Eski Kazaklarla Geri Dönüşüm Projeleri

4
1536
eski kazaklardan pet yatağı

Evdeki eskileri geri dönüşüm projeleri ile değerlendirmeye devam ediyoruz. Bugün eski kazaklarımızı atmak yerine farklı şekillerde değerlendirerek yeniden kullanıma kazandıracağız. Dilerseniz sizler için seçtiğimiz geri dönüşüm projelerinden hoşunuza gideni yapabilirsiniz. Gerçi artık eskiye nazaran daha bilinçli bir toplum olmaya başladık. Kullanmadığınız eşyalarınızı başka insanlara ücretsiz bir şekilde verebileceğiniz sosyal medya platformları mevcut.

1) Köpeğiniz İçin Sıcacık Bir Yatak

Eski kazaktan köpek yatağı

Şekildeki gibi kazak kollarının uç kısımlarını dikerek birleştirebilir, içerisine küçük bir minder koyarak köpeğiniz için yatak yapabilirsiniz.

2) Sıcak Su Torbası İçin Tutucu

geri dönüşüm projeleri

Eski kazaklarla sıcak su torbası tutucu yaparak kışa hazırlanabilirsiniz. Çok soğuk kış günlerinde hızlı bir şekilde ısınmamızı sağlayan sıcak su torbalarını daha rahat tutmak için eski kazaklarınızı değerlendirebilirsiniz.

3) Şarap Tutucular

eski kazakları değerlendirme

Eski kazaklarınızı şekildeki adımları takip ederek şarap tutucu olarak kullanabilirsiniz.

4) Eski Kazak Artık Küçük Bir Kilim

geri dönüşüm fikirleri

Eski hırka yada kazaklardan eviniz için uygun bir alanda değerlendirebileceğiniz küçük bir paspas yapabilirsiniz. Eğer değerlendirmeyi düşündüğünüz kazaklarınız küçükse kol kısımlarını keserek birleştirebilirsiniz. Hatta farklı renkteki kazakları bir araya getirerek rengarenk bir paspas elde edebilirsiniz.

5) Sıcacık Yastık Kılıfları

Eski kazaklardan yastık kılıfı

Salonunuzun dekorunu kışa hazırlamak için eski kazakları kullanabilirsiniz. Kazaklarınızı koltuk yastıklarınıza göre kesip dikerek evinizin dekorunu yenileyebilirsiniz.

6) Eski Kazaklarla Sevimli Dekorlar

Eski Kazaklarla Geri Dönüşüm Projeleri 1

Evinizde bulunan süs bal kabaklarını eski kazaklarla süsleyerek güzel bir dekorasyon öğesi olarak kullanabilirsiniz.

7) Eski Kazaklardan Kapı Süsü

geri dönüşüm projeleri

Kapı süslerini kış teması eklemeye ne dersiniz? Bunun için eski kazaklarınızı kullanabilirsiniz. Hem de oldukça pratik.

8) Eski Kazaklardan Bileklik

eski kazaklardan bileklik

Salon, ev aksesuarlarından sonra kış teması ekleyeceğimiz diğer bir eşyamız takılarımız. Eski kazaklardan kışın kullanabileceğiniz sevimli bileklikler yapabilirsiniz.

9) Kış İçin Sıcacık Eldivenler 

eski kazaklardan eldiven

Bence eski kazakları kendiniz için değerlendirebileceğiniz en güzel proje kışın ellerinizi sıcacık tutacak eldivenler yapmak.

10) Yada Parmaksız Bir Eldiven

eski kazaklardan eldiven

Yada eski kazaklardan parmaksız bir eldiven yapabilirsiniz. Parmaklarınızı daha rahat kullanmanızı sağlayan bu eldivenlerin en büyük dezavantajı tabi ki parmakların üşümesi.

11) Kazak Çanta 

geri dönüşüm projeleri

Eski kazaklardan kendimiz için yapabileceğimiz bir başka aksesuarda çanta.

12) Eski Kazaklardan İplik Sepeti 

eski kazakları değerlendirme

İplikleri, dikiş malzemelerinizi koymak için eski kazakları değerlendirebileceğiniz güzel bir proje. Kazaklardan örme sepet yaparak şekildeki gibi kullanabilirsiniz.

13) Örgü Abajur

eski kazaklardan abajur

Eski kazaklara kolalama yöntemi uygulayarak aydınlatmada kullanabileceğiniz abajur başlıklarına dönüştürebilirsiniz.

14) Eski Kazaklardan Pet Yatağı

eski kazaklardan pet yatağı

Eski kazaklarınızı birleştirerek şekildeki gibi renkli bir köpek yatağı yada kedi yatağı yapabilirsiniz.

15) Minik Köpeğiniz İçin Triko 

Eski Kazaklarla Geri Dönüşüm Projeleri 1

Yada onlar için küçük trikolar dikebilirsiniz. Eski eşyalarınızı değerlendirebileceğiniz daha fazla fikir görmek isterseniz geri dönüşüm projeleri kategorimizdeki ilgili yazıları inceleyebilir, aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz.

4 YORUMLAR

    • Teşekkür ederiz ?. Eski kazaktan yapacağınız kedi yatağının fotoğraflarını bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz. Arkadaşlarımıza fikir olur.

  1. Çok mantıklı hepsii. Çok da beğendim, ne kadar çok değerlendirme alanı varmış. Abajur yapmayı ben de deneyeceğim. Yastıkları da çok beğendim minnoş olmuşlar 🙂

    • Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz Hilal Hanım. Denediğiniz zaman sizinde geri dönüşüm projesinin fotoğraflarını bekliyoruz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz