En Güzel Amerikan Mutfak Modelleri

2
1110
Amerikan mutfak modelleri

Genellikle stüdyo dairelerde görmeye alışkın olduğumuz Amerikan mutfak modelleri artık villa, duplex gibi bahçeli evlerde de yaygınlaşmaya başladı. Amerikan mutfaklarda bir alan mutfak olarak kullanılırken diğer alan salon olarak kullanılmaktadır. Amerikan mutfakların en büyük avantajı mutfakta işlerinizi yaparken ailenizle, misafirlerinizle vakit geçirmenize imkan sağlamasıdır. Dezavantajı ise, mutfağınız sürekli düzenli olmak zorundadır.

Amerikan mutfak modelleri

Klasik ve koyu renk kombinasyonundan oluşan bir salon için en iyi amerikan mutfak modeli beyaz mutfak dolaplarından oluşan tasarımlar.

Amerikan mutfak modelleri

Köşe koltuk, yemek masası ve mutfaktan oluşan büyük bir alan. Mutfak dolaplarında daha fazla depolama alanı sağlaması için kiler dolaplar tercih edebilir, adada bar sandalyeleri kullanarak daha fazla kişinin yemek alanına oturmasını sağlayabilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri

Amerikan mutfaklara kesinlikle en çok yakışan mutfak modeli ada mutfak ve daha şık bir görünüm için mutfak dolaplarında kullanılan açık raflar.

Amerikan mutfak modelleri

Alanınız çok küçükse Amerikan mutfakta, kapaklı mutfak dolapları yerine daha çok açık raflar tercih etmelisiniz. Açık raflar alanı hem daha şık hem de daha ferah gösterecektir.

Amerikan mutfak modelleri

Küçük alanları daha ferah göstermenin bir başka yolu da beyaz renkler tercih etmek. Amerikan mutfağınızda beyaz mutfak dolapları kullanarak küçük alanların daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri

Gri koltuk ve mutfak dolaplarından oluşan küçük sevimli bir alan. Gözü yormayan sade bir tasarım düşünüyorsanız sizin için güzel bir alternatif.

Amerikan mutfak modelleri

Koyu renk ahşap dolaplardan oluşan Amerikan mutfak beyaz tezgah ile kombin yapılırken oda genelinde ferahlık için duvarlarda renk olarak beyaz kullanılmış. Uyum yakalamak ve oda genelinde aynı renk tonlarını kullanmak istiyorsanız mutfak dolaplarında tercih ettiğiniz renk tonlarını koltuklarınızda da kullanabilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri

Siyah beyaz renk kombinasyonundan oluşan Amerikan mutfaklarınızı sarkıt lambalar kullanarak aydınlatabilir, mutfakların daha modern görünmesini sağlayabilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri

Salon dekorasyonunda Amerikan mutfakların dikkat çekmesini istiyorsanız farklı desenlerde mutfak fayansları tercih edebilirsiniz. Sıcak bir görünüm için de turuncu renk mobilyalar kullanabilirsiniz. Örneğin ada kısmında sandalyede renk olarak turuncu tercih edebilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri

Şık ve fonksiyonel bir Amerikan mutfak modeli düşünenler için ilham verebilecek bir tasarım. Mutfağınızda fazladan bir depolama alanına ihtiyacınız varsa ve bu dekorasyon örneğinde olduğu gibi gizli kiler dolap yaptırabilirsiniz.

Amerikan mutfak modelleri

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi Amerikan mutfaklara en çok yakışan mutfak tasarımı ada mutfak uygulamaları. Sıradışı tasarımları seviyorsanız ve ev dekorasyonunda orijinal temalar kullanmak istiyorsanız Amerikan mutfakta ada olarak bu tarz uygulamaları tercih edebilirsiniz. Daha farklı amerikan mutfak modelleri için Amerikan mutfak dekorasyonları mutfaklarınız dudak uçuklatacak başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Vay canına ne kadar güzel mutfaklar var böyle. Bazıları küçük ama o kadar şık dekore edilmiş ki göz alıcılar. Çok beğeniyorum ama bir türlü kendi mutfağım bu şekilde gözükmüyor. Nerede hata yapıyorum 🙁

    • Merhaba Didem Hanım, sizinde amerikan mutfak mı? Mutfak dekorasyonunuzda beğenmediğiniz hususları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz