Evde Yılbaşı Süslemeleri

2
759

Sevdiklerinizle beraber evinizde yılbaşı geçirmeyi düşünüyorsanız sizin için seçtiğimiz yaratıcı süsleme fikirlerini deneyerek misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Bu fikirler ile evinizde festival atmosferini canlandırabilir misafirlerinizle birlikte keyifli ve eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Korkulukları dekore edebilir, şömine üzerini  hareketlendirebilir, evinizde ışıltılı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Korkuluk Dekor

evde-yilbasi-suslemeleri

Ağaç dallarını, renkli yılbaşı toplarını ve kurdele ipini kullanarak korkulukları dekore edebilirsiniz. Eminim bu şekilde bir korkuluk dekorasyonu evinize tamamıyla yılbaşı atmosferini katacaktır.

Şömine Üzeri Süslemeler

evde-yilbasi-suslemeleri-1

Şömine üzerini sahte ağaç yaprakları, kırmızı top ve boncuklarla süsleyebilirsiniz. Çorapların üzerine aile bireylerin ismini yazarak içlerine onlar için küçük hediyeler koyabilirsiniz.

evde-yilbasi-suslemeleri-2

Şömine üzeri yılbaşı süslemesi için bir alternatif daha sizlere. Gri ve mavi parıltılı boncuklar sahte çam ağacı yaprakları, sahte çam ağacı çelenk ve beyaz yılbaşı çoraplarından oluşan süsleme.

Noel Şapka Sandalye Örtüsü

evde-yilbasi-suslemeleri-3

Ortalama 4 metre kırmızı 1 metre beyaz polyester kumaştan şekildeki gibi 6 adet sandalye için Noel şapka sandalye örtüsü yapabilirsiniz. Sandalyenizin çevresini ölçün ve kumaşlardan ona göre kesin. Şapka modelini vermek için kırmızı kumaştan üçgen şekli ile dikdörtgen şeklini dikerek buluşturmanız gerekiyor. Beyaz kumaştan ise hem pom pom hemde uç kısmını yapmanız gerekiyor.

evde-yilbasi-suslemeleri-4evde-yilbasi-suslemeleri-5

 

Eski Kağıt Noel Ağacı

evde-yilbasi-suslemeleri-6

Eski kağıt ve kartondan şekildeki gibi bir yılbaşı ağacı yapabilirsiniz.

evde-yilbasi-suslemeleri-7evde-yilbasi-suslemeleri-8

Büyük uzun bir metal çubuk bulun ve en altına kartonu geçirin ve sağlam durması için şekildeki gibi yapıştırın. Eski gazetelerinizi büyüklü küçüklü olacak şekilde kare kare kesin ve çubuğa geçirin.

evde-yilbasi-suslemeleri-9evde-yilbasi-suslemeleri-10

Son olarak da üzerine istediğiniz renkte bir kurdele yapıp parıltılı yılbaşı süsü yapıştırabilirsiniz. Farklı ve ilginç yılbaşı ağacı fikirleri görmek isterseniz el yapımı yılbaşı ağacı fikirleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Büyük Yılbaşı Mumları

evde-yilbasi-suslemeleri-11

Şekildeki gibi büyük su dolu cam kavanozların içerisine ağaç yapraklarını meyveleriyle birlikte koyarak canlı büyük mumluklar yapabilirsiniz.

Şarap Bardağı ve Parıltılı Mumlar

evde-yilbasi-suslemeleri-12

Yılbaşı gecesi yemek masanızda, şarap bardakları, renkli boncuklar ve parıltılı mumlar ile farklı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bir şarap bardağı dolusu boncuklar ve bardağınızı ters çevirin. Bardağınızın üzerine gece için seçtiğiniz özel parıltılı mumlarınızı koyarak farklı ve şık bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Çilek Noel Ağacı

evde-yilbasi-suslemeleri-13

Yılbaşı gecesi meyvelerinizi misafirlerinize farklı bir şekilde sunabilirsiniz. Eminim Noel ağacı şeklinde çilek sunumu misafirlerinizi hem şaşırtacak hem de eğlendirecektir.

Renkli Toplar

evde-yilbasi-suslemeleri-14

Renkli yılbaşı toplarını bir araya getirerek camlarınızı süsleyebilirsiniz. Evinizi hem hareketlendirecek hemde herkesin hoşuna gidecektir. Yılbaşı gecesinde sizde seçtiğimiz bu fikirleri deneyerek farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. bizim yılbaşında ev süsleme adetimiz yok, eskiden beri dümdüz gireriz yılbaşına. Ama insanlar çok güzel şeyler yapıyor ve canım istiyor benim de açıkçası. Birkaç fikri kullanarak evde yeni bir adet başlatacağım sanırım. Çok eğlenceli olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz