Fransız Stili Yemek Odaları

1
648

Fransız stili, rahat ve içinde tarihi dokulara yer veren bir tarzdır. Eğer bu tarzı seviyorsanız, yemek odanızı bu stile uyarlayarak evinize eşsiz ve farklı bir görünüm verebilirsiniz. Fransız stili yemek odaları eski, retro ve nostaljik tarzı yansıtır. Fransız yemek odaları çok şık ve zariftir. Yemek odası tarzını bu tarz değiştirmek için yemek odanızın salon yada mutfağa bağlı olup olmaması önemli değildir.

fransiz-stili yemek-odalari

Fransız tülleri ve sandalyelerinden oluşan sade ve şık bir yemek odası. Zarif oval yemek masasıyla zarafetini gösteren bir tasarım olmuş. Dekorasyonda yemek masasında güller ve şömine üzerinde aksesuarlara yer verilmiş.

fransiz-stili yemek-odalari-1

Pastel tonlarında sandalyeler ve perdeler, ahşap yemek masasından oluşan Fransız stili yemek odası. Fransız tarzın en önemli aksesuarlarından biri olan şamdan avize ile sağlanan otantik aydınlatma.

fransiz-stili yemek-odalari-2

Yuvarlak yemek masası, Fransız stili sandalyeler, sakinleştirici tonlarda perdeler, beyaz avize ve abajurdan oluşan Fransız stili yemek odası. Fransız stili bir yemek odası oluşturmak istiyorsanız yemek masanızda masa örtülerine yer verebilirsiniz.

fransiz-stili yemek-odalari-3

Fransız stili yemek odası içinde klasik dokulara yer verir. Hem klasik hem de sade bir yemek odası istiyorsanız Fransız stili yemek odası tam size göre.

fransiz-stili yemek-odalari-4

Fransız stili yemek odalarında, yuvarlak ve oval yemek masalarına daha çok yer verilir. Sandalyelerle beraber yemek masasında klasik kesim koltuklar tercih edilir. Konsol yerine daha çok masif büfelerin tercih edildiği bir tarzı vardır. Bitkilerle süsleme yaparak sıcak bir ortam oluşturulmaya çalışılır. Sandalyeler kumaş ile kaplanır yada bu tasarımda olduğu gibi minderler kullanılır.

fransiz-stili yemek-odalari-5

Bu yemek odası dekorasyonunda olduğu gibi sandalyeler yalın halde pek kullanılmaz. Ya minderler ya da yastıklar kullanılarak süslenir. Fransız stili yemek odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız pötikare desenli perdeler kullanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere pötikare desenin Fransa’da doğduğu düşünülüyor. En çok yemek odası ve kır evi sitili mutfak perdelerinde kullanılır.

fransiz-stili yemek-odalari-6

Hem daha modern hem de Fransız stili yemek odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız bu yemek odası tasarımı tam size göre. Sandalyede bej tonları, yemek masasında ahşap ve yuvarlak seçimler, şık şamdanlardan oluşan bir aydınlatma ve gösterişli bir çerçeveden oluşan ayna tercih edebilirsiniz. Perdede sade ve pastel renklerden yana tercih yapabilirsiniz.

fransiz-stili yemek-odalari-7

Beyaz ve bej kombinasyonundan oluşan Fransız stili yemek odası. Gümüş şamdanlar ve kadehlerle süslenen bir yemek masası, gösterişli bir avize Fransız tarzına ayak uydurmayı sağlayabilir. Gümüşlük ve vitrini gümüş ve cam aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Aydınlatmada kristal taşlarından oluşan gösterişli bir avize kullanarak Fransız sitili yemek odası oluşturabilirsiniz.

fransiz-stili yemek-odalari-8

Pastel renklerin yanında vurgu yapmak için canlı renkleri beraber kullanarak Fransız country sitil yemek odası oluşturabilirsiniz. Pötikare desenini sandalye kumaşında kullanabilir, yemek masasında ise masif ahşap tercih edebilirsiniz. Aydınlatmayı şamdan avize ile yapabilir, perdelerde ise sarı ve mavi desenlerden oluşan kombinasyon kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz