İkea Yemek Masaları

0
5490

Bugün İsveç’e uzanıyor ve ikea yemek masalarıyla karşılıyoruz sizleri. Sizler için seçtiğimiz ikea yemek masalarını hep birlikte inceleyelim isterseniz. Önceliğimizi evlerinde naturel yemek masaları sevenlere veriyoruz ve ahşap yemek masasıyla başlıyoruz.

ikea-yemek-masalari

Masif dişbudak masa ayakları ve ceviz kaplama masa tablasından üretilmiş, ahşap yemek masası. Masa yüzeyinde şeffaf akrilik vernik kullanılmıştır. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi akrilik boya, yapısındaki esnek pigmentlerden dolayı dış etkenlere diğer boyalardan daha dayanıklıdır. İkea’nın stockholm serisi olup 8 kişilik olarak tasarlanan yemek masasında saklı kitabe bulunmamaktadır. Kalabalık davetler veren ve geniş bir aileyseniz bu yemek masasında yer problemi yaşayabilirsiniz. Yemek masası fiyatı ise 1.599 tl’dir.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Şimdi ise hem masa tablası hem masa ayakları masif çam ağacından üretilen antika vernik yemek masası. Bu yemek masasında iki adet saklı kitabe bulunmaktadır ve açıldığı zaman 8-10 kişilik olarak kullanılabilmektedir. Bu yemek masasıyla yapılan yemek odası dekorasyonunu incelemek isterseniz ahşap yemek odası başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. İkea’nın stornas serisinin yemek masası fiyatı 799 tl’dir ve venge dışında renk alternatifi bulunmamaktadır.

ikea-yemek-masalari-2ikea-yemek-masalari-3

Bu yemek masasında en çok hoşuma giden masa ortasına yapılmış çekmeceler ve masanın katlanabilmesi. Küçük yemek odaları için ideal bir seçim. Çekmeceler, çatal-bıçak, peçete ve mum gibi eşyalarını alabilecek derinlikte dizayn edilmiştir. 4 kişilik olduğu için çekirdek ailelerin kullanabileceği yemek masasıdır. Masif huş ağacından üretilen yemek masası meşe ağacı kadar dayanıklı olmasa da doğru bakım yapıldığı takdirde uzun yıllarca kullanabilirsiniz. İkea’nın norden serisinin yemek masası fiyatı 499 tl’dir.

ikea-yemek-masalari-4ikea-yemek-masalari-5

Beyaz 6 kişilik yemek masasında, bir adet saklı kitabe bulunmaktadır ve açılarak 8 kişilik olarak da kullanılabilmektedir. Sağdaki resim kanatları açılmış halidir. Masa tablası sunta, masa ayakları ise masif kayın ağacıdır ve masa yüzeyine şeffaf akrilik vernik kullanılmıştır. Bu yemek masasında benim en çok hoşuma giden masa ayaklarında bulunan estetik boğumlar. Ingatorp serisinin yemek masası fiyatı 699 tl’dir ve beyaz dışında renk alternatifi bulunmamaktadır.

ikea-yemek-masalari-7

Cam masa tablası ve krom masa ayaklarından oluşan beyaz cam-krom kaplama yemek masası. Masa tablasında temperli cam kullanılmıştır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi temperli cam diğer camlara kıyasla daha dayanıklıdır. Torsby serisinin yemek masası fiyatı 549 tl’dir ve krom kaplama-parlak beyaz dışında renk alternatifi bulunmamaktadır.

ikea-yemek-masalari-8

İkea’dan ahşap ve camı birleştiren 6 kişilik yemek masası. Masa iskeletinde ahşap kullanılırken masa tablasında cam tercih edilmiş. Farklı güzel bir tasarım olmuş. Yemek masasıyla aynı renk sandalyeler tercih edecekseniz, renkli sandalye minderleri kullanarak yemek odasına biraz hareket katabilirsiniz.

ikea-yemek-masalari-9ikea-yemek-masalari-10

Bjursta serisi venge 6-8 kişilik yemek masasında iki adet saklı kitabe bulunmaktadır. Saklı kitabelerin ikisi de açıldığı takdirde 10 kişilik olarak da kullanılabilir. Modern yemek odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz, kalabalık davetlerde sizleri yarı yolda bırakmayacak bir yemek masası.

ikea-yemek-masalari-11

Bjursta serisi yemek masasının beyaz rengidir. Masa tablası ve ayakları sunta, alt çerçeve masif çam ağacıdır. Gizli kilit sistemi bulunmaktadır ve bu sayede kanatların sabit durmasını sağlamaktadır. Beyaz daha cazip duruyor fakat siyah mobilyalardan oluşan yemek odası takımınız varsa tabi ki renginiz venge olmalıdır.

ikea-yemek-masalari-12

Zarif, çelik masa ayakları ve parlak beyaz masa tablasından oluşan 6 kişilik yemek masası. Sandalye ayaklarında da aynı tarz tercih edilerek hem güzel bir uyum yakalanmış hem de ayaklar ince olduğu için sandalyelerin rahatlıkla sığması sağlanmış.

ikea-yemek-masalari-13

Son olarak  da ikea’nın en çok sevdiğim 3 farklı renk kurgulanarak tasarlanan yemek masası serilerinden birini göstererek bitiriyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz