Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri

4
2304

Çeyiz sandıklarının en önemli eşyası el emeği danteldir. Ama ne yazık ki artık bu dantellere evlerimizde yer vermiyoruz. Halbuki son yıllarda moda olan vintage dekorasyonun en önemli aksesuarlarından biri de danteldir. Bugün kullandığımız, kullanmadığımız dantelleri geri dönüşüm projeleri ile evlerimizde değerlendirerek vintage dekorasyon elde ederken, kıyafetlerimize dantel eklemeleri yaparak onları yenileyeceğiz.

1)  Elbisenizi Süsleyebilirsiniz

Dantellerden Geri Dönüşüm Fikirleri

Yazlık elbiselerinizi eski dantellerle süsleyebilirsiniz. Örneğin etek kısımlarına yada kol ağızlarına dantel dikerek elbisenizi romantik bir hale getirebilirsiniz.

2) Şalınızı Süsleyebilirsiniz

Şala Eski Danteli Dikme

Kullanmaktan sıkıldığınız şalınız varsa ona dantel ekleyerek yenileyebilirsiniz.

3) Dantellerden Kızınız İçin Prenses Taç 

Dantellerden Prenses Taç

Kızınızın doğum günü partisi için ona prenses taç yapabilirsiniz. Dantelleriniz beyazsa kumaş boyası ile boyayabilir hatta birazda simlerle süsleyebilirsiniz. Sonrasında taç şeklinde kolalamanız gerekiyor.

4) Dantellerle Mumluk Süsleyebilirsiniz

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Mumluk süslemek için eski dantelleri kullanabilirsiniz. Hatta küçük cam bardakları ve dantelleri kullanarak mumluk yapabilir, salonunuzda vintage dekorasyon elde edebilirsiniz.

5) Kışa Hazırlık Çizmenizi Süsleyebilirsiniz

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Çizmenizi kışa hazırlamanın tam zamanı. Dantel parçalarını şekildeki gibi tutkalla çizmenize yapıştırarak çizmenizi yenileyebilirsiniz.

6) Dantellerle Yastıklarınızı Süsleyebilirsiniz

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Dantel parçalarını yastıklarınızda değerlendirebilirsiniz.

7) Dantel Parçasıyla Şortunuzu Süsleyebilirsiniz

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Elinizde bulunan güzel dantel parçasını terziye şekildeki gibi uygulatarak şortunuzda farklı bir konsept elde edebilirsiniz.

8) Dantellerden Bileklik Ve Küpe

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Dantel parçalarındaki hoşunuza giden motifleri keserek bileklik ve küpe yapabilirsiniz.

9) Dantellerle Kavanoz Süsleyebilirsiniz

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Boş cam kavanozları dantellerle süsleyerek vintage vazolar elde edebilirsiniz. Hatta içerisine mumlar koyarak romantik mumluklar elde edebilirsiniz.

10) Kavanoz ve Dantellerle Mumluk

Eski Dantellerle Geri Dönüşüm Projeleri 1

Evinizde bulunan boş cam kavanozları dantellerle süsleyerek mumluklar yapabilir romantik bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Boş cam kavanozları değerlendirebileceğiniz daha fazla geri dönüşüm projesi görmek isterseniz cam kavanozları değerlendirmenin 15 güzel yolu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba dantelleri değerlendirme için sökmek istiyorum, ipini söktükten sonra tekrar kullansak bir sorun olur mu sizce ya da buradakilerden birisini uygulayacağım

    • Merhaba Ebru Hanım, eski dantellerden nasıl bir geri dönüşüm projesi yapmayı düşünüyorsunuz? Danteli söktüğünüz için haliyle ipte bir yıpranma olacaktır. Saksı, ayakkabı yada cam kavanoz süsleme gibi yerlerde kullanacaksanız çok problem olmayacaktır.

  2. Ay siz şaka mı yapıyorsunuz bunlar ne güzel şeyler böyle… Her yerimiz olmuş dantel zaten bazılarını kesip biçip böyle şeyler yapabilirim sanırım. Özellikle yaza hazırlık şortlarımı süsleyeceğim. Çok beğendim o fikri 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz