En İlginç Ev Dekorasyonları

6
934
teknolojik dekorasyon
teknolojik dekorasyon

Ev dekorasyonu hafife alınacak bir konu değildir. Ev dekorasyonu, vaktinin çoğunu evinde geçirenler için hayati bir öneme sahiptir. Evinizin ruh halinize olan etki de hesaba katılırsa üzerinde kafa yormaya değer bir alan diyebiliriz.

Ev dekorasyonunda bilinenlerin dışına çıkanlar için yeni moda ev dekorasyonları mevcut. Yeni moda ev dekorasyonlarına baktığımızda sıradışılığın etkileri göze çarpıyor. Geleneksel dekorasyon anlayışının tabularını yerle bir eden ilginç dekorasyon anlayışlarıyla evinizde özgünlüğü hâkim kılacaksınız.

Gerçek Bir Çocuk Odası Yaratmak Mümkün

ilginç çocuk odası
ilginç çocuk odası

Çocuğunuzun odasını uygun bir şekilde dekore etmek çok önemli çünkü doğru bir dekorasyon anlayışıyla çocuğunuzun odasında geçireceği vaktin verimliliğinin artmasını sağlayabilirsiniz. Bu dekorasyonda göze çarpan hayal dünyası oluyor. Çocukların hayal dünyasına uygun bir şekilde dekore edilmiş odada, onların hayal dünyasının zenginleşmesine katkıda bulunabilirsiniz. Yatağa bağlı paraşüt ve tavana asılmış helikopter göze fazlasıyla çarpıyor. Ev dekorasyon fikirleri arasında en göze çarpan dekorasyonlardan birisi…

Ahşaptan Yatak Odası

ahşaptan yatak odası
ahşaptan yatak odası

Yatak odanızın klasik görüntüsünden sıkıldınız mı? Ona sıradan bir odaymış gibi görüntü vermek mi istiyorsunuz? İşte bu dekorasyon tam olarak size hitap ediyor. Doğanın öne çıktığı bu dekorasyonda, ahşaptan bolca faydalanılmış. Yatak başlığı dahi kullanılmamış bu dekorasyonda, hem ekonomik olması avantaj, hem de doğayı çağrıştırması… Yatak odanızı doğa ile birleştirmek böylelikle olanaklı bir hal alıyor. Özellikle belli bir dönem kullanmak isteyenler için, yazlık ev dekorasyon fikirleri arasında da yer aldığını belirtmeliyiz.

Modernlik ve İlginçlik Bir Arada

modern ve ilginç dekorasyonlar
modern ve ilginç dekorasyonlar

Dekorasyonda modernizme önem verenler fakat geleneksel modernlikten öte daha ilginç bir anlayış uygulamak isteyenler için düşünülen bu dekorasyonun uyguladığınız takdirde evinizde fark yaratacağına inanıyoruz. Metalik tonların daha çok kullanıldığı dekorasyonda açıkta göze batacak şeylerin bırakılmamasına önem verilmiş. Daha düzenli bir ev anlayışını hakim kılmak isteyenler için de uygun bir dekor anlayışı olabilir. En güzel ev dekorasyonları arasında yer alan bu şık dekorasyona evinizde bir şans vermeye ne dersiniz?

Banyonuza Denizi Taşıyın

banyoda deniz etkisi
banyoda deniz etkisi

Banyoda deniz tasarımları çok sık tercih ediliyor. Özellikle bazı ürünlerin kaplamaları ya da rengi denizden esinleniliyor fakat siz banyonuzda tamamen bir fark yaratmak istiyorsanız bu modeli gözden geçirmelisiniz. Banyo halınızı 3D deniz modelinde bir halı seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca güzel bir ağaç koymak da mümkün. Banyonuzda denizin hakimiyetini hissederken hoşluğundan da ödün vermek istemiyorsanız bu modeli kesinlikle deneyebilirsiniz.

Teknolojiyi Dekorasyon ile Birleştirin

teknolojik dekorasyon
teknolojik dekorasyon

Teknoloji çok hızlı gelişiyor ve hayatımızın her alanında etkisini fazlasıyla göstermeyi başarıyor. Dekorasyon açısından da teknolojinin yarattığı farklılıklar yok değil. Örneğin bu modelde 21.yüzyılın mevcut teknolojisinin konforla birleştiğini görmekteyiz. Mobil-koltuk denilen bu koltuk modellerinde hem farklılığı hem de konforu bir arada yaşayacaksınız. Ayrıca evin boyası da koltukların rengine uygun bir şekilde yapılmış ve harika bir uyum yakalanmış. Sizin de aranız teknolojiyle iyiyse, bu modeli kesinlikle seçeneklerinizin arasına katabilirsiniz. Ev döşeme kolay bir şey değil fakat emek vermeden hangi iş güzel olur ki?

Dublekste Çarpıcı Merdivenler Düşünmelisiniz

ilginç dubleks dekorasyon
ilginç dubleks dekorasyon

Dubleks bir eve sahipseniz dubleks üzerinde fark yaratmayı hedefliyorsanız bu modeli kesinlikle düşünün. Ağaçtan merdivenlerin olduğu bu modelde, tavandaki yuvarlaklıkla fark yaratılmış. Ev tasarımları iç dizayn konusunda dublekste fark yaratmak kolay olmadığından dolayı, dubleksi dubleks yapan alanda fark yaratarak dekorasyonu can kalbinden vurabilirsiniz.

 Yatak Odasında Deniz Hakimiyeti

akvaryumlu yatak odası
akvaryumlu yatak odası

Yatak odanızda deniz dekorasyonunu hâkim kılabilirsiniz. Burada bütçesi olanlar için muazzam bir fikir öne çıkıyor. Yatak odanızın tavanını ve etrafını çevreleyen büyük bir akvaryum göze çarpıyor. Maliyeti her ne kadar yüksek olsa da bütçesi olanlar için harika bir yatak odasının ortaya çıktığını görmekteyiz. Yeni moda ev dekorasyonları arasında yer alan bu model en ilginç ev dekorasyonları arasında yer almayı başarıyor.

Çocuğunuza Uygun Oyun Alanı

kuluçka dekorasyon
kuluçka dekorasyon

Herkes çocuğunun dışarıda değil de evinde, gözünün önünde vakit geçirmesini daha çok ister. İnsan korumacı bir varlıktır, tıpkı hayvanlarda olduğu gibi. Bu korumacılığa uygun olarak siz de çocuğunuzun oyun alanını kuşların çocuk yuvalarına benzer bir şekilde oluşturabilirsiniz. Büyük bir ışıklandırmayla da harika bir görüntü yakalamak mümkün. Ayrıca bu oyun alanı çocuğunuz için uyku alanı da olabilir. Konfor fazlasıyla öne çıkıyor. Yazlık ev dekorasyon fikirleri arasında çocuğunuz için bu fikre de yer verebilirsiniz.

Kullanışlılığı Sevenlere

kullanışlı dekorasyon
kullanışlı dekorasyon

Odanızın dekorasyonunda en önemli kriteriniz kullanışlılık mı? O zaman yapmanız gereken bu dekorasyon modelini uygulamak. Bu dekorasyon modelinde alandan tasarruf sağlayabileceksiniz. Oda içinde oda anlayışının öne çıktığı bu model sanki inceptionı anımsatıyor. Yatağa merdivenle çıkıldığı bu model, ev dekorasyon fikirleri arasında en kullanışlı dekor anlayışının bir görüntüsü…

Geri Dönüşüm Anlayışı

fıçılardan koltuk takımı
fıçılardan koltuk takımı

Bahçe dekorasyonunda her zaman daha rahat davranılır ve en ilginç ev dekorasyonları fikirlerinden yararlanılır. Geri dönüşüme katkıda bulunmak isteyenler için çelik fıçılarından koltuk takımı yaratmak gayet özgün bir fikir diyebiliriz. Hem koltuk hem de masa olarak kullanabileceğiniz çelik fıçılar, bahçenizde en farklı ev dekorasyonunu uygulayabilirsiniz.

Banyonuzda Kafein Etkisi

kahve banyo
kahve banyo

Banyonuzda deniz modellerini uygulayabilirken, daha farklı bir fikir denemek istiyorsanız kahve dekorasyonunu düşünebilirsiniz. Kahve fincanından küvet ve camdan çıkan duman ile banyonuzda kahve tasarımını hâkim kılmak çok kolay. Sadeliği ve ilginçliği bir arada tercih etmek isteyenler için düşünülmüş bir dekor anlayışı. Ev döşeme konusunda en ilginç tasarımlardan biri olmaya aday diyebiliriz. Banyonuza bu dekorasyon ile kafeini hâkim kılacaksınız. Banyonuzda yaratacağınız ilginçlikleri evinizin diğer alanına da bu tarz taşımanız mümkün…

Stüdyo Havası Yakalayın

stüdyo dekorasyon
stüdyo dekorasyon

Ev tasarımları iç dizayn konusunda görüş ayrılıkları mevcut. Kimisi daha rahat kimisi ise daha otoriter bir dekorasyon anlayışını hakim kılmak isteyebiliyor. Siz de ev dekorasyonu konusunda rahatlıktan yanaysanız, bu tarz stüdyo dekorasyona evinizde şans verebilirsiniz. Duvara bisikletin asıldığı, tahtalardan kitaplık yapıldığı bir dekorasyon göze çarpıyor. Siyah ve beyaz uygun bir şekilde kullanılmış ve sade bir halı tercih edilmiş…

Sanatsal İlginçlik

stüdyo dekorasyon
stüdyo dekorasyon

Evinizin duvarları dekorasyon açısından çok önem arz ediyor. Evinizde sanatsal bir görüntü yakalayayım ama ilginçliği de barındırsın diyorsanız bu tarz bir dekoru evinize taşıyabilirsiniz. Tablolar gayet ilginç ve üzerine düşülmesi gereken motiflerden oluşuyor. Duvarınızı da boydan boya böyle bir döşemeyle oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonu konusunda sanatsallığa önem veriyorsanız o zaman böyle bir modeli kesinlikle seçeneklerinizin arasında bulundurmalısınız.

Ev dekorasyonu sadeliği, gelenekselliği taşıdığı kadar, ilginçliği de taşımalı. İlginç ev dekorasyonlarına yer vermeniz evinizde yaratıcı görüntüler elde etmenizi sağlayabilir. Evinizde her zaman aynı dekor anlayışını uygulamak sıkıcılığa sebebiyet vereceğinden, bu tarz yaratıcı anlayışlara da yer vermeniz evinizde yaşayan için de farklı hislerin oluşmasını sağlayacaktır.

Evde farklılık yaratmanın herkese etkisi olacağını unutmayınız. Ev dekorasyonu çok önemli bir dekorasyon türüdür ve burada yapacağınız tercihlerin moda anlayışına uygun olmasına dikkat edin. Her geçen gün dekorasyon konusunda farklı anlayışlar ortaya koyulabiliyor. Evinizde yeni anlayışlara yer vermenizin size dezavantajı değil, avantajı olacaktır. En ilginç ev dekorasyonlarına evinizde yer verin ve evinizi, kendinizi yeni anlayışlarla tanıştırın. Yenilik ve değişiklik her zaman iyidir!

6 YORUMLAR

  1. Geri dönüşüm anlayışı çok hoşuma gitti. Ahşaptan yatak odası fikrini de en kısa süre de hayatta geçirmeyi deneyeceğim. Büyük bir fark yaratıyorsunuz

  2. Ama o çocuk odası nasıl da güzel öyle 🙂 Öyle bir odam olsa tüm vaktimi orada geçirmek isteyebilirdim. Fakat teknolojik salon için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.. Ne kadar konforlu olursa olsun, en son alacağım koltuk takımı olabilir kendileri 😀

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz