En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri

8
4853
hastane odası süslemeleri

Bebeğinizi kucağınıza alacağınız günleri büyük bir heyecanla beklerken hazırlıklarınızı da yapmaya devam edersiniz. Bu hazırlıklardan biri de hastane odası süslemesi. Bazı anne adayları çocuklarını kucağına aldıkları ilk anları güzel bir hastane odasında ölümsüzleştirmek ister. Hem güzel fotoğraf kareleri hem de sizi ziyarete gelen misafirlerinize şık bir hoş geldin demek istiyorsanız sizler için hazırladığımız hastane odası süsleme örneklerini inceleyebilirsiniz. Öncelikle sizlere hastane odası kapı süsleme örneklerini göstermek istiyorum.

Hastane Odası Kapı Süslemeleri 

Hastane odası kapı süslemeleri

Hastane odanızı süslemeye kapıdan başlayabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin cinsiyetine uygun kızsa pembe erkekse mavi tüller kullanarak şekildeki gibi bir kapı süsü yapabilir, tam ortasına isminin işlendiği bir aksesuar yapıştırabilirsiniz. Etrafını ise bir kaç balonla süsleyebilirsiniz.

Hastane odası kapı süslemeleri

Hastane odası kapı süslemesinden en çok kullanacağınız malzeme tabi ki de balon. Balonlardan farklı şekiller yaparak kapı kenarlarını süsleyebilirsiniz.

hastane odası kapı süslemeleri

Hastane odası kapı süslemesi için bir başka alternatif fikir de renkli kartonlardan çiçekler ve beşik yaparak kapıya yapıştırabilirsiniz. Etrafını ise tabi ki balonlarla süsleyebilirsiniz.

hastane odası kapı süslemeleri

Farklı cinsiyetlerde çift yumurta ikizleri bekleyen anne adayları için güzel bir kapı süsleme fikri. Mavi-beyaz ve pembe-beyaz balonlardan şekiller yaparak kapı kenarında dekore edebilirsiniz. Süslemede çiçekleri de kullanabilirsiniz.

Hastane odası kapı süslemeleri

Kız çocuğu bekleyen anne adayları kapı süslemesinde dantelleri kullanabilir. Pembe saten kumaş parçaları alarak şekilde ki fiyonklar yaparak kapı süslemesinde kullanabilirsiniz. Renkli bir kartona simli kalemlerle çocuğunuzun ismini yazabilir, kartonun kenarlarını bebeklerle süsleyebilir ve şekildeki gibi kapıda dekore edebilirsiniz. Kapı süsleme için örneklerimiz bu kadar. Şimdi gelelim odanın içini süslemeye.

Hastane Odası İç Süsleme

hastane odası süslemeleri

Kız annesi olacaksanız pembe tüllerle hem kendi yatağınızı hemde bebeğinizin yatağını şekildeki gibi süsleyebilirsiniz. Oldukça basit ve kolay bir süsleme.

hastane odası süslemeleri

Sade ve yeşil bir hastane odası süslemesi için çiçekleri kullanabilirsiniz. Yatağınızda ise kendiniz için özel olarak şık yastıklar getirerek kullanabilirsiniz.

hastane odası süslemeleri

Erkek bebek bekleyen anne adayları mavi-beyaz balonlarlar ve mavi tüller kullanarak hastane odası tavanında şekildeki gibi bir süsleme yapabilir.

En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri 1

Hastane odası tavan süslemesi için bir başka alternatif.

En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri 1

Bebeğiniz için özel bir tulum, battaniye ve şapka yaptırarak o gün onu giydirebilirsiniz.

En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri 1

Hastaneye gelen misafirleriniz için özel ikramlar yapabilir, ikramlarınızı farklı şekillerde sunabilirsiniz. Örneğin kavanozda şekerler ikram edebilirsiniz.

En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri 1

Yada her bir misafiriniz için özel kutular içerisine badem şekerleri koyarak ziyarete gelen misafirlerinize dağıtabilirsiniz.

En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri 1

Hastane odanızda bir masada ikram köşesi hazırlayarak dekore edebilirsiniz. Allah, çocuk bekleyen tüm anne adaylarının evlatlarını sağlıklı bir şekilde kucaklarına almalarını nasip eder inşallah.

8 YORUMLAR

  1. Elbette insanın çocuğunun olması gayet güzel bir olay ama hastane süsleri gibi bu tarz gereksiz şeylere para harcanmaması gerektiğini düşünüyorum. Bence verilen o paralara yazık günah

  2. çocuğum sünnet olacak hastane odası yatak süsleme için fikir önerisi olan var mı acaba, bir tane bebeklik fotoğrafı ekleyeceğim bu kesin ama ek olarak ne yapabilirim teşekkürler

  3. Hastane odalarında böyle abartılı süsleri pek sevmiyorum ben, kendim de yaptırmadım. Ama çiçeklerle olan daha sade duruyor ve çiçekleri de severim zaten. O yüzden en beğendiğim o oldu diyebilirim 🙂

    • Merhaba Rabia Hanım, hastane odası süslemede bile bitkiler tek başına yeterli diyorsunuz ?. Sade ve doğal bir hastane odası süslemesi istiyorsanız size katılıyorum ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz