En Güzel Kapalı Balkon Modelleri

4
8031
Tente ile balkon kapatma

Kapalı balkonlar, hem kışın hemde yazın balkonlarımızı kullanmamıza imkan sağlar. Yazın belki sıcak olur diye endişeniz olabilir. Fakat cam ile kapatmalar serinlemeye de imkan sağlamaktadır. Özellikle ful cam ile kapatılan balkonlar, kışın gün ışığından fazlasıyla faydalanmamızı sağlayarak sıcacık alanlara dönüşürken, yazın da hem manzaramızı kapatmıyor hem de daha serin olmasını sağlayabiliyor. Bugün balkonlarını kapatmayı düşünen arkadaşlara kapalı balkon modelleri hazırladık. Umarım sevebileceğiniz dekorasyon örneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kapalı balkon dekorasyonu

Balkonlarda klasik pimapen ile kapatma istemiyorsanız hem cam hem de ahşabın bir arada kullanıldığı kapalı balkon tasarımlarına yönelebilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkon dekorasyonu için bir başka önerimizde, tavanda ahşap kaplama ile ful cam uygulaması. Bir halı ve bir koltuk atarak kışları güneşten fazlasıyla istifa edebileceğiniz alanlara dönüştürebilirsiniz.

Küçük Kapalı Balkon Dekorasyonu

“Benim balkonum çok küçük kapatınca da iyice daralır” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bakın küçük ve dar bir balkon kapatılsa da oldukça ferah görünüyor.

Balkon Modelleri

Balkon korkulukları kaldırılmadan korkuluğun ön tarafından uygulanmış kapatma işlemi. Yerden su basman seviyesi bırakarak ful cam ile kapatmayı düşünebilirsiniz. Balkonunuz güneş alan bir konumda ise yemek masası atarak kışın bile kahvaltıların vazgeçilmez yeri olabilir.

Kapalı balkon dekorasyonu

Kışın soğuk olur endişeniz varsa, duvarın 3 de ikisinde cam kalan kısımda da normal duvar düşünebilirsiniz. Güzel bir balkon sediri yaptırarak hem yazın hem de kışın balkonlarınızı keyifle dinlendiğiniz yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz.

Tente ile balkon kapatma

Balkon kapatma için bir başka önerimizde tente ile kapatılan uygulamalar. Artık firmalar tenteleri sadece güneşten korunmak için değil, soğuya yağmura kara dayanan tenteler üreterek balkon kapatmada kullanılmasını sağladılar. Balkonlarınızı açılır-kapanır tente sitemleri kapatarak hem yazın hem de kışın keyfini çıkarabilirsiniz. Maliyet açısında da bildiğim kadarıyla cama göre daha uygun. Tabi ki balkonlarınızı dekore ederken çiçekleri unutmayın. Kışın ekilen balkon çiçekleri, çuha çiçeği, açelya, siklamen, kamelya ve Atatürk çiçeği gibi bitkileri yeşil bir dekorasyon için düşünebilirsiniz.

Kapalı balkon dekorasyonu

Balkonunuzu kapatırken tavanda duvar aralarında pencere boşlukları bıraktırarak kışın gün ışığından daha fazla faydalanabilirsiniz. Bu sayede kışın balkonlarınız daha sıcak olacaktır. Tabi imkanınız varsa romantik ve sıcak akşamlar için balkonunuza bir şömine yaptırabilirsiniz. Renkli bir balkon dekorasyonu için yazın cıvıl cıvıl görünmesini sağlayan kışın da daha sıcak bir ortam oluşturan turuncu ve kırmızının tonlarını duvar renklerinde kullanabilirsiniz.

Cam Balkon Modelleri

Yukarıdan aşağıya düz bir şekilde inen cam balkon uygulamalarını sevmiyorsanız bu şekilde bir kapalı balkon düşünerek balkonunuza daha estetik bir duruş kazandırabilirsiniz. Biraz işçilik gerektiriyor fakat farklı bir uygulama.

Balkon Tasarımları

Pimapen ile kapatılmış balkon uygulaması. Dar ve küçük bir balkonunuz olsa da doğru dekorasyon ile balkonunuzda ferah bir alan yaratabilirsiniz. Örneğin duvar rengi ve balkonunuzda kullanacağınız mobilyalarda beyazı tercih edebilirsiniz. Beyaz renk dar alanları daha ferah göstermenin en pratik yolu.

Balkon dekorasyonu

Pimapen ile kapatılmış pembe ile renklendirmiş hareketli balkon tasarımı.

Balkon dekorasyonu

Pimapen ile kapatılmış ve duvarlarda renkli taş kaplama kullanılmış balkon dekorasyonu.

Balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonuna bohem tarzınızı yansıtmak istiyorsanız bu dekorasyon tam size göre.

Balkon dekorasyonu

Balkon dekorasyonuna dair daha fazla fikir edinmek isterseniz balkon dekorasyonu kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. balkon duvar renkleri seçerken neye dikkat ediyorsunuz siz, balkon duvar renkleri arasından hangi renk balkonu daha büyük gösterir. Balkonum çok büyük değil çiçekleri çok seviyorum çiçek koymak istiyorum ama daha da küçük görünür diye almak istemiyorum hangi renge boyayayım sizce ferah olması için

  2. Geçen yıl balkonumu kapattırdım ve çok pişman oldum gerçekten. Alanı daha iyi kullanırım diye düşünüyordum ama meğer ferah ferah oturmayı daha çok seviyormuşum. Bu tarz güzel tasarımlar yaparsam belki sevmeme yardımcı olur balkonumu, teşekkürler.

    • Merhaba Ayten Hanım, balkonunuzun fotoğraflarını bize yazın bölümümüz aracılığıyla gönderebilirseniz, kapalı balkon dekorasyonu için neler yapılabilir bakabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz