Eski Çaydanlıklarla Geri Dönüşüm Projeleri

2
2749
Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Eski, kırık yada kullanmaktan sıkıldığınız çaydanlıkları yaratıcı geri dönüşüm projeleri ile değerlendirebilirsiniz. Örneğin eski çaydanlıkları bir mumluk, saksı, aydınlatma yada orijinal bir saate dönüştürebilirsiniz. Sizler için eski çaydanlıklardan yapılan birbirinden farklı projeleri derledik. Sözü daha fazla uzatmayarak çaydanlıktan yapılan 11 güzel geri dönüşüm fikirleriyle sizleri başbaşa bırakıyorum.

 

1) Eski Çaydanlık Artık Bir Masa Lambası

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Eski porselen çaydanlığından odanız için masa lambası yapabilir dekorasyona orijinal objeler ekleyebilirsiniz. Hatta çaydanlıktan masa lambası yapmadan önce odanızın dekorasyon rengine uygun boyayabilirsiniz.

2) Yada Sarkıt Lamba

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Eski çaydanlıkları aydınlatma olarak değerlendirebileceğiniz bir başka fikirde onları sarkıt lambalara dönüştürmek. Vintage dekorasyon sevenler bu projeyi beğenecektir.

3) Hatta Abajur Altlığı 

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Abajur altlığına ihtiyacınız var ve eski bir çaydanlığı atmayı düşünüyorsunuz, o zaman gelin bu iki fikri birleştirelim. Abajurun rengine uygun çaydanlığı boyayarak altlık olarak kullanabilirsiniz.

4) Eski Çaydanlık Minik Kuşlar İçin Bir Yemlik

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Eski çaydanlığı geri dönüşüm projelerinde değerlendirmenin çevre için en anlamlı yolu ondan bir kuş yemliği yapmak. Aç kalan küçük kuşlarımız için basit bir yemlik yaparak bahçenize asabilirsiniz.

5) Bir Başka Yemlik Fikri 

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Takımı bozmuyoruz. Hem çaydanlığı hemde fincanını kuş yemliğine dönüştürüyoruz. Yalnız fincandan yemlik yaparken sağlam bir yapıştırıcı yada tutkala ihtiyacınız var. Tutkal daha sağlam iş görebilir.

6) Renkli Minik Saksılar

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Bahçenizi balkonunuzu yada evinizin herhangi bir odasını eski çaydanlıklardan yaptığınız saksılarla yeşillendirebilirsiniz. Oldukça basit ve pratik bir fikir. Çaydanlığa kum doldurup bitkinizi ekin. Tabi toprağın havalanması için çaydanlığın altından matkapla küçük bir delik açmanız gerekiyor. Ev ve balkonda dekore ederken saksı altlığı kullanmayı ihmal etmeyin. Bunun içinde çaydanlığınıza uygun eski porselen tabakları kullanabilirsiniz.

7) Büyük Bahçeler İçin Renkli Çaydanlık Saksılar 

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Eski çaydanlıklardan yaptığınız saksıları bahçenizde merdiven korkuluklarına sıra sıra asarak dekore edebilirsiniz.

8) Vintage Rüzgar Çanı

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Boncuklu takılarınızı kullanarak çelik çaydanlıktan bahçeniz için vintage rüzgar çanı yapabilir, dekorasyonunuzu hareketlendirebilirsiniz.

9) Eski Çaydanlıklardan Bahçeniz İçin Sulama Sistemi

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Eski çaydanlıkları, kovaları değerlendirerek bahçeniz için orijinal bir sulama sistemi yapabilirsiniz. Evinizde bulunan atmayı düşündüğünüz eşyalarınızı değerlendirmek için daha fazla fikir görmek isterseniz eski eşyaları değerlendirme başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

10) Cam Çaydanlık Artık Bir Teraryum (Terrarium)

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Cam çaydanlığınızı son yıllarda moda olan bir teraryuma dönüştürebilirsiniz. Terrarium (teraryum); içinde bitkilerin ve sürüngen, böcek gibi bazı eklem bacaklıların bulunduğu akvaryumdur. Terrariumlar ne kadar dekorasyon öğesi olarak görülse de onlar birer ekosistemdir.

11) Çaydanlık Artık Bir Organizer 

Eski Çaydanlıkları Değerlendirme

Çaydanlığınızı dikiş nakış eşyalarınız için bir organizer olarak kullanabilirsiniz. Hatta çaydanlığın kapak kısmını, iğnelerinizi saplayarak kullanabilirsiniz. Tabi kapağa göre bir sünger kesmeniz gerekiyor.

2 YORUMLAR

  1. Saksı kesinlikle deneyeceğim. Benim de kullanmadığım çaydanlıklarım var emaye hem de. Çok yakışacağını düşünüyorum. Masa lambası da çok hoşuma gitti ama o kadar güzel çaydanlığım yok 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz