Eski Ahşap Paletler ile Dekoratif Salıncak Modelleri

2
1549
Eski Ahşap Paletler ile Dekoratif Salıncak Modelleri
Eski Ahşap Paletler ile Dekoratif Salıncak Modelleri

Dünya genelinde son dönemin mimari trendlerinden birisi olan eski ahşap paletler ile dekoratif salıncak modelleri üzerine örnekleri inceleyeceğiz. Türkiye genelinde özellikle bu gibi seçenekleri mimarlar yeni nesil yapılarda çok daha fazla tercih etmeye başladı. Avrupa ülkelerinden zaman içerisinde dünyaya açılan yeni nesil bir trend olarak da adından söz ettiriyor.

Dekoratif Salıncak Modelleri
Dekoratif Salıncak Modelleri

Bu ürünlerin tamamını resimlerden de görerek eliniz yatkın ise kendiniz de yapabilme şansına sahipsiniz. Avrupa ülkelerinde bilhassa bu gibi ürünleri ev sahipleri kendileri için hazırlayabiliyor. Dolayısı ile görsel açıdan ortaya mükemmel ötesi seçenekler çıkıyor. Ahşap paletler ile dekoratif salıncak yapımı ile alakalı internet üzerinde de birçok farklı video bulabilirsiniz. Bu videolardan birisini sizlere sunuyoruz.

Ahşap Palet ile Salıncak Yapımı

İhtiyacımız olan şeyler belli. Sağlamlığından şüphe etmeyeceğimiz paletler ve paletleri ciddi anlamda sağlıklı şekilde taşıyabilecek halat tarzında ipler. Sonrasında geriye sadece ne tarz bir palet salıncak modeli icra edeceğimizi seçmek kalıyor. Dünya genelinde bunun birçok farklı örneği mevcut. Hemen bir resimle daha bunu örnekleme yoluna gidelim.

Ahşap Palet Dekoratif Salıncak Modeli
Ahşap Palet Dekoratif Salıncak Modeli

Elinizin bu gibi şeyler yapmaya biraz yatkın olması son derece önemlidir. Sonrasında ise gördüğünüz resimleri en iyi şekilde uygulamak ve buna yönelik salıncağa uygun bir alan seçmek kalıyor. Yukarıdaki gibi bir tasarım son derece basit. Uzunlamasına tasarlanmış bir paleti tutan halat ipler sayesinde mükemmel bir konsept ortaya çıkarılmış. Peki ahşap palet ile dekoratif salıncak modelleri nasıl yapılır? Bunun sorusuna birkaç madde ve püf nokta vererek bilgilendirmek en doğrusu olacaktır.

Palet Salıncak Modelleri
Palet Salıncak Modelleri
  1. Öncelikli olarak palet satan iyi bir yer bulmanız gerekiyor. Bu yeri bulduktan sonra paletlerin sağlamlığı konusunda da iyice bir analiz yapıyoruz.
  2. Sonrasında kafamızdaki model belli ise buna göre uygun sayıda palet alıyoruz. Dilerseniz sırt kısmını paletten yapabilir, dilerseniz yukarıdaki gibi kendi isteğinize göre çakma yaparak oluşturabilirsiniz.
  3. Yukarıdaki resimdeki gibi yatak ve uzun palet bulamaz iseniz iki paleti birleştirmek ideal olabilir. Bu nedenle uygun palet sayısına yapacağınız modele göre karar verin.
  4. Paletten dekoratif salıncak yapımı işlemi için sağlam çivilere ihtiyacınız var. Bu çivileri seçerken kaliteli ürün tercih edin. Aynı zamanda birleşim yerlerini sağlamlayın.
  5. En önemlisi, yüksek ağırlığı taşıyabilecek salıncak halatı ya da zinciri. Günümüzde en sağlıklı seçenek zincir. Sizlerde bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.
  6. Tabi ki salıncağı kuracağınız yer çok çok önemlidir. Ağırlık taşımaya dayanıklı alanlar üzerine salıncağınızı kurun.
Paletten Dekoratif Salıncak Yapımı
Paletten Dekoratif Salıncak Yapımı

Dekoratif Salıncak Konseptleri

Palet modelleri ile bunu sağlamak son derece ideal diyebiliriz sanırım. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde ciddi gelişmeler meydana geldi. Zamana yönelik olarak her geçen gün daha farklı seçenekler kendisini gösteriyor. Dekoratif ürünlerin bilhassa palet gibi son derece extreme bir ürün ile sağlanması da sürpriz değil. Tabi ki görsel örneklerde de bunu inceleyebilme şansına sahipsiniz.

Paletten Dekoratif Salıncaklar
Paletten Dekoratif Salıncaklar

Her zaman için geneli düşünmek gerekiyor. Bahçeli bir ev sahibi iseniz bu gibi detaylar çok daha fazla önem kazanıyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Görsel örnekler ilham kaynağı olması açısından ciddi anlamda ideal. Tabi ki Türkiye geneline de baktığımız zaman bu tip seçenekler artık köy yerlerinde, mesire alanlarında göze çarpıyor. Maliyeti son derece az. Dolayısı ile dikkat çekici bir diğer seçenek de bu.

Palet Salıncak
Palet Salıncak

Yukarıda da küçük ebatlarda hazırlanmış olan son derece dekoratif ve bir o kadar da şirin salıncak modelini görüyorsunuz. Palet ile dekoratif salıncak yapmanın en ideal yanlarından birisi tamamen planlanabilir ve düzenlenebilir olması. Üstelik renklendirilebilir olması da kendisini net şekilde gösteriyor. Dolayısı ile eviniz bahçeli ise ya da bu gibi bir alanınız varsa her ne olursa olsun sonuna kadar değerlendirmeniz en mantıklısı olacaktır. Palet fiyatları biraz pahalı gibi gelebilir.

Paletten Salıncak Nasıl Yapılır?
Paletten Salıncak Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde bu konu ile alakalı olarak birçok farklı video bulma şansına sahipsiniz. Her ne olursa olsun merak ettiklerinizi yine bizlere yorum olarak sorduğunuz takdirde yanıtlamaya çalışacağız. IKEA, Bauhaus gibi markalar da zaman içerisinde palet ile koltuk tasarımı dahi yapmaya başladı. Yani yıllardır en kalitelisini ürettiğimiz paletler artık dekorasyon için en önemli unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Yakın zaman içerisinde daha yeni içerikler ile sizlerle olacağız.

Eski Palet ile Dekoratif Salıncak Yapımı
Eski Palet ile Dekoratif Salıncak Yapımı
Palet Salıncak Boyama
Palet Salıncak Boyama
Dekoratif Paletten Salıncak Modelleri
Dekoratif Paletten Salıncak Modelleri

2 YORUMLAR

  1. Salıncak deyince akan sular durur, bir de yataklısını yapmışlar 😀 En favorim herhalde. Bir güzel uyuyacaksın orada oh. Ben de belki balkonum için düşünebilirim böyle bir şey ama yatak sığmayacak gibi 😀

    • Merhaba Nurten Hanım, dekorasyonda özellikle palet salıncak modellerini görünce hemen uyku yorumları geliyor ?. Balkonunuzun fotoğraflarını bize yazın bölümümüz aracılığıyla gönderebilirseniz sizlere yardımcı olabiliriz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz