Hayatınızı Kolaylaştıracak Fikirler

0
229

İlham verici pratik fikirler ile yeni ve yaratıcı ev aletleri yapmaya ne dersiniz? Yapacağımız projeler sizlere günlük hayatta yardımcı olacak ve hayatınızı kolaylaştıracak pratik ev aletleridir. Bu pratik ev tasarımlarını yapmak için sadece zamana ihtiyacınız var. Hafta sonunuzu değerlendirmek için güzel bir uğraş olabilir.

Elbise Askısından Meyve Kasesi

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler

Metal kancalı ahşap askıları yarısından kesin ve şekildeki gibi tutkalla yapıştırarak bir araya getirin. Kancaları aşağı bakacak şekilde çevirin ve kase ayakları olarak kullanın. Meyve kasesi hazır içerisine meyvelerinizi koyarak masanızda servise edebilirsiniz.

Ayna Çerçevesinden Aile Albümü

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-1

Duvara astığınız güzel beyaz çerçeveli aynanız kırıldıysa çerçevesini içerisine, aile fotoğraflarınızı koyarak değerlendirebilirsiniz. Çocuklarınızın ve eşinizin fotoğraflarını asarak duvarda bir aile albümü oluşturabilirsiniz.

Renkli Anahtarlık

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-2

Hafta sonu trekking geziniz sırasında gözünüze şekildeki gibi bir ağaç parçası çarparsa çantanıza atmayı unutmayın. İstediğiniz renklerde sıra sıra boyayarak renkli anahtarlık yapabilirsiniz. Evinizin girişine rustik dokunuş eklemek istiyorsanız orijinal bir fikir olabilir. Ağaç parçası dışında ihtiyacınız olan malzemeler, ahşap boyası, kanca, çivi, dübel ve matkap. Öncelikle ağaç parçasını istediğiniz renklerde sıra sıra boyayın ve kurumaya bırakın. Boya kuruduktan sonra askı kancalarını takın ve matkap ile duvara asın.

Eski Çaydanlıktan Saksı

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-3

Evinizde farklı ve ilginç aksesuarlara yer vermek oldukça uygun ve kolay. Eski, atmayı düşündüğünüz çaydanlığın altını saksı olarak değerlendirebilirsiniz.

Ucuz Bahçe Yağmurlama

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-4

Büyük 2,5 litrelik pet şişesini delin ve kancalar ile hortuma sabitleyin. Hem ucuz hemde kolay bahçe sulama sisteminiz hazır.

Eski Bir Lastikten Puf Sandalye

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-5

Eski araba lastiğinden salonunuza uygun renklerde puf yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, eski araba lastiği, kumaştan halat, makas ve pufa uygun bir yastık. Halatı lastiğin etrafına dolayın ve düğümleyin. İçerisine de uygun renklerde bir yastık koyarak kullanabilirsiniz.

Dizüstü Tutucu

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-6

Pvc boru parçaları ve sprey boya ile dizüstü tutucu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, pembe sprey boya, 1 adet 22 cm, 1 adet 20 cm, 2 adet 8 cm pvc boru(boruların çapları 2 cm olsun), 6 adet destek konnektör ve oto silikon yapıştırıcı.

Yapılışı:

  • İlk olarak 20 cm uzunluğundaki boruya oto silikon yapıştırıcı ile iki ucuna konnektörleri yapıştırın.
  • Konnektörlere 8 cm uzunluğundaki iki boruyu yapıştırın. Boruların ucuna tekrar konnektörleri yapıştırın.
  • Konnektörlerin ucuna 22 cm uzunluğundaki boruları yapıştırın.
  • Son olarak da boruların uçlarına tekrar konnektörleri yapıştırın.
  • Pembe sprey boya ile boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra dizüstü standı kullanıma hazır.

Eski Bir Kapı ve Resim Çerçevesi

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-7

Eski, camları kırılan kapıyı resim çerçevesi olarak değerlendirebilirsiniz. İsterseniz öncelikle fotoğraflarla bir kapı nasıl bu hale geliyor inceleyelim isterseniz.

hayatinizi-kolaylaştiracak-fikirler-8hayatinizi-kolaylastiracak-fikirler-9

Soldaki resimdeki gibi bir kapının öncelikle kırılmayan camlarını kırın ve güzelce cam kırıntılarını temizleyin. Temizledikten sonra sağ şekildeki gibi arkalarına bant ile kalın beyaz karton yada kağıt yapıştırın. Gözeneklere göre fotoğraflarınızı kesin ve yapıştırın. Aile albümünüz hazır istediğiniz duvarda dekore edebilirsiniz. Eviniz ve bahçeniz için ilginç tasarımlar görmek isterseniz diğer kendin yap projelerimizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz