Çocuk Odası Dekorasyonu: Hayvan Resmi Çizme

6
1792
hayvan resmi çizme
hayvan resmi çizme

Çocuk odaları bir evde dekorasyon açısından en farklı tasarımları deneyeceğiniz alandır. Çocuk odalarını evinizin diğer alanları gibi dekore edemezsiniz. Mutlaka bir farklılık yaratmak zorundasınız çünkü dekorasyonunuzun çocuğunuzun gelişimine etkisi olacağını unutmayınız. Çocuklarınız odaları için siz de kendi çabalarınızla bir şeyler yapabilirsiniz. En basitinden hayvan resmi çizme işlemi yaparak bunlarla duvarları süsleyebilir, çocuklarınızın çizim yeteneğini geliştirme açısından katkıda bulunabilirsiniz.

Hayvan resmi çizme zor bir işlem değil. Belli adımları takip ederek çocuğunuzun çizim yeteneğini kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Eğer sürekli bu tarz çizimler yapıp, çocuğunuzu ödüllendirirseniz yaratıcılığına da fayda da bulunursunuz. Dekorasyon açısından da bu resimleri çocuk odasının çeşitli yerlerine yerleştirebilirsiniz.

Çocuğunuza bu basit çizim yöntemlerinin çok katkısı olacaktır. Onların gelişimini sağlıklı bir şekilde etkileyecektir. Çocuk odası dekorasyonunda böyle yaratıcı resimler çok işe yarıyor. Çizimi yaparken yöntemleri doğru seçmeniz önemli. Çocuğunuzun çizebileceği en basit yöntemle ilerleyerek daha detaylı resimlere doğru ilerleme kaydedebilirsiniz. Çocuğunuz kadar sizin de çaba göstermeniz çok büyük önem arz ediyor. Hayvan resmi çizme konusunda sınır yok, sadece çabaya ihtiyaç var!

Sayılarla Çizim

sayılarla kuş
sayılarla kuş

Sayılarla çizim yapmak, resim çizmeye yeni başlayanlar için en kolay yöntemdir. Yıllardır çocukların resim konusunda başlangıç yapması için kullanılan bu yöntemde sayılar üzerinden çizimler elde ediliyor. Örneğin burada üç rakamıyla kuş elde edilmiş. Önce üç çizilmiş, ardından üç kuşun kaba taslağı şeklinde çizilip, burun konulmuş. Ardından kanat ve gaga konulmuş ve boyamalar yapılmış. Hayvan resmi çizme böylelikle kolaylaşıyor!

baykuş çizimi
baykuş çizimi

Burada da baykuş resminin altmış üç sayısıyla kolaylıkla çizildiğini görmekteyiz. Altmış üç çizilmiş ve altmış üçün çizgileri üçgen şeklinde birleştirilmiş. Bir nevi baykuşun kafa tarafı tamamlanırken altını da tek çizgiyle tamamlayabiliyorsunuz. Oldukça basit bir şekilde bu yöntemle baykuş elde edebilmeniz mümkün.

köpek çizimi
köpek çizimi

Kuş yerine köpek çizmek isteyenler için de sayılarda sınır yok. Altmış bir sayısını kullanarak çok basit bir şekilde arkası dönük köpek çizilebiliyor. Yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli. Renklendirmeyi de eğer düzgün bir şekilde yaparsanız çok hoş ve detaylı bir köpek elde etmeniz mümkün.

tavşan çizimi
tavşan çizimi

En bilineni de altmış sayısı diyebiliriz. Altmış sayısıyla kolaylıkla tavşan çizebiliyorsunuz. Sayılarla hayvan resmi çizme konusunda en kolayı ve en bilineni tavşandır. Altmış sayısıyla tavşan çizmeyen kalmadı. Siz de çocuğunuzun çizim konusunda emeklemesini istiyorsanız bu çizimle başlamak doğru bir tercih olabilir. Belki de şu an basit görünen bu çizimler onun çizim yeteneğine katkıda bulunacak ve birçok işini kolaylaştıracak. Hiçbir şeyi hafife almayın.

inek çizimi
inek çizimi

Dört rakamıyla da detaylı, şirin bir inek çizmek mümkün. Biraz zor gibi dursa da basit hamlelerle inek elde edilebiliyor. Doğru renkler kullanmayı da ihmal etmeyin. Desenlerini de özen göstererek çizmelisiniz.

fare çizimi
fare çizimi

En basit çizimlerinden birisi de faredir diyebiliriz. İki rakamıyla çok kolay bir fare elde edilebiliyor. Fareyi yavaş yavaş detaylandırarak, bir iki renk yardımıyla kolaylıkla çizebiliyorsunuz. Çocuğunuza fareyi bu yöntemle çizdirtmek mantıklı bir tercih olabilir.

Harflerle Çizim

Harflerle hayvan resmi çizme işlemi kolaylaşıyor. En az sayılar kadar kolay bir yöntem olan harfler, birçok hayvanı kolayca çizmenizi sağlayabiliyor.

araba çizimi
araba çizimi

Detaylı bir arama çizmek istiyorsanız S harfini kullanabilirsiniz. S harfiyle etrafına da birkaç çizgi ve desen ekleyerek araba elde etmek kolay. Adımları doğru takip edin, eğer takip etmezseniz böyle bir çizimi elde etmek zorlaşabilir.

ördek çizimi
ördek çizimi

Ördek yavrusu mu çizmek istiyorsunuz? O ile kolaylıkla ördek yavrusu çizebiliyorsunuz. Sarı ve turuncu renkleriyle basit bir şekilde ördek yavrusu çiziliyor ve çok tatlı oluyor. Önemli olan O harfini çizip üzerinde detaylandırma yapmak. Bir de üzerine ay çizmek. Ayı da çizdiğiniz takdirde geri kalan ayaklar oluyor. Çok basit bir çizim fakat detayla dolu…

kedi çizimi
kedi çizimi

Kedi çizmek isteyenler M harfiyle çizime başlayabilirler. Zaten M harfini çizince kulaklarını dikmiş bir kedi kafası ortaya çıkıyor. Çok basit fakat çok güzel bir kedi… Hayvan resmi çizme konusunda çok doğru bir yöntem diyebiliriz.

Daire ile Hayvan Resmi Çizme

Diğer bir yöntem ise daire ile hayvan resmi çizme… Dairelerden yardım alarak ortaya çok hoş, sevimli hayvanlar ortaya çıkartabiliyorsunuz. Bu yöntem de oldukça kolay. Dairelerle zaten oldukça sevimli hayvanlardan oluşan resimler elde edilebiliyor. Ayrıca daireler ile çizerek ortaya çıkaramayacağınız hayvan yok diyebiliriz!

daire baykuş
daire baykuş

Önce bir daire çizin. Ardından iki tane küçük daire ve yine içine küçük daireler çizin. Üçgen bir burun ve ardından kulaklarını ve ayaklarını çizebilirsiniz. Bu yöntemle sevimli bir baykuş elde etmek mümkün hale geliyor. Gayet de detaylı bir resim diyebiliriz. Bu modellerde zaten hayvanlar çok şirin duruyor.

yengeç çizimi
yengeç çizimi

Yengeci de basit bir şekilde çizebilmek mümkün. Yine bir daire ve gözleri için de daireler çiziyorsunuz. El ve ayaklarını da çizerek yengeci tamamlayabiliyorsunuz. Yengeç çizmek normalde çok detaylı olsa da bu yöntemle gayet kolaylaşıyor ve hoş bir yengeç çizimi elde edebiliyorsunuz.

salyangoz çizimi
salyangoz çizimi

Sevimli bir salyangoz çizmek istemez misiniz? Bir daire çizin ve altını da resimdeki gibi çizin. Ardından gözleri için yine daireler çiziyorsunuz ve dairenin içerisini de yarım daire ile doldurarak çizimi tamamlayabiliyorsunuz.

kaplumbağa çizimi
kaplumbağa çizimi

Kaplumbağa çocuklar tarafından çok sevilen bir hayvandır. Bu yüzden kaplumbağayı çizmeyi çok severler. Bir büyük daire ve birkaç daire çizerek ardından kabuğunu da desenleyerek çiziminizi tamamlayabiliyorsunuz. Ortaya çocukların sevebileceği, çizimden zevk alabileceği bir resim çıkıyor. Hayvan resmi çizme bu yöntemlerle git gide basitleşiyor!

balık çizimi
balık çizimi

Detaylı bir balık mı çizmek istiyorsunuz? Yine daireleri çizerek işleme başlayabilirsiniz. Hayvan resmi çizme daireler ile hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yuvarlaklar ile kolaylıkla elde edilebilen bu balık, detay sevenler için düşünülmüş. Eğer detaylı bir hayvan resmi çizmek istiyorsanız ilk adım daire çizerek işleme başlayabilirsiniz.

ayı çizimi
vayı çizimi

Sevimli ayıları bütün çocuklar sever. Resimlerde hem korkutucu değildir, hem de çizimi çok zevklidir. Birkaç iç içe daireyle hiç uğraşmadan ayı resmi elde edebiliyorsunuz. Sevimli ayıları çocuklarınızla tanıştırın. Çocuğunuzun çok basit bir şekilde çizebileceği bu ayı, ona yeni çizimler yapmak için de istek oluşturacaktır.

Çocuğunuz da kazansız, siz de kazanın!

Yukarıdaki basit yöntemlerle çok güzel çizimler elde edilebilir. Çocuk odası dekorasyonunda da kullanabileceğiniz bu çizimlerin çocuğunuza vereceği katkılar tartışılamaz diyebiliriz. Ayrıca çocuğunuzun gelişiminde de olumlu etkilerde bulunacaktır. Resim çizmek çocukların yaratıcılığına katkıda bulunacak, ufkunu genişletecek, çizim yapmaya elini alıştıracaktır. Eli alıştıkça daha zorlu çizimler yapmaya başlayacak ve bu konuda kendini ilerletme fırsatı yakalayacaktır. Onlara güven aşılamayı unutmayın. Eğer gerekli özgüveni sağlarsanız

Böylelikle çocuğunuza her anlamda katkı sağlarken, evinizin dekorasyonuna da katkıda bulunabilir hale geleceksiniz. Çocuklarınızın gelişimi için bu tür konuların üzerinde durmanız çok önemli…

Dekorasyon açısından çocuk odasının öneminden bahsettik. Bu çizimlere yer verirken, yine çocuk odasında tablolar kullanın. Çocuğunuzun üzerinde düşünebileceği tablolar. Aynı zamanda bu çizimleri tablo olarak da kullanabilirsiniz. Masrafsız bir çocuk odası oluştururken, çocuğunuzu da geliştireceksiniz. Bir nevi kazan-kazan ilişkisi gibi bir şey ortaya çıkıyor. Çocuğunuzun odasının dekorasyonu çizimlerle harika bir hal alacak!

Çocuk gelişimine yönelik daha fazla makaleye Tatlım‘ın internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Ya sizlere çok teşekkür ederim. Çocuğumun odasını onun ve benim çizimlerimle süsleyebiliriz. Hem tamamen çocuğuma çizdirmeyi düşündüm ona bunları gösterip çizim yeteneğini geliştirmesini sağlamayı planlıyorum.

    • Kesinlikle güzel bir fikir. Hem çocuklar kendi odası için yapacağı için odalarını daha kolay benimsiyorlar. Keyifli etkinlikler dileriz ?.

  2. Yaa biz küçükken sadece 62’den tavşan bilirdik 😀 Bu içerikte 60’tan yapılmış ama en azından benim bildiğim öyleydi. 28 yaşındayım ama hepsini denemek istiyorum, bayıldım 🙂

    • Deneyin deneyin açıkçası çocuk olunca çok lazım oluyor ?. Çocuklar kendi odalarında yaptığı çalışmaların dekore edilmesine ayrıca mutlu oluyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz