İskandinav Tarzı Dekorasyon Fikirleri

4
489

Evinizin tarzı sizin tarzınızdır. Bunun için evdeki dekor çok büyük önem taşır. Peki, evdeki dekorun daha güzel ve daha tarz durması için hangi tür yöntemler yapılır diye merak ediyorsanız bu makaleyi okuyunuz. Çünkü bu makalede son zamanların en çok tercih edilen ev tarzı olan İskandinav tarzıni anlatacağız.
İskandinav tarzı olan evlerin tarzlar arasında ne ferah olanıdır. Bunun için evi daha ferah ve daha iç açıcı olmasını isteyenlerin uyguladığı dekordur.

Genelde bu tarzda beyaz duvar renkleri beyaz mobilyalar ve aksesuarların renginde ise siyah renkler tercih edilir. Beyaz renk bilindiği gibi evleri büyük gösterir. Bunun için evleri küçük olanların yapması gereken İskandinav ev tarzını evlerine taşımalarıdır.

Aksesuarlar arasında olması gerekenler: renkli halılar, hayvan figürleri, saatler, müzik aletleri, siyah avize, siyah perdeler, sanatsal aksesuarlar gibi aksesuarlar kesinlikle İskandinav tarzı evlerde bulunması gerekenlerdir.

Mobilya seçiminde ise: bu tür tarzlarda asıl önemli olan renktir. Rengin beyaz olması ile bu tarza sahip olabilirsiniz. Ama eğer farklı bir şey istiyorsanız mobilyalarda yapmanız gereken koltuklardan bir tanesini siyah seçmek olsun. Bu durum evinizin daha tarz durması için çok daha iyi olacaktır.

Siyah beyaz koltuk takımı ile eviniz çok daha hoş görüntü elde edilir.

Halıların daha çok önem kazandı bu tarz evlerde farklı renklerde halıda farklı bir görüntü sağlanır.

Bu evde altın sarısı heykellerde gene kullanılması çok güzel olacaktır.

İskandinav ev tarzı ile eviniz daha ferah ve daha hoş görünecektir.

4 YORUMLAR

  1. Çok şık gözüküyor gerçekten. Böyle bir evde oturmak isterdim ama evimi bu hale getirmem zor olur şu an. Var olan eşyalarla nasıl bir değişiklik yapabiliriz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz