Gri Mutfak Dekorasyonu 2017

4
942

Son dönemde mutfak tasarımlarında en popüler trendlerden biri, gri mutfaklardır. Modern ya da klasik, çağdaş ya da geleneksel görünebilen, çok yönlü seçenekler sunan gri mutfak dekorasyonu, 2017 mutfak tasarımları arasında da göze çarpıyor. Bu yazımızda, bu yeni sıcak görünümün, sizin için doğru olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları bulabilirsiniz…

Açık Ya Da Koyu

Gri mutfağınız için seçeceğiniz ton, çalıştığınız alana ve kişisel tercihlerinize bağlı. Mutfağınız sınırlı bir doğal ışığa sahipse ya da küçük bir mutfağınız varsa, koyu gri tonları daha koyu ve daha küçük hissettirecektir. Derin ve gösterişli tonlar ışığı emer, açık gri tonları ise odaya ışık yayar ve sonuç olarak alanın parlaklığını arttırır.

Sıcak ya da Soğuk

Gri, bazen sıradan bir renk gibi görünse de; aslından maviden, kırmızıdan ve sarıdan derinden etkilenir. Etkileyen alt ton, gri rengini daha sıcak ya da daha soğuk gösterebilir. Örneğin kırmızı bir alt ton ile gri rengi ve mavi bir alt ton ile gri bir çelik gölge olacak. Gri tonlarının odanızda nasıl görüneceğini anlamak isterseniz, birkaç gri tonlu boya fişini duvara bantlayıp gün boyunca nasıl göründüklerine bakabilirsiniz.

Boyalı Gri Mutfak Dolapları

Boyalı mutfak dolapları, daha berrak bir görünüme sahiptir ve kolayca silinebilir. Boyalı dolaplarda, altındaki ahşaba dikkat çeken görsel bir doku vardır. Gri renkli boya ile boyanmış mutfak dolapları, hem modern hem de klasik mutfak dekorasyonuna uyum sağlayabilir.

Tezgah Üstü İle Tamamlayın

Gri; bronz tonlar, beyaz ve kahverengiye benzer, nötr bir renk olarak iyi çalıştığı için sınırsız seçenek sunar. Mutfak tezgahları, gri mutfak duvarları ve gri mutfak dolapları ile iyi görünür. Mutfakta griyi kullanacaksanız, tezgah üstünde su gibi parlak bir renk seçebilir, paslanmaz çelik kullanarak sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Mermer ve granit gibi doğal taşlar gri mutfakların popüler tamamlayıcılarından biridir, çünkü taşlarda genellikle gri lekeler bulunur.

Renklerin Karışımı

Mutfak dekorasyonunda diğer popüler trendlerden biri; aynı mekanda 2 farklı rengi birleştirmektir. Bu renklerden biri gri olduğunda, bu kural çok iyi çalışır. Bunun nedeni, grinin nötr bir gölge olmasıdır. Dolayısıyla gri neredeyse tüm renkler ile eşleşir ve tüm renkleri tamamlar. Griyi, sarı ile birlikte kullanarak mutfağınızda canlı ve göz alıcı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Gri ve Beyaz Birlikteliği

Modern bir mutfak dekorasyonu için gri ve beyaz bir renk şeması tercih edin. Gri renkli mutfak dolapları, paslanmaz çelik mutfak eşyaları ile çekici görünür; çünkü gri tonlar, mutfak içinde birlik ve uyum yaratır. Mutfağınız, antika beyaz ya da keten görünümlü duvarlarla ısınabilir. Yumuşak beyaz, gri mutfak dolaplarının mutfakta ana cazibe merkezi olarak öne çıkmasına yardımcı olur ve bir yandan da ince bir sıcaklık sunar.

4 YORUMLAR

  1. Gri ve sarının bu kadar yakıştığını bu sitede fark ettim. Yine bir gri sarı uyumuna düştüm diyebilirim. Gri rengi zaten çok severim, mutfaklara da çok yakışmış maşallah 🙂

  2. Mrb beyaz ve gri mutfak dolapları birleşik olsa güzel durur mu sizce. Mesela bir tanesi gri, diğeri beyaz olacak tezgah da beyaz olacak mutfak masası gri olacak. beyaz ve gri mutfak dolapları hakkında bilgisi olan yardım edebilirse sevinirim teşekkürlerr.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz