Huzur Veren Dekorasyon Önerileri

2
306

Bir evi dekore etmek için kişilerin başlıca öncelikleri her zaman için dikkate alınan ilk husustur. Mesela bir kişi rahatlığı ön planda tutarken bir diğer kişi gösterişi ön plan da tutmaktadır. Hal böyle olunca da bir çok dekorasyon fikirleri üretilmiştir. Eğer ki siz de evlerinizi dekore ederken huzur verici olmasını ilk planda tutuyor iseniz bunun için çok güzel ve mantıklı dekorasyon fikirleri vardır. Mesela huzur veren bir dekorasyon için ilk şart koyu kahverengi ve ya siyah gibi renkleri kullanmaktan kaçınınız. Çünkü her zaman için açık renk tonları insanın içini açar ve insanlara huzur verir.

Başta beyaz rengi olmak üzere krem rengi , somon rengi gibi tarzınızı yansıtacak açık tonlarda ki renkleri kullanmaya özen gösteriniz. Evi huzur verici bir şekilde dekore etmenin bir diğer şartı ise az eşya kullanmaktır. Unutmayınız ki fazla ve gereksiz kullanılan eşyalar göz yorucu olacaktır. Bu yüzden fazladan gereksiz eşyalar ile evi doldurmanın da mantığa sığar bir yönü yoktur. Sadece ihtiyacınız olan kadar eşya kullanınız. Çok ta boş görünmemesi için de evlerin boş kalan ya da fazla açık gördüğünüz yerlere sade ve yine açık tonlarda biblolar koyabilirsiniz . Eğer imkan var ise de şömine elbette ki oldukça huzur verici ve rahatlatıcı olacaktır. Yine çok fazla abartmamak kaydı ile bazı duvarlara sade ama göze oldukça hitap eden doğa tabloları asabilirsiniz

2 YORUMLAR

  1. Çok güzel. Giriş fotoğrafı özellikle, insanın içini açıyor. Beyaz zaten huzur veren bir renk bana göre, sade ve şık bir dekorasyon. Evi doldurup taşırınca hiçbir şeye benzemiyor, böyle sade olunca daha güzel.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz