Gri Sarı Salon Dekorasyonu

6
2706

Ev dekorasyonunda griyle birlikte en çok kullanılan renk kombinasyonları beyaz ve siyahtır. Fakat biz bugün griyle birlikte parlak sarılar kullanarak farklı salonlar elde edeceğiz. Gri bir salon döşemeyi düşünüyorsanız ve hangi renklerle kombine edeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Gri siyah salon dekorasyonunu renklendirmek için sarıdan ilham alabilirsiniz. Örneğin, koltuklarda sarı yastıklar kullanabilir sarı bir abajur ve aksesuarlarla dekorasyona sıcak bir tema ekleyebilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Koyu gri koltuk takımınıza bir puf düşünüyorsanız renk olarak hardala dönük bir sarı tonu tercih edebilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Açık gri koltuk takımınızı sarı yastıklarla tamamlayabilir, grinin soğuk havasını sarı ile ısıtabilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Salonunuzda krem köşe bir koltuğunuz varsa, krem ile sarı renklerinin kullanıldığı bir halı, gri, sarı ve krem renklerinin kullanıldığı yastıklar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Orta sehpa olarak sıcak ahşap tonları kullanmaya çalışın.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Açık gri koltuk, sarı ve yeşil yastıklar, gri ve sarı renklerden oluşan bir halı ile dekore edilen şirin bir salon.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Gri ve sarı renklerle süslenmiş salona siyah eklemeye ne dersiniz ? Griye en çok yakışan renk kombinasyonlarından biri de kesinlikle siyah. Siyah ile salonlarınızı büyülerken sarı ile de sıcak bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Gri, siyah, sarı ve beyaz ile muhteşem bir salon dekorasyonu. Oturma alanında, gri koltuklar, sarı yastıklar ve siyah aksesuarlar kullanırken, yemek alanında beyaz ile ferahlık yakalayabilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Gri, siyah ve sarı üçlüsünü aynı anada kullanabileceğiniz bir başka dekorasyon örneği. Zeminde ve duvarlarda gri, koltuklarda siyah, yastık ve halıda ise sarının tonlarını kullanarak uyumlu ve sıcak bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Gri koltuklarınızı sarı yastıklarla süsleyebilir, sarı fon perde ile sıcacık bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Oturma alanında gri koltuklar kullandıysanız yemek odasında sandalyeleri sarı tercih edebilir, yemek masasında ahşap seçimler yapabilirsiniz.

Gri Sarı Salon Dekorasyonu 1

Ve son olarak gri ile sarının muhteşem uyumunu gösteren güzel bir salon dekorasyonu. Salon dekorasyonunda farklı renk kombinasyonlarını bir arada göstermek isterseniz salon dekorasyonu başlıklı kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba, benim koltuklarım koyu gri. Yemek odam da resimdeki şekilde. Odaya biraz renk katmak istiyorum. Henüz berjer, halı, orta sehpa ve tül perde almadım. Mürdüm tonları olabilir mi ya da başka ne renk kullanmamı önerirsiniz?

    • Merhaba Pınar, mürdüm rengini kullanmak istiyorsan 3. bir renk olarak yeşil ve yeşilin tonlarını öneririm. Mürdüm rengini yastıklarda kullanmayı düşünüyorsan berjerde yeşili kullanabilirsin. Perde de krem fonda yeşili kullanabilirsin. Yine aklına takılan sorular olursa konuşuruz.

  2. En sondaki resim gri ev dekorasyonu boğucu olur diyenlere kapak gibi olmuş. Sarıyla birleşince bu kadar güzel olacağını hiç tahmin etmezdim. Bu renklerin uyumluluğunu gösteren araç gibi bir şey var mı acaba mesela gri ile en uyumlu renk gibi

    • İnsanların griye karşı bir ön yargısı ciddi anlamda var. Adaçayı yeşili ile birlikte bu yılın trend rengi seçildi. Muhtemelen kullanımı yaygınlaşmaya başlar. Renklerin uyumluluğu gösteren uygulamalar var diye biliyorum ama hiç kullanmadım.

  3. Gri ve sarının uyumuna bayılıyorum. Daha önceleri olur mu öyle şey diyen ben şimdi sarı ve gri hastası oldum. Burada da bir sürü örneğini vermişsiniz, ne kadar da iç açıcı gözüküyorlar. Sarı halıya he bayıldım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz