Ev Dekorasyonunda Sarı Kullanımı

6
533
Ev Dekorasyonunda Sarı Kullanımı

Hayatın birçok alanında olduğu gibi, ev dekorasyonunda da, iki insanın gördükleri renkler hakkındaki duygu ve düşünceleri farklı olabilir. Sarı, iki farklı düşünceye neden olacak renklerden biri olabilir. Çünkü sarı; bazıları için güneş ışığı ve sevinç anlamına gelirken, bazıları için de korkaklık ile ilişkilendirilebilir. Düşünceler ne olursa olsun sarı; sıcak renkler arasında en aydınlık ve enerjisi en yüksek renklerden biridir. Bu yazımızda, ev dekorasyonunda sarı kullanımı ve sarının birlikte kullanıldığı renkler ile kombinasyonunun, evinizin tarzında nasıl etkili olacağı konusunda örnekler bulabilirsiniz…

Siyah ve Sarı Kombinasyonu

Bir arının bu çarpıcı renk kombinasyonu, dünyanın her yerinde kabul edilebilirdir. Doğada birbirine oldukça yakışan bu iki renk, dekorasyonda neden yakışmasın? Sarı, karanlık fırtına bulutlarının arasında gözüken güneş gibi görünüyor. Sarı aynı zamanda, siyahın karanlığından kurtulan bir odak noktası da sağlar. Ev dekorasyonunuzda siyah ve sarı kombinasyonundan yardım alacaksanız; daha rahatlatıcı bir görsel geçiş için gri tonlarında sarı seçin.

Sarı ve Yeşil

Sarı, özellikle adaçayı yeşiline en çok yakışan renklerden biri. Sarıyı kullanmak için fazla cesur davranmaya çekiniyorsanız, salondaki yemek masasının etrafında duran sandalyeler için tercihinizi sarıdan yana kullanabilirsiniz. Sarı, tek başına çiğ görünebilir diyorsanız, yanında ona yakışacak bir başka rengi de kullanabilirsiniz. Yeşilin bu tonu, sarıya çok yakışıyor. Ahşap bir yemek masanız varsa, sarı ve yeşil katarak, modern vurgular yapabilirsiniz.

Sarı ve Gri Kombinasyonu

Gri, nötr bir renktir. Sarı ve gri ikilisinin arasına biraz kahverengi de katabilirsiniz. Toprak tonları yumuşak geçiş sağlar. Gri ise üretken bir renktir. Gri ve kahverengi tonlarını sarı ile eşleştirmek, onları mükemmel bir kombinasyona dönüştürecek farklılıklar ve benzerlikler taşır. Sarı ilk dikkat çeken renk olsa da, grinin nötrleyici etkisi de dekorasyonda her zaman dikkat çekicidir.

Sarı ve Mavi

Sarıya en çok yakışan renklerden bir diğeri de mavidir. Bazen bazı renkler, başka bir rengin klişe görünmesini önlemek için kullanılır. Maviyi, örneğin gri gibi bir renk ile kombinlediğinizde, bu amacı karşılamak için sarıdan yardım alabilirsiniz. Mavi ve grinin birlikteliğinin yarattığı etkiyi vurgulamak için, sarıdan yardım almak, harika bir seçimdir.

Sarı ve Turuncu

Bu iki enerjik rengi bir arada kullanmak sizin için fazla cesur görünüyorsa, araya biraz da krem rengi katabilirsiniz. Sarı, krem ve turuncu üçlüsü, ev dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz bir renk kombinasyonudur.

Sarı ve Kahverengi

Kahverengi, ev dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerden biridir. Onun sıradanlığını hareketlendirmek için, sarıdan yardım alabilirsiniz. Krem rengi koltuklarınız varsa, siz de fotoğraftaki gibi sarı ve kahverengi minderleri bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sarı ve Kırmızı

Sarının çok yakıştığı renklerden biri de kırmızıdır. Sarı ile birlikte en enerjik renkler arasında yer alan kırmızı, sarı ile birlikte kullanıldığında, görsel olarak oldukça etkileyicidir; çünkü bu ikili iki sıcak renktir.

6 YORUMLAR

  1. Normalde sarı rengini sevmem ve tercihte etmem. Fakat sizin hazırladığınız kombinlere resmen bayıldım. Özellikle de sarı kahverengi çok hoş olmuş. En yakın zamanda alışverişe çıkmam lazım 🙂

  2. Sarıyı ben de çok severim. Sanki nereye koysak uyacak gibi değil mi 😀 Ben en çok girişteki fotoğrafı beğendim. Daha açık renklerle kombinlemeyi daha çok seviyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz