Gri Yatak Odası Dekorasyonu

2
966

Gri yatak odası dramatik ve hala zarif olabilir; bu da yatak odanızı, rahat ve şık bir hale getirir. Gri rengi, geniş bir ton yelpazesi sunar ve şık bir yatak odası dekorasyonu elde etmek için farklı kombinasyonlar kullanabilirsiniz. Gri yatak odası dekorasyonu için etkili ipuçları bu yazımızda…

Doğru Vurgu Yapın

Gri bir yatak odası dekore ederken anahtar, monotonluğu kırmaktır. Bununla birlikte, gözlerinizi dağıtacak seçimler yerine griyi vurgulayan önemli bir mobilya parçası seçebilirsiniz. Doğru bir vurgu, siyah ve kırmızı bir avize ile harika görünebilir. Kusursuz bir kontrast yaratmak, gri yatak odası dekorasyonunda, hoş bir görünüm yaratır.  Küçük tamalayıcıları, grinin farklı tonlarında mobilyalar ile tamamlamak iyi olacaktır. Burada önemli olan, mümkün olduğunca fazla etki yaratmaktır.

Dokular Önemlidir 

Gri yatak odası dekorasyonunda bütünlük yaratmak için; kadife ve saten gibi heyecan verici kumaşlara yatırım yapın. Kontrast yaratan kumaş dokuları, insanların gri rengine yönelik algılarını tamamen değiştirebilen yatak odası tasarımında daha fazla derinlik sağlar. Öne çıkacak ve olabildiğince fazla karaktere sahip kumaşları tercih etmelisiniz.

Aydınlatın 

Pencerenin yanına konumlandıracağınız bir bank, gri yatak odası dekorasyonuna mükemmel bir katkı sağlayacaktır. Gri bir odanın, gün boyu dikkat çekici görünmesi için en az bir doğal ışık kaynağına ihtiyacı olacak. Geceleri ise avize ya da lambader, mükemmel sonuç verecektir.

Gri Duvar Sanatı 

İster tablo, ister fotoğraf, ister bir heykel olsun, gri rengi; sanat eserleri için harika bir zemin sağlar. Renkli eserlerin gri duvarlara asılmasıyla oluşan kontrast, oldukça sıkıcı bir yatak odasına anında hoş bir görünüm vermenin mükemmel bir yoludur. Donuk gri, arsenik ve serin gri, üzerinde sanat eserleri kullanmak için en iyi duvar seçeneklerinden bazılarıdır.

İki Ton İçeren Duvarlar 

Tavan ve duvarlar için grinin iki farklı tonunu kullanabilirsiniz. Gri yatak odası dekorasyonu yaparken tek bir ton üzerinden gitmek iyi bir sonuç vermez. Her zaman ilginç şeyler yapmak istersiniz, sadece gri duvarlara bakmaktan vazgeçin. Yatak odasının daha zarif, daha zengin bir görünüm elde etmesini istiyorsanız, duvar ve tavanlarda grinin iki farklı tonunu kullanabilirsiniz. Koyu ve açık gri tonları, duvar ve tavanlarda sade bir kontrast yaratır.

Ortamı daha ilgi çekici hale getirmek için gri tonlarının yanında daha parlak bir renk seçmeyi deneyin. Pembenin ya da mavinin parlak tonlarını kullanabilirsiniz. Neyi nasıl yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz, sakin olun! Mekana zenginlik katmak için grinin etkilerinden mutlaka yararlanın. Daha farklı gri yatak odası dekorasyonu örnekleri için dilerseniz galerimize de göz atabilirsiniz…

2 YORUMLAR

  1. Gri rengi severim ama yatak odasında sanki kasvetli mi durur bilemedim. Fotoğraflardaki odalar harika, çok da yakışmış gri renk fakat benim odam bu kadar modern kokmuyor, o yüzden tereddütte kaldım 😀

    • Gri yatak odası dekorasyonunda aralara çok az sıcak renk eklerseniz kasvet durumunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yatak odasında siz hangi renkleri kullandınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz