Havuzlu Ev Modelleri

8
2306
havuzlu ev

Herkesin hayalinde belli ev modelleri vardır. Kimisi bahçeli bir evin hayalini kurar, kimisi havuzlu, kimisi dubleks, kimisi müstakil… Oysa kimsenin reddetmeyeceği bir şey vardır: havuzlu ev. Herkesin hayalini süsleyen havuzlu evlerin size yaşatacağı zevki anlatmaya gerek yok. Hiçbir şey yapmasanız bile görüntü olarak dahi evinizin duruşuna duruş katıyor.

Havuzlu ev konusunda imkânınız varsa şimdi, yoksa da gelecekte uygulayabileceğiniz birçok örnek model mevcut. Havuzlu bir evi düzenlemek, dizayn etmek o kadar basit bir şey değildir fakat o kadar da zor değil. Sizin için derlediğimiz havuzlu ev modellerini inceleyerek kendinize en uygun modeli seçip, ona göre bir dizayn gerçekleştirebilirsiniz.

Modern Havuzlu Ev Modelleri

Havuzlu ev modelleri arasında yeni bir anlayış ortaya çıktı. Eski dekorasyon anlayışının aksine, havuzlu evlerin taşımı artık daha çok post-modern izler taşıyor. Modern havuzlu ev modellerinin insanlara sunduğu en önemli avantaj: göz alıcı dekorasyon. Görenlerin hayran kaldığı modern havuzlu evler, son yıllarda havuzlu evler arasında en çok tercih edilen modellerden biri haline geldi.

modern havuzlu evler
modern havuzlu evler

Beyazın öne çıktığı bu ev modeline baktığımızda havuzla birlikte harika bir görüntüyü ortaya çıkarmış. Beyazın modern tonlarının uygulandığı ve havuz tasarımında da beyazın öne çıktığı bu model, beyaz sevenler için harika bir tercih olabilir. Başarılı bir ışıklandırma ile modernliği evinize taşıyın.

"modern

Büyük bir eve sahip olmayanlar için de bu tarz taş kaplamalı modeller mevcut. Küçük bir havuzun eve eşlik ettiği bu havuzlu ev modelinde de modernliğin izlerini görüyoruz. Tabi sade bir modernlik fakat her şey dozunda sevenler için ideal diyebiliriz.

Bahçeli Havuzlu Ev Modelleri

Bahçeli bir eve sahip olanlar için de uygun havuzlu ev modelleri mevcut. Havuz ve bahçenin birlikteliğiyle ortaya harika bir görüntü çıkıyor. Bahçeli havuzlu evlerde dizayn çok önemli. Eğer havuzun konumu ve boyutu uygun ebatlarda olmazsa, göze hoş gelmeyen görüntüler kaçınılmaz hale gelebiliyor.

"bahçeli

Mesela bahçenin yoğunlukta olduğu bu evde, daha çok ahşap öne çıkmış. Havuz evin boyutuyla hemen hemen aynı uzunlukta. Daha ekonomik olan böyle ahşap, nostaljik dekorasyonları da evinizde uygulayabilirsiniz. Beyazı da ahşabın yanında tercih etmek doğru bir tercih olabilir.

"bahçeli

Evinde minimalizmi yaşatmak isteyenler için böyle modeller de mevcut. Küçük evlerde, küçük bir havuzun eşlik ettiği ve bahçenin öne çıktığı bu model, küçük aileler için en uygun tercihlerden olabilir.

Havuzlu Müstakil Ev Modelleri

Müstakil bir eve sahip olmak herkesin hayallerinde yer alır. Müstakil evlerde istediğiniz modelleri rahatlıkla uygulayabilme özgürlüğüne sahip olmak, insanlardan uzak olmak gibi avantajlar mevcut. Siz de eğer müstakil bir eve sahipseniz neden havuzu aklınızdan geçirmiyorsunuz? Müstakil evler, havuzsuz düşünülemez. Eğer uygun bir bütçeye sahipseniz müstakil evinizi havuzlu ev haline getirmeniz gerek!

"<yoastmark

Müstakil evinize böyle küçük bir havuz koyarak, havuzun tadını çıkartabilirsiniz. Bahçenizle yakalayacağı uyum ile evinizin görüntüsüne çok önemli katkılar yapmış olacak. Müstakil eviniz her zaman daha iyisini hak ediyor, siz de evinize bütçeniz dahilinde en iyisini yapmaya çalışın ve insanlarda hayranlık uyandırın!

Havuzlu Taş Ev Modelleri

Havuzlu bir evde illa modern tasarımları tercih edeceksiniz diye bir şey yok. Sade ve modernlerin aksine havuzlu taş ev modellerini de tercih edebilirsiniz. Havuzun bulunduğu evlerde, taş ev modellerini tercih etmek farklılık yaratabiliyor. Taş evlerin maliyeti de uygun olabiliyor. Eğer iyi bir araştırma yaparsanız çok uygun bir fiyata taş ev yapmak mümkün. Bir de havuz koydunuz mu, tadından yenmez.

"<yoastmark

Taş evler insanlara daha çok İtalya’nın köylerini çağrıştırıyor. Bu modele baktığınızda kendinizi İtalya’da hissediyorsunuz. Siz de İtalyan mimarisinin izlerini taşıyan taş evleri tercih ederek Roma’nın tarihini havuzlu evinize taşıyabilirsiniz. Günümüzde modern modeller daha çok tercih edilse de taş evlerin de alıcısı çok diyebiliriz.

"<yoastmark

Hem modernliği hem de taş evin nostaljisini bir araya getirmek istiyorum diyenler için de bu tarz çözümler var. Evin dışının taş olması ve aralarına serpiştirilen beyaz kolonlar ile sentez bir görüntü elde edilmiş. Evin taşına ve beyaz kolonlara uygun olarak havuzun kenarları da aynı şekilde düzenlenmiş. Bu tarz uyumu öne çıkaran havuzlu ev modellerini tercih etmeniz mümkün.

Tek Katlı Havuzlu Ev Modelleri

Tek katlı evler için de çok hoş modeller mevcut. Tek katlı evler özellikle dekorasyon anlamında çok daha kolay bir şekilde dizayn edilebiliyor. Tek katlı havuzlu ev modelleri arasında öne çıkan çok model mevcut. İşiniz de gayet kolay oluyor. Tek katlı havuzlu evlerde daha çok modernliğin öne çıktığını görmekteyiz.

"tek

Örneğin bu tasarımda hem ahşap hem de beyaz tonları uygun bir şekilde kullanılmış. Havuzun etrafında da yine ahşabın öne çıktığını görmekteyiz. Zeminlerde taşın tercih edildiği bu model birçok seçeneği bir araya getirmiş. Siz de evinizde birçok malzemeyi bir araya getirerek, modern bir tasarım elde etmek istiyorsanız bu modeli örnek alabilirsiniz.

"tek

Çimlerin havuzla birleştiği bu model de ahşabın öne çıktığını görüyoruz. Ahşabın kullanıldığı bu havuzlu ev modelinde harika bir uyum yakalanmış. Doğallığı öne çıkartmak isteyenler için bu tarz ahşap modeller ideal.

Havuzlu Dubleks Ev Modelleri

Dubleks evler son yıllarda geniş aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havuzlu evlerin çoğunda da yine dubleksin öne çıktığına şahit olmaktayız. Dubleks, müstakil bir eve sahipseniz havuzlu ev haline getirmeyi kesinlikle düşünmelisiniz.

"<yoastmark

Havuzun kenar rengiyle, dubleks evin renginin uyumuna şahit olmaktayız. Eğer bu uyumu yakalamazsanız hoş bir görüntü ortaya çıkmayacaktır. Beyaz ve krem renginin bir arada kullanıldığı bu model sadeliği sevenler için düşünülmüş…

"dublex

Yine havuzlu dublex ev modellerine baktığımızda farklı dizaynlar da öne çıkıyor. Böyle sıradışı modellerin de kullanımının arttığını görmekteyiz. Siz de geniş bir dubleks eve sahipseniz, havuzunuzu bitişik düşünebilirsiniz. Havuz yakınlığı da havuzlu evlerde önemli bir unsur diyebiliriz.

Havuzlu Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik evler kurulumunun kolaylığı ve fiyatının uygunluğuyla müstakil eve sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Prefabrik evinizi neden havuzla buluşturmayasınız ki?

"<yoastmark

Prefabrik bir modele sahip olan bu havuzlu eve baktığımızda da prefabriğin sadeliğinin dışına çıkıldığını görmekteyiz. Siz de prefabriğinizi sadelikten, sıradanlıktan kurtarmak istiyorsanız havuzu kesinlikle bir seçenek olarak düşünmelisiniz. Küçük bir havuz prefabrik eviniz için en uygunu olacaktır. Prefabriğin dekorasyon anlamındaki bazı dezavantajlarının da ortadan kalkmasını böylelikle sağlayabilirsiniz.

Havuzlu evler için gördüğünüz gibi birçok model mevcut. Bu modeller arasından öne çıkanları, çokça tercih edilenleri sizin için derledik. Bu derlemeden yola çıkarak havuzlu ev tasarımını daha kolay bir şekilde ve uygun bir şekilde dizayn edebileceksiniz.

Havuzlu ev modelleri evinizin değerini arttıracak, sizin de keyifli bir yaşam sürmenizi sağlayacak. Hem havuzun tadını çıkartacaksınız, hem de gelecekte satmayı düşündüğünüzde de değer anlamında kazanç sağlayacaksınız. Şu an bütçenizi zorlayabilir fakat ileriye dönük olarak düşünürseniz havuzlu ev modelleri arasında tercih yapmamanız için bir sebep yok. Havuzlu evin tadını, eşinizle, dostlarınızla çıkarın ve tatili evinize taşıyın!

8 YORUMLAR

  1. 3. resimdeki ev, tam da benim hayallerimdeki gibi… Issız bir yerde 2-3 katlı bir villa, büyük bir havuz ve yine büyük bir bahçe… Tabi etrafında elektrikli çitler de olacak. Güvenliği elden bırakmamak lazım 🙂

  2. Havuzlu evim yok ama sürekli şunu merak ediyorum. Havuzun suyu devir daim oluyor mu yoksa sürekli aynı su havuza geri mi dolduruluyor? Cevabını veren olursa çok sevinirim.

  3. Havuzlu taş ev modelleri her zaman daha ilgi çekici hem geçmiş zaman esintisi kazandırıyor hem de modernist duruşu ile adeta göz dolduruyor fark yaratıyor

    • Ev dekorasyonunda artık daha doğal modeller tercih ediliyor. Eskiye doğru bir dönüş söz konusu. İnsanlar abartılı avangard tasarımlardan sıkıldı.

  4. Havuzlu ev ♥ Biraz lüks işi gibi ama çok güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yüzmek konusunda çekinen biri olarak söylüyorum ki harika bir imkan olurdu evimde havuz olması 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz