İlginç Aydınlatma Tasarımları

4
629

Merhaba değerli okurlar,

Bugün sizleri şaşırtacak ve büyüleyecek hatta bir çoğunu evlerinizde kendinizin de yapabileceğiniz ilginç aydınlatma tasarımları ile tanıştırmak istiyoruz. Seçtiğimiz avize modellerinde kullanılan malzemeler eminin hepinizi şaşırtacaktır.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari

İlk modelimiz laboratuvar test tüpleri ve düz klasik lambalar kullanılarak tasarlanan avize modeli. Asmak için halat, süslemek içinde çiçekler kullanılmıştır. Metal bir halka, etrafı ise test tüpleri ile sarılmış, ortada ise bir adet düz lamba kullanılmıştır.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari-1

Bu avize modeli eminim sizi diğerinden daha çok şaşırtmıştır. Dört adet metalik gri rende ve ahşap tahta kullanılarak yapılan ilginç avize modeli. Bence mutfağınızda el emeği ve sıradışı tasarımlara yer vermek istiyorsanız alternatif bir fikir olabilir. Aslına bakarsanız hiç de fena aydınlatmıyor.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari-2

Sıradaki avize modelinde ise , metal borular ve kristal boncuklardan ilham alınarak tasarlanmış. Metal bir boru, 6 adet lamba ve duy, bağlantı kabloları ve kullanmadığınız inci boncuklarla sizlerde eviniz için bu şekilde bir avize modeli yapabilirsiniz. Metal borular, boncuklar ve laboratuvar tüplerini kullandık şimdi sırada ki modelde kaşıkları kullanacağız.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari-3

Yemek kaşıklarını saplarını yukarı bakacak şekilde şekildeki gibi bir araya getirin ve lambaların etrafına metal halkalarla sarın. Bu şekilde çiçek desenli aydınlatma elde edebilirsiniz. Oldukça farklı ve ilginç görünüyor değil mi? Hatta “Pes yemek kaşığından da mı aydınlatma olur” diyorsunuz. O zaman sizleri şaşırtmaya devam ediyoruz.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari-4

Kaşık, çatal, hatta bıçakları kullanılarak tasarlanan sıradışı aydınlatma fikri. Yapıştırmak için, kuvvetli bir yapıştırıcı yada tutkal kullanabilirsiniz.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari-5

Bu aydınlatma modelinde ise renkli plastik kaşıklardan ilham alınmış. Aşağıdan yukarıya gittikçe büyüyen halkalar kaşıklarla oluşturularak avize modeli elde edilmiş. Yemek odanız için orijinal bir aydınlatma düşünüyorsanız kesinlikle el emeği büyüleyici bir fikir.

ilginc-aydinlatma-tasarimlari-6

Retro modasına bu tarz bir aydınlatma ile ayak uydurmaya ne dersiniz. Şarap varil halkaları kullanılarak tasarlanan retro aydınlatma. Evinizin dekorasyonundan sıkıldıysanız ve orijinal tasarımlara yer vermek istiyorsanız büyük paralar harcamanıza pekte gerek yok. Tek ihtiyacınız olan sadece biraz zaman. Boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde değerlendirirken bütçenize katkı da bulunabilirsiniz. Sizlerde yaptığınız sıradışı tasarımları bizlerle paylaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Modellerin hepsi birbirinden şahane. Ayrıca çok özgün ürünler, bu tarz şeylere meraklıyımdır ve çok araştırırım ama bu tarz ürünleri ilk defa gördüm.

  2. Rende gerçekten harika ve en yaratıcısı bana göre. Daha önce de sayfanızda kevgirden aydınlatma tasarımı görmüştüm ve onu da çok beğenmiştim gerçekten. Tebrik ederim çok yaratıcı fikirler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz