Ev Tasarımları

2
431

Yaratıcı ve benzersiz bir mimariye sahip ev tasarımları görmek eminim herkesin hoşuna gider. Ne yazık ki Türkiye’de bu zihniyete sahip mimari yok denecek kadar az. Özellikle de gittikçe yaygınlaşan ve kanser gibi kalıcı hale gelen TOKİ evlerinden sonra. Birbirine benzeyen sıradan ev tasarımlarından uzaklaşan mimarlarda yok değil elbette. Bu felsefeye sahip mimarların ev tasarımlarını dünyadan ve Türkiye’den karelerle bu yazımızda sizlere sunacağız.

İsviçre’den Fütüristik Ev Tasarımı

ev-tasarimlariGölde demir almış ve kendini sabitlemek için bir yer arayan fütüristik bir gemiyi andıran bu ev tasarımı üç katlı eşsiz bir mimariye sahip. Ahşap ve beyaz renklerle kombine edilen evin en altı garaj olarak kullanılmaktadır. Akıllıca tasarlanmış bu evde sadece mimariye önem verilmiş demek haksızlık olur galiba. Üst, ana ve alt güverte olmak üzere üç katmandan oluşan evde yaşam alanları ana güverteden başlamaktadır. Ahşap, çim ve takıl döşeme ile dizayn edilmiş evin gelin birde iç kısımlarını inceleyelim.

ev-tasarimlari-1Ana katta gri bir koltukla küçük oturma alanı, yemek odası ve mutfak karşılıyor bizi. Evde cam duvarlar kullanıldığı için gün ışığının ferahlığını hissedebiliyorsunuz.

ev-tasarimlari-2Orta katta ise, misafir yatak odası, çalışma odası bulunmaktadır. Ferah bir iç tasarım için cam duvarlar ve beyaz ahşap kombini kullanılmış. Şimdi merakla beklediğiniz üst kata çıkıyoruz.

ev-tasarimlari-3

Bu katta göl manzaralı bir yatak odası ve gölü 180 derecelik açıyla gören stüdyo dairesi görmekteyiz.

Texas’tan Göl Evi

ev-tasarimlari-4Muhteşem göl manzarasıyla sahiplerine 7/24 tatil gibi hissettirecek etrafını çevreleyen ağaçlarla doğanın taze kokusunu içinize çekebileceğiniz güzel bir ev tasarımı. Ahşap köprüleri çelik korkuluklarla güvenli tasarım haline getirilen ev, iki katlı olarak dizayn edilmiş. Evin her cephesinde tercih edilen cam duvarlar sayesinde mimari doğayla bütünleştirilmiş.

İtalya’dan Taş Ev

ev-tasarimlari-5

Yeşil çatısıyla villayı manzara içine harmonik olarak ekleyen mimar binanın görsel etkisini en aza indirmiş. Güneşlenmek için oturma odası önünde teras, serinlemek içinse güzel bir havuz yapılmış.

ev-tasarimlari-6Gece ise akıllıca düşünülmüş dış mekan aydınlatması, bahçesi, havuzu ve dış cephede tercih edilen taşlarıyla dramatik bir görünümü var.

Danimarka’dan Modern Stil Ev Tasarımı

ev-tasarimlari-7Geometrik şekiller ile çizgiler kullanarak modern, eşsiz bir yapı ortaya çıkarabilirsiniz. Tuğla duvarlar, ahşap tavanlar, cam pencerelerle naturel iki katlı bir mimari. Cam kapı ve pencere kullanımı eve saydam bir görünüm vermiş. Hatta bu saydamlığı bozmamak için üst kat balkon korkuluklarında da cam kullanılmış. Zemin katta açık terasa doğrudan erişime sahip oturma odası, mutfak ve yatak odası bulunmaktadır.

Mimaride Tropik Esintiler

ev-tasarimlari-8

Binada vurgulanan olağanüstü kenar ve eğrileriyle ortaya çıkan eşsiz şekil eminim misafirlerin dikkatini çekecektir. Evin tasarımı ve konsepti onu çevreleyen doğayla bütünleştirilmiş. Bu mimari sahiplerine eşsiz bir manzara, konforlu, sakin ve dinlendirici bir yaşam sunuyor.

Uçmaya Hazır Olun!

ev-tasarimlari-9

Kuşların uçuşa kalkışından tasarlanarak yapılan bu ev mimariye fütüristik bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Evin mimarisinde elbette en çok göze çarpan tuhaf şekilli pencerelerle kombine dilen kavisli panel.

ev-tasarimlari-10

Tabi ki evin dışı kadar iç tasarımı da oldukça ilginç. Dublex evin mimarisiyle bütünleştirilmiş havuz, cam duvarların kullanımıyla oturma odasında izlenilmesini sağlıyor.

ev-tasarimlari-11

Özelleştirilmiş pencere şekli, mükemmel bir şekilde oturma alanıyla eşleştirilmiş. Özgün ev modellerinden bugünlük bu kadar keyifli hafta sonları diliyorum herkese 🙂

2 YORUMLAR

  1. Ben bu farklı ev tasarımlarına bayılıyorum ve daha çok görmek istiyorum kesinlikle. Çok farklı tasarımlar yaratıyor insanlar, helal olsun. Paylaşım için teşekkür edeyim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz