Evde Bar Köşesi Fikirleri

2
4322

Evde bar köşesi, mekana rustik bir hava verir. Şık, ahşap bar tezgahları, evinize daha sofistike bir hava katmaktadır. Evdeki rustik atmosferi kaybetmeden yenilemek için, modern tarzda bir bar tercih edebilirsiniz. Siyah renkli granit bir tezgah ve üstte ahşap dolaplar ve paslanmaz çelik aletler kullanarak, modern bir stil yaratabilirsiniz. Ayrıca evde bar köşesi için kullanabileceğiniz seçenekler bu kadarla da sınırlı değil. Ruh haline göre değiştirilebilen LED aydınlatmalar, barda bir fıçı musluğu, şarap dolabı, buzdolabı ve cam eşyalar ile bar köşesinde geniş bir depolama alanı bulunmaktadır.

Merdiven Altı Barı

Evinizde merdiven altı gibi boş alanları evde bar köşesi olarak değerlendirmeye ne dersiniz? Özel bir bar tezgahını merdivenin basamaklarına göre hizalayın. Tercih ettiğiniz tezgahı, merdiven basamakları ile aynı ahşaptan tercih ederek, bitici vuruşu yapabilirsiniz. Kömür tonlarında bir duvarı, açık gri tonlarında boyalar ile tamamlayabilirsiniz. Cam dolap kapakları, mekana sade bir desen ekler; açık raflar ise şişeleri düzenli ve erişilebilir tutar.

Boş Alanları Değerlendirin

Salonla mutfak arasında boş bir duvar mı var? Burayı gömme bir bara dönüştürmeye ne dersiniz. Bu alan mutfağa yakınsa işiniz çok daha kolay olacak. Mutfağın köşesinde oluşturacağınız küçük bir bar köşesi, mutfakta yer kalmayan ihtiyaçlarınız için harikadır. Böyle bir bar köşesi; hazır içecekler ve alkollü kokteyller için hazırlık yapmaya hazır bir alan yaratır. Ayrıca soğutulmuş bir buzdolabı alanı da sular, meyve suları ve şarap depolama için konforlu bir seçenek sunar.

Pencere Önünü Değerlendirin

Endüstriyel tarzda tabureler, evde bar köşesi yaratmak için harika bir seçimdir. Pencerenin önüne konumlandıracağınız uzun bir tezgah ve altına yerleştireceğiniz bar tabureleri, evde arkadaşlarla sohbet etmek için harika bir alan oluşturur ve evde bar köşesi oluşturmak için doğru bir seçimdir.

Tavan Arası

Evinizdeki tavan arasına uzun yıllardır girilmiyor mu? Eski eşyalarınızı koymak için kullandığınız tavan arasındaki ardiyeyi, eğlenceli bir bar köşesine dönüştürebilirsiniz. Böyle bir ortam yaratmak için internette çok fazla örnek bulabilirsiniz.

Yemek Odasında Bir Köşe

Aile ile akşam yemekleriniz için yemek odanız varsa, bir köşesini bar ortamına dönüştürebilirsiniz. Özel dolaplar ve tezgah ile donatacağınız bu köşede, gizli şarap rafı kullanarak daha eğlenceli ve şık bir ortam yaratabilirsiniz.

Mutfakta Bir Köşe

Büyük bir mutfağınız varsa ve boşta duran bir köşe varsa, orayı ayrı bir bar köşesine dönüştürmek iyi bir fikir olacak. Mutfakta eğlenceli bir odak noktasına dönüştürebileceğiniz bir bar bölümünde; dolapta depolama seçeneklerinin yanı sıra, duvarlarda raflar kullanarak nesneler için görüntüleme alanı yaratabilirsiniz.

Küçük Alanlar

Evinizde hiç bir işe yaramadığını düşündüğünüz küçük alanlar varsa, artık onları değerlendirme vakti geldi. Evde bar köşesi yaratmak için, gözden kaçan bu küçük alanlar harika bir seçimdir. Bu alana biraz karakter kazandırmak ve konuklarınızın keyif alacağı özel bir alana dönüştürmek için galerimizden ilham alabilirsiniz…

2 YORUMLAR

  1. Bu fikirlere eşim bayılacak 😀 Bana sürekli bar sandalyesi mi alsak diye yol yapıyor ama yüz vermiyorum. Fikirler çok hoşuma gitti ama, belki eşime bir sürpriz yapabilirim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz