Eski Bavulları Değerlendirme

4
1802

Evlerinizde kullanmadığınız, bozulan ve eskiyen valiz yada bavullarınızı, sehpa, sandalye, piknik masası ve dolap olarak değerlendirebilirsiniz. Eski valizleri değerlendirerek evlerinizde ve bahçelerinizde farklı dekorasyon stilleri oluşturabilirsiniz. İsterseniz kendiniz yapabilir yada yaptırabilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme

Çiçekli koltuğunuzun önüne valizden bir sehpa yapabilirsiniz. Elde taşınılan valiz yada bavula çelik ayaklar takarak bu şekilde bir sehpa yapabilirsiniz. Bavulunuzun rengine uygun masa ayakları seçerseniz estetik bir sehpa elde edebilirsiniz. Böyle bir sehpada misafirlerinize ikram sunmak onları şaşırtacaktır.

eski-bavullari-degerlendirme-1

Yatak odası yada misafir odanıza farklı renklerdeki eski bavullarınızı üst üste yığarak baş ucu sehpası yapabilir üzerine bir tepsi yada kullanmadığınız eğimli bir ayna yerleştirerek baş ucu aydınlatmanızı ve suyunuzu koymak için kullanabilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme-2

Eski bavul, 4 tane masa ayakları, vidalar ve matkapla böyle güzel bir sehpa yapabilirsiniz. Masa ayaklarını istediğiniz renklerde boyayarak canlı, renkli sehpalar elde edebilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme-3

Kediniz ve köpeğiniz için eski bavuldan yuva yapabilirsiniz. Kalın masa ayakları ve bavul içerisine koyabileceğiniz minder böyle bir yuva yapmak için yeterlidir. Köpek halinden memnun görünüyor, kedinin durumu meçhul.

eski-bavullari-degerlendirme-4

Kullanmadığınız, atmayı düşündüğünüz eski bavullardan sandalye yapabilirsiniz. Demir boruları aynı boylarda keserek sandalye ayağı olarak kullanabilirsiniz. Bavulunuzun içerisine minder koyarak konforlu bir sandalye elde edebilirsiniz. Bavulunuzun rengi turuncu ise yeşil minder koyarak kontrast yakalayabilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme-5

İlla bavulunuza ayaklar yapmak zorunda değilseniz bu şekilde de bir köpek yuvası yapabilirsiniz. Hem bunu yapmak diğer modelden daha kolay ve basit. Eski bavulunuzun içerisine minder koyuyorsunuz ve işlem bitiyor.

eski-bavullari-degerlendirme-6

Eski ahşap bavuldan içeceklerinizi koyabileceğiniz rustik bir dolap yapabilirsiniz. Dört tane küçük tekerlek takarak portatif hale getirebilirsiniz. Yalnız bunu yapmak biraz uğraştırıcı ve galiba yardım almanız gerekiyor.

eski-bavullari-degerlendirme-7

Eski bavulunuz keserek mutfak sepeti yapabilirsiniz. Çok şeker ve farklı görünüyor. Soğanları, patatesleri içine koyarak mutfağınızda güzel bir  yerde dekore edebilirsiniz. Kullanmadığınız valizinizle hem estetik hem de kullanışlı mutfak gereçleri yapabilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme-8

Ahşap eski bavullarınızı boyayarak şömine önünde dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Ekstra yapacağınız tek masraf, ahşap boyası ve fırça. İlla beyaza boyamak zorunda değilseniz. Solon yada oturma odasında bulunan mobilya renklerine uygun boyayarak hareketli bir salon elde edebilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme-9

Park ve bahçe için eğlenceli bir piknik masası yapabilirsiniz. İstediğiniz yere kolaylıkla taşıyabileceğiniz küçük bir masa yaparak eski eşyalarınızı değerlendirebilirsiniz.

eski-bavullari-degerlendirme-10

Lavabo için havlularınızı koyabileceğiniz dolap yapabilirsiniz. Eski küçük ahşap yada makyaj bavulunuz duvara monte ederek küçük, şirin bir dolap yapabilirsiniz. Dilerseniz üzerine dantel parçalarıyla süsleyebilirsiniz. Büyüklerimiz “eski gün gelir değerlenir” derler. Gördüğünüz gibi eski eşyalarınız farklı şekillerde değerlendirerek bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu yüzden kullanmadığınız, bozulan ve eskiyen eşyalarınızı atmadan önce neler yapabileceğinizi araştırın.

4 YORUMLAR

  1. hayırlı günler emegine sağlık elin kolun dert görmesin içim acıldı siteni izledim bende ankaralıyım ama 35 yıldır aydındayım
    benimde eski eşyalara karşı zafım var kolaygelsin.

  2. Çok güzeeel. Ay bu da çok güzel bu da bu da diye baktım hepsine. Masa ve dolap fikirlerini çok çok beğendim. Bu tarz bir bavulum yok eski ama sırf bunlardan yapabilmek için alınır 😀 Acaba bunlar hazır satılır mı masa olarak mesela?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz