İpten Vazo Yapımı

2
1485

Evinizde kullanmadığınız cam şişeleri, kavanozları yada kullanmaktan sıkıldığınız düz cam vazoları iplerle süsleyerek onları daha eğlenceli ve sevimli hale getirebilirsiniz.

Halatla Süslenmiş Cam Vazo

ipten-vazo-yapimi

Bu şekilde bir vazo yapmak için sadece 30 dakikaya ihtiyacımız var. Tabi ki birde bazı malzemelere ihtiyacımız var.

Adım 1

ipten-vazo-yapimi-1

Cam bir vazo, makas, yapıştırıcı, gümüş yada istediğimiz renk deri kordon ve ince halat ipi tedarik etmek.

Adım 2

ipten-vazo-yapimi-2

Yapıştırıcıyı vazonun en alt kısmına sürerek ince halatı yapıştıralım. Bir sıra yapıştırıcı sonra yapıştırıcı sürdüğümüz yere ince halat ipi saralım. İpin düzgün bir şekilde yapışması için sardıkça parmağımızla bastıralım.

Adım 3

ipten-vazo-yapimi-3

Vazonun sonuna kadar yapıştırıcı yapıp ipi sarana kadar devam ediyoruz. İpin uç kısmını da yapıştırdıktan sonra son aşamaya geçiyoruz.

Adım 4

ipten-vazo-yapimi-4

Seçtiğimiz renk deri kordonu yapıştırıcı ile ince halat ipin bittiği noktadan yapıştıralım. İsterseniz kordonun rengini içerisine koyacağınız çiçeklere göre seçebilirsiniz. Örneğin, mor sümbüller için mor bir deri kordon seçebilirsiniz.

Adım 5

ipten-vazo-yapimi-5

İçerisine çiçekler koymak için vazo hazır. Dilerseniz pencere önünde dilerseniz de yemek masanızda el emeğiniz vazoları kullanabilirsiniz. Gördüğünüz üzere vazo süslemek için oldukça pratik bir fikir.

Renkli İpler Cıvıl Cıvıl Vazolar

ipten-vazo-yapimi-6

Kullanmadığınız boş şişeleri atmayın değerlendiriyoruz. Pembe, sarı ve mavi iplerle vazoları renklendiriyor evimizi süslüyoruz.

ipten-vazo-yapimi-7

İhtiyacınız olan malzemeler, boş şişeler, renkli ip, 06 cm kalınlığında halat, sıcak tutkal, sıcak tutkal tabancası ve makas.

ipten-vazo-yapimi-8

Şişenin ağız kısmından başlayarak belli bir bölgeye kadar tutkal yapıp halatı yapıştırıyoruz. Ortalara geldiğimizde pembe yada seçtiğimiz renk ipi tutkal ile yapıştırıyoruz. Sonra tekrar halat, tekrar pembe şeklinde devam ediyoruz. Şişenin sonuna geldiğimizde uç kasımından makas ile kesip yapıştırıyoruz.

ipten-vazo-yapimi-9

Tutkal kuruduktan sonra eğlenceli vazoların içerisine çiçekler koyarak istediğimiz yerde dekore edebiliriz. Gördüğünüz gibi bu vazoları yapmak hem çok ucuz hem de çok pratik. Özgür renk seçimiyle kendi vazonuzu yapın, evinize kendi tarzınızı yansıtın.

2 YORUMLAR

  1. Bu vazoları balkonumda kullanmayı çok seviyorum ben. Birkaç tane yapmıştım geçen yaz ve çok şık oldular. Renkli olanlardan da yapacağım bakalım nasıl olacaklar. Emeğinize sağlık 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz