Hayvan Şekilli Şişe Lambalar

2
265

Son yıllarda nesnelere yeniden geri dönüşüm veren bir çok model ortaya çıkmaya başladı. Hatta bizlerde artık eskiyen eşyalarımızı atmıyor ve onları kendin yap projelerle yeniden değerlendirmenin yollarını arıyoruz. Bugün bu fikirden yola çıkarak atmak istediğiniz malzemelerden oluşturulan bir lamba göstereceğiz sizlere.

hayvan-sekilli-sise-lambalar

Hayvan kafaları, renkli ayaklar ve cam şişelerden yapılan ilginç ve farklı bir aydınlatma. Lambayı oluşturmak için şişelere hayvan formları nasıl ilave ediliyor inceleyelim isterseniz.

hayvan-sekilli-sise-lambalar-1

Hayvan biçimli küçük lamba, led, şişe ve ayaklar.  Hayvan başlarının nasıl yapıldığına bir göz atalım isterseniz.

hayvan-sekilli-sise-lambalar-2

Hayvan başlarının yapılmasında ahşap oyma sanatı devreye giriyor. Bu işlere yetenekli olmak gerekiyor galiba biraz. Sırada ise ahşap oyma ile elde edilen hayvan başlarına yukarıdaki görünümün verilmesi var.

hayvan-sekilli-sise-lambalar-3

Bunun içinde ahşap boyası ile istediğiniz renklere boyamanız gerekiyor. Beyaz kırmızı, beyaz lacivert yada beyaz sarı ile güzel kombinasyonlar elde edebilirsiniz. Üst kısım hazır şimdi sırada lamba gövdesini hazırlamak var.

hayvan-sekilli-sise-lambalar-4

Kullanmak istediğiniz renkli şişeleri güzelce temizlemeniz, şişelerin üzerinde bulunan kağıtları çıkartmanız gerekiyor. Şişeler temizlendikten sonra şişelerin içine ledleri yerleştirebilirsiniz. Son olarak da bu tasarımda kullanılan lamba ayaklarına bakalım isterseniz.

hayvan-sekilli-sise-lambalar-5

Şişe ile ayakları birbirine bağlayan plastik bir araya malzemeye ihtiyacınız var. Hem şişe çevrilebilmeli hemde deliklerine ayaklar girebilmeli. Üstten başlayarak montajı tamamlamak kalıyor geriye. Evinizin bütün odalarında hatta banyoda bile kullanabileceğiniz evinize eklektik bir görünüm katacak aydınlatma modeli. Deneyen arkadaşlara bol şans diliyorum. Aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ay çok güzeller çok beğendim. Bunları satın alacak bir yer bulamaz mıyız acaba kendimiz yapmak istemesek? Keşke öyle bir imkanımız olsaydı baya beğendim çünkü 🙂

    • Merhaba Zehra Hanım, hayvan şekilli değil ama şişe aydınlatma modelleri için cok fazla seçenek var. Özellikle online alış veriş sitelerinde alternatif fazla buralardan temin edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz