Eski Sandalyeleri Yenileme

4
2999

Hala kırılmayan eski kullanılmayan sandalyeleriniz varsa, iç tasarımın bütün görüntüsünü değiştirerek ilginç ve modern sandalye modellerine dönüştürebilirsiniz. Eski sandalyelerinize çok para harcamadan onları değiştirerek evinize, yemek odanıza yenilik katabilirsiniz.

Sandalyelerinizi Boyayın

eski-sandalyeleri-yenileme

Beyaz ve gri ahşap boyası ile sandalyenizi şekildeki gibi boyayabilirsiniz. Hatta sandalyenizde gül deseni oluşturarak farklı bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Eski sandalyelerinizi değerlendirerek evinizdeki mobilyaları yenileyebilirsiniz.

Eski Klasik Sandalyeden Modern Sandalye

eski-sandalyeleri-yenileme-1

Eski klasik sandalyenize modern bir görünüm vermeye ne dersiniz? Yeşil ve beyazlardan oluşan bir kumaş yada yemek odanıza uygun desen ve renkte kumaş ile sandalyelerinizi kaplayabilirsiniz. Sandalyelerinize daha estetik bir görünüm vermesi için kumaşın ayaklara geçtiği kısımları beyaz makrome ipi ile sarabilirsiniz.

eski-sandalyeleri-yenileme-2eski-sandalyeleri-yenileme-3

Koyu Renklerden İç Açıcı Tasarımlara

eski-sandalyeleri-yenileme-4

Sıkıldığınız eski sandalyenizi koyu renklerden kurtararak evinize daha modern ve ferah dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Öncelikle koyu kahverengiden kurtuluyor ve beyaza boyuyoruz sandalyemizi. Boya kururken sandalye minderini yeniliyoruz. Eski bir renk yerine çiçekli desenlerden oluşan cıvıl cıvıl renkler tercih ediyoruz. Boya kurduktan sonra minderi yerleştiriyoruz ve sandalyemiz kullanıma hazır.

Kahverengiden Hareketli Kırmızıya

eski-sandalyeleri-yenileme-5

Klasik bir yemek odanız ve sol şekildeki gibi bir sandalye modeline sahipseniz kırmızılar ile yemek odanıza hareketlendirebilirsiniz. Sandalyenizin ahşap iskeletini kırmızı ahşap boyası ile boyayın ve kurumaya bırakın. Tabi ki kırmızı renk ile sol şekildeki gibi sandalye döşeme minderi uygun olmaz beyaz kumaş üzerine siyah yazılardan oluşan bir döşeme kumaşı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem yemek odanızı hareketlendirmiş hem de o kasvetli klasik ağır görünümünden çıkarmış olursunuz.

Çalışma Odanızda Yenilik

eski-sandalyeleri-yenileme-6

Çalışma odanızda bulunan eski sandalyenizin döşemesini daha renkli ve modern desenlerden oluşan kumaş ile değiştirebilirsiniz. Kesinlikle çalışma odanıza ayrı bir hava katacak.

Eski Sandalyeden Daha Konforlu Bir Sandalyeye

eski-sandalyeleri-yenileme-7

Sol şekildeki gibi konforsuz bir sandalyeden modern ve ergonomik bir sandalye yapabilirsiniz. Sandalyenizi siyah ahşap boyası ile boyayın ve kurumaya bırakın. Şimdi sırada döşeme için kumaş seçiminde. Sandalye iskeletine uygun, siyah kumaş üzeri beyaz desenlerden oluşan bir model tercih edebilirsiniz.

Sıcak Renk Sarı

eski-sandalyeleri-yenileme-8

Anne yadigarı atmaya kıyamadığınız sandalyelere modern bir hava vermenin tam zamanı. Öncelikle beyaz ahşap boyası ile sandalye iskeletini boyuyoruz. Sarı ve beyaz desenlerden oluşan bir kumaş tercih ederek sandalyenin döşemesini değiştiriyoruz. Sağ şekildeki gibi modern ve ferah bir görünüme kavuşturduğumuz sandalyede misafirlerimizi ağırlıyoruz.

Sandalyenizde Eskitme Tekniği Uygulayın

eski-sandalyeleri-yenileme-9

Bildiğiniz üzere eskitme mobilyalar son yıllarda çok moda. Sandalyenizde eskitme tekniği uygulayarak sağ şekildeki gibi bir sandalye elde edebilirsiniz. Eskitme tekniğini öğrenme için ahşap eskitme nasıl yapılır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

4 YORUMLAR

  1. Koltuk ve sandalye yenileme konusunda babam gerçekten ustaydı. Mesleği olmamasına rağmen nerden nasıl öğrendi bilmiyorum ama tüm akrabaların koltuk kılıflarını kendi değişir, tamirini de yapardı.

  2. Kırmızıya dönüştürülen çok hoş. Hem hareketli ve neşeli olmuş hem de klasiği de yansıtıyor. O yüzden çok beğendim. Bizim de böyle eskimiş sandalyelerimiz vardı, minder yaptırdık ve çok güzel oldu. Ufacık bir değişiklik bile çok fark yaratıyor 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz