En Çok Tutan Bahçe Dekorasyon Önerileri

2
1330
En Çok Tutan Bahçe Dekorasyon Önerileri
En Çok Tutan Bahçe Dekorasyon Önerileri

Herkesin içinde olan bir tutkudur bahçeli bir evde oturmak. Kimi zaman etrafımızda gördüğümüz göz alıcı bahçeler, betonlaşmış şehirlerden kurtarır ve hayatta olduğumuzu hissettirir bizlere. Çocuklarımızın oynadığı, kahvemizi yudumlarken, kitap okurken, müzik dinlerken kısacası her anımızda güzel bir şekilde dekore edilmiş bahçeleri izlemek her zaman bizi dinlendirmiş ve mutlu etmiştir.

Bahçe İçi Minyatür Dere

Tabi sadece bahçe sahibi olmak bu duyguları yaşamak için yeterli olmayacaktır. Bahçemizin her zaman olduğundan daha güzel ve daha ferah görünmesini isteriz, bunun içinde etrafımızda gördüğümüz, duyduğumuz, okuduğumuz Bahçe dekorasyon önerileri bizlere iyi bir kaynak oluşturur.

Bahçe Masası

Bahçe dekorasyon önerileri sonu olmayan ve hayal gücünüzle kısıtlı bir dünyadır. Öncelikle bahçenizin yeşil alanlarının nasıl şekilleneceğine karar vermeniz gerekmektedir. Eğer bahçenizde daha önceden var olan ağaç yoksa hızlı büyüyen ağaçları tercih etmeniz bahçenizin bir an önce istediğiniz görünüme gelmesinde faydalı olacaktır. Bölgenizde yetişen ve meyve veren ağaçları tercih etmeniz size üretkenlik ve çalışma duygusunu en iyi şekilde yaşatacaktır.

Bahçe Bitkileri

Bahçenizin temeli yani zemini, sağlam ve güzel olmalıdır. Bir fotoğraf karesi veya bir tablo olarak göreceğiniz bahçenizin yeşil fonu olacak zemini, çimen tohumları ya da çimen rulosu alarak kendiniz kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Bu, bahçenizde ekili olacak çiçekleri daha canlı ve daha parlak gösterecektir.

Bahçe Saksılar

Bahçelerde dinlenmek, uzanmak herkes için büyük bir keyiftir. Mevsimsel olarak yazın sıcağından bunaldığımızda bir gölge altında bulunmak hem sağlığınız için hem de rahatınız için gerekli olacaktır. Bu gölgeyi bize sağlayacak olan şeyler ise büyük yapraklı ve sık ağaçlar olacaktır. Bambular, sarmaşıklar, sarmaşık güller size gölge için önereceğimiz önde gelen bitkilerden olacaktır.

Bahçe Dekorasyonu

Bahçenizin göz bebeği olacak olan çiçekleri renklerine göre düzenlemenizi öneriyoruz. Bir gökkuşağı gibi bahçenizi saracak olan çiçekler kokusuyla da sizleri büyüleyecektir. Karanfil, gül, aslanağzı, petunya, yıldız çiçeği, kadife çiçeği hem gözünüze hem de burnunuza cennet havasını yaşatacaktır.

Bahçe Saksı Modeli

Sadece güzellik değil, ben organik yaşama da önem veriyorum diyorsanız, bahçenizin bir bölümünü kendi üreteceğiniz meyve ve sebzelerin tohumlarını da ekebilirsiniz. Meyve ve sebzelerinizi kuş ve çeşitli hayvanlardan korumak için bu bölümü tel örgüyle çevirmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Bahçe Oturma Alanı

Bahçenizde bir çardak olsun istiyorsanız sizin seçeceğiniz ferah ve manzarası güzel olan bir bölgeyi taş zemin ile örtmenizi tavsiye ediyoruz çünkü yağışlı havalar ve olası çökmelere karşı sizi çamurdan ve kazalardan koruyacaktır. Taşları alacağınız mobilyalar ile uyumlu seçmek bahçenizin görünümü için artı bir katkı sağlayacaktır.

Otantik Bahçe Aksesuarları

Bahçeniz, hayal gücünüzün gerçeğe dönüşeceği yer olacaktır. Sabrınızın ve çalışkanlığınızın sonucunu arkanıza yaslanıp bahçenize baktığınızda en güzel duygularla içinizde hissedeceksiniz. Unutmayın doğaya ne verirseniz onu alırsınız.

Bahçe Çardak

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dolapları

Bahçe Saksılar

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Çimi Ve Dinlenme Alanı

Bahçe Kapısı

Bahçe Saksı Filesi

Bahçe Çeşmesi

Bahçe Ağaçları

Bahçe Süs Havuzu

Bahçe Barbeküsü

Sarmaşıklık

Bahçe Yürüme Yolu

Bahçede Oturma Alanı

Bahçe Aksesuarları

Bahçe ÇitleriBahçe Merdivenleri

Bahçe Saksıları

Kenar Taşları

Fikirlerimiz hoşunuza mı gitti; öyleyse bahçe dekorasyonu isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Eğer bir bahçeniz yok ise balkon dekorasyonu yazımız ilginizi çekecektir. 🙂

2 YORUMLAR

  1. Ne kadar güzel fikirler bunlar, ben hiç böyle şeyler düşünemiyorum. Yapılamayacak şeyler de değil çoğu ve bahçeyi farklı bir boyuta taşıyacaklardır eminim. Fikirler için teşekkürler 🙂

    • Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Bahçe dekorasyonu için bu ufak tüyolar insanın aklına gelmiyor. Fakat uygulamada görünce neden olmasın diyoruz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz