Hasır Sepetler İle En İyi Dekorasyon Fikirleri

4
3697

Hasır sepetler; her yerdeler! Onlarla sürekli bir yerlerde karşılaşıyoruz; kullanmadığımızda bile her zaman tanıdık görünüyorlar. Ayrıca oldukça uzun ve köklü bir geçmişleri var. Hasır sepetleri, genellikle benzerlik taşıdığı diğer mobilya ve aksesuarlar ile ilişkilendiriyoruz. Hasır mobilyaların, antik Mısır’dan beri var olduğu ve o dönemlerde bile inanılmaz derecede popüler olduğu düşünülüyor.

Hasır mobilyaların o dönemlerde hızla artan popülaritesi, döşemeli mobilyalardan daha sağlıklı olduğuna inanılmasından kaynaklanıyordu. Öte yandan hasır sepetler de inanılmaz derecede pratikti. Bugün bile, hafif ve dayanıklı olmaları onları her zaman bir adım öne çıkarıyor. Ayrıca hasar görme ihtimalleri ve maliyetleri oldukça düşüktür. Hasır sepet yapımında, geleneksel olarak rattan, söğüt, kamış ya da bambu gibi bitki kökenli malzemeler kullanıldı, ancak özellikle son dönemde, plastik malzemeler de kullanılmaya başlandı. Her durumda, hasır sepetler için oldukça geniş bir kullanım alanı var. Hasır sepetleri evinizde nasıl kullanacağınız konusunda emin değil misiniz? O halde bu yazımızdaki hasır sepet modellerinden ilham alabilirsiniz…

Bazen bir hasır sepetin kullanımı, daha önceki kullanımlarından çok daha farklı olabilir. Onu duvarda asılı ya da yere rahatça oturabileceğiniz bir sandalyeye dönüştürebilirsiniz.

Hasır çamaşır sepetleri, rahat, konforlu ve aynı zamanda şık ve zarif bir görünüm sağlar. Ayrıca son günlerde inanılmaz derecede popülerdir. Gerçek rattan veya diğer doğal malzemelerden yapılmış olanlar, plastik sepetlerin yerini almasıyla giderek daha da nadir ve daha değerli hale geliyor. Konforlu ve lüks bir banyoda, mutlaka doğal malzemeden yapılmış bir hasır sepet tercih edilmeli.

Hasır sepetlerin bir diğer kullanım alanı da saksılardır. Onları, şık ve güzel bir saksı olarak kullanabilirsiniz. Oldukça pratiktirler. Bazı hasır sepetler, bu amaca hizmet etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Hasır sepetlerin bu denli işlevsel olması, çok farklı şekil ve boyutlara sahip olabilmesinden kaynaklanır. Buna izin veren, kullanılan dokuma tekniğidir. Böylece kolaylıkla hasır tepsiler, hasır kaplar, hasır saksılar ya da hasır kutular elde edebilirsiniz. Bu, tüm hasır mobilyalar için geçerlidir. Dolayısıyla seçim yapabileceğiniz çok fazla hasır mobilya vardır.

Evde hasır sepetleri kullanmanın ilginç ve pratik bir çok farklı yolu vardır. Bu sepetler, evin herhangi bir odasında kullanılabilir ve ev eşyalarınızı saklamak için harikadır. Hasır sepetleri mutfakta sebze ve meyveler, yatak odasında yastık ve minderler, ofiste çeşitli malzemeler, banyoda el havluları ve oturma odasında hemen hemen her şeyi saklamak için kullanabilirsiniz.

Hasır sepet görünümlü tasarımlar da en az bu sepetlerin kendisi kadar dikkat çekici. Hasır şapkalı bir lamba, doğal bir dekorasyonun hakim olduğu oturma odası için çok iyi bir seçim olabilir. Daha farklı modeller için galerimize de göz atabilirsiniz…

4 YORUMLAR

  1. Bu sepetleri görünce aklıma rahmetli babaannem geldi. O da çok güzel sepetler yapardı. Acaba bu sepetlerin yapılış videosunu da paylaşmanız mümkün mü?

  2. Bir Karamürselli olarak sepet bizden sorulur diyebilirim 😀 Hasır şeyleri çok severim zaten, sepetler de buna dahil. Saksıları koyak için kullanmak çok mantıklıymış, bahçede ya da balkonda çok şık durur. Bir de duvara asılanları çok beğendim, hiç aklıma gelmemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz