Japon Yemek Masaları

2
1655

Merhaba güzel kalpli insanlar,

Mobilya dünyasındaki gelişmeleri en modern tasarımlarla sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bugün ülkemizden çok uzaklarda bulunan Doğu Asya’da bir ada ülkesi olan Japonya’ya gidiyor ve yemek masalarına konuk oluyoruz. Asya kültürü ve yemek masası deyince eminim hepinizin aklına bizim de kültürümüze çok uzak olmayan yer sofraları gelmiştir. Japon yemek masaları en modern tasarımlarıyla keyifli seyirler!

japon-yemek-masalari

Bu yemek masanın şekli gerçekten çok ilginç. Herkes tarafından rahat bir şekilde kullanılması için tasarlanmış. Tabi ki yere bu kadar yakın olunca yani bizim kültürümüzde yer sofrası şeklinde olunca sandalyeler yerini minderlere bırakıyor. Ayrıca sofra üzerinde servis tabaklarında ahşap seçim yapılarak ahenk bozulmamış.

japon-yemek-masalari-1

Zeminde masa için ayrılmış özel bir bölme, bu yemek odasında sihir var. Ansızın yemek masanız kaybolabilir, zeminle bütünleşebilir, küçük salonlar için kesinlikle süper bir fikir. Bu tasarım özellikle minik yaramazlar için oldukça eğlenceli  görünüyor.

japon-yemek-masalari-2

Bu yemek masası, minimalist, gündelik ve çok yönlü tasarımıyla modern evler için oldukça kullanışlı duruyor. Biblolardan oluşan aksesuarlarla dekore edilmiş Asya stil yemek odası dekorasyonu.

japon-yemek-masalari-3

Yuvarlak siyah bir yemek masası ve ilginç sandalyeler. Sandalyeler minderlerle tamamlanırken ayaklarımızın uyuşması kaçınılmaz gibi duruyor. Çünkü bu tasarımda diğer modeller gibi ayaklarımızı salamayız.

japon-yemek-masalari-4

Japon işi bahçenizde güzel bir tablo. Minderler misafirlerinizi konforlu bir ortam sunmak için hazır. Güzel yemekler eşliğinde hoş muhabbetler ve yaz sıcağında hafif bir esinti. Of ne de güzel olurdu şimdi. Yaz gelene kadar hayallerde ısınmaya devam edeceğiz galiba. Japon tarzı yemek odası dekorasyonu görmek isterseniz Japon tarzı yemek odaları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Çok beğendim şahsen. Bana çok doğal ve huzurlu geldi bu masalar ve dekorasyonlar. Tabi böyle bir masa tarzını eve sokmak için acaba tüm salona mı bu tarzı uygulamak lazım yoksa sırıtır mı bilemedim. O konuda da siz bana bir cevap verirsiniz belki 🙂

    • Merhaba Şahika Hanım, salon dekoraayonunda japon yemek masalarına yer vereceksiniz modern, doğal dekorasyon tarzının hakim olması yeterli. Klasik ve avangard tasarımları salonda tercih etmezseniz sırıtmaz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz