İlginç Avize Modelleri

0
1424

Aydınlatma da en çok kullandığımız ürünlerden biri olan avizeleri, ilginç tasarım örnekleriyle sizlere sunmaya karar verdik. Seçtiğimiz ilginç avize modellerinin bir çoğunu kendiniz de yapabilirsiniz. Eminim seçtiğimiz el yapımı avize modelleri hepinizin hoşuna gidecek.

Özel Boncuklu Avize

ilginc-avize-modelleri

Bu süper ve güzel el yapımı avize modellerini yapmak için birazcık zaman istiyor ama sonunda ortaya çıkarttığınız ürün eminim sizi mutlu edecek. Renkli boncuklar ile avizeyi süsleyerek boncuklu avize elde edebilir ve odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Mantar Tıpasından Avize

ilginc-avize-modelleri-1

Halat, orta kalınlıkta ip, vida göz kancaları, raptiye ve 100 tane kadar şarap mantarı ile bu şekilde ilginç bir avize yapabilirsiniz. Kanca vidaları şarap mantarlarına vidalayın ve iplere takın. Avize iskeleti olarak da atmayı düşündüğünüz vantilatör kafalarını kullanabilirsiniz. İplere taktığınız mantarları şekildeki gibi iskelete bağlayın ve istediğiniz odaya asarak kullanabilirsiniz.

Ahşap Boncuklu Avize

ilginc-avize-modelleri-2

Metal şamdan avizeyi ahşap boncuklarla süsleyerek otantik bir aydınlatma ürünü elde edebilirsiniz. Hem yapımı da oldukça kolay. Ahşap boncukları istediğiniz gibi avizeye ekleyin.

Renkli Kartlardan Şirin Avize

ilginc-avize-modelleri-3

Renkli kartları küçük yuvarlaklar şeklinde keserek şirin bir avize yapabilirsiniz. Küçük bir metal avize iskeleti ve renkli kartlar böyle bir avize yapmanız için yeterli malzemeler.

Halat Sarılı Avize

ilginc-avize-modelleri-4

Eğer sıkıcı bir avize varsa bu tarz bir iple sarın ve ilginç bir tasarım ortaya çıkarın. İp yada halatların iyi bir şekilde durmasını istiyorsanız tutkal ile sararak yapıştırın.

İplik Avize

ilginc-avize-modelleri-5

Basit bir ampulden renkli ipliklerle basit ve farklı bir avize yapabilirsiniz. Bir bant ile çemberi sarın ve renkli iplikleri çembere dolayın. Renkli ipliklerle dış çemberi şekildeki gibi sarın ve ampulü çembere takın. Tel tutucuyu çembere ve ampule bağlayarak iplik avizeyi istediğiniz yere asabilirsiniz.

ilginc-avize-modelleri-6

ilginc-avize-modelleri-7

Şekildeki gibi iplik avize yapımı adımlarını takip ederseniz başarılı bir sonuç ortaya çıkarabilirsiniz.

Su Şişesi Avize

ilginc-avize-modelleri-8

Plastik su şişeleri kullanarak çiçekler yapın ve onları boyayın. Sonra da parçaları bir araya getirerek renkli bir avize yapabilirsiniz. Farklı ve renkli el yapımı tasarımları kendiniz yapabilir, arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz.

Cam Kavanozdan Avize

ilginc-avize-modelleri-9

Gördüğünüz üzere cam kavanozlardan her şey yapılabiliyor daha önce mumluk, vazo ve kalemlikler yapmıştık. Şimdi ise cam kavanozdan avize örneğini görmekteyiz. Cam kavanoz, teller ve ampullerle böyle bir avize modeli yapabilirsiniz.

Pirinç Yörünge Avize

ilginc-avize-modelleri-10

Bakır kalın teller ve küçük ampullerle yörünge avize yapabilirsiniz. Yatak odası, oturma odası ve yemek odası istediğiniz her oda için farklı renk ve desenlerde avizeler yapabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz el yapımı avize modelleri bu kadar umarım sizlere ilham olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz