oluşturan, bunun dışında evinizin banyosundan tutun yatak başına kadar, ofis masanızdan akşam yemeklerinize kadar yaşam alanlarınızın her köşesine dekoratif amaçlı koyabileceğiniz elmadan mumluk tarifimizle karşınızdayız. Kokusuyla insana huzur veren birbirinden farklı birçok meyve ile yapabileceğiniz bu mumluk tarifimizde biz yeşil elma kullandık.

Dilerseniz limon, portakal ve benzeri birçok farklı meyveden de mumluk yapabilirsiniz. Meyvelerin kabuklarının da mumun etkisiyle hafifçe yanmasıyla tüm evinize muhteşem bir koku yayılacak ve dekoratif olarak da çok şık ve farklı bir görüntü elde edeceksiniz. Elmadan Mumluk Nasıl Yapılır İşte DIY (Do it yourself) dekoratif süslemelerimiz arasındaki en iştah açıcı ve şık tarifimiz; elmadan mumluk tarifi.

DIY (Do It Yourself) Evde Elmadan Mumluk Yapımı İçin Gerekli Malzemeler;

4 adet yeşil elma (evinizdeki dekora göre isterseniz kırmızı elma da kullanabilirsiniz)

4 adet yeşil elma

4 adet kendisinden demirli yuvarlak küçük mumlardan

Metal altlıklı mumlar

Keskin uçlu bir bıçak ya da falçata

Falçata, maket bıçağı

Bir adet kaşık

Kaşık

İşaretlemek için ince uçlu, ispirtolu bir kalem

Keçeli kalem

DIY (Do It Yourself) Evde Elmadan Mumluk Yapılışı;

Yuvarlak mumumuzu elmanın üzerine koyuyoruz ve bir kalem yardımıyla mumun etrafından çizgi çekiyoruz. Mumu kaldırıp işaretlediğimiz daireyi keskin bir bıçak yardımıyla hafifçe kesiyoruz ve elmanın başını atıyoruz. Daha sonra mumun derinliğine göre bir kaşık yardımıyla mumun girebileceği kadar bir oyuk oluşturuyoruz.

Ara ara mumu bu oyuğa takıp tam oturup oturmadığını kontrol ediyoruz, üzerinde birazcık boşluk olması mumun yanmasıyla elmanın kabuğunun hafifçe yanması sonucu hoş bir elma kokusu da yayılacaktır. Tam mumun oturacağı şekilde bir boşluk elde ettikten sonra mumu yerleştiriyoruz. İşte size evinizin ya da ofisinizin her noktasında kullanabileceğiniz, el yapımı basit ve farklı görünümlü bir mumluk.

 

Elmadan Mumluk Nasıl Yapılır? Elmadan Mumluk Nasıl Yapılır? Elmadan Mumluk Nasıl Yapılır?

 

 

2 YORUMLAR

  1. A aaa çok ilginç bir projeymiş. Çok da hoş, doğal koku resmen hazır almak yerine. Elmalar biraz ziyan olur gibi ama hemen atmaya gerek olmaz sanırım birkaç kez kullanılabilir zaten 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz