Kalp Şeklinde Peçete Katlama

0
1248

Sevgililer günü başta olmak üzere çeşitli özel günlerde sevdiğiniz kişilere peçeteyle harika kalpler yapabilir, masanıza renk katabilirsiniz. Özel bir yemeğinin olmazsa olmazı, romantik bir akşamın en önemli parçası hiç şüphesiz metalara dayanır. Bu metalardan birisi de sevilsin ya da sevilmesin kalplerdir. Kalp şeklinde peçete katlama ise sanılandan çok daha kolaydır, bu kapsamda aşağıda en basit haliyle kalpli peçete katlama nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Kalpli peçete katlama işlemi sonrasında peçetenizi tabağın üzerine koyabilirsiniz.

Kolay Kalpli Peçete Katlama

Kalpli peçete katlama için ihtiyaç duyacağınız en önemli şey tabii ki peçete, ancak gerçekten kaliteli bir peçete olması önemli çünkü çok fazla katlama ve ütüleme işlemi olacağı için yırtılmaması gerekiyor. Kırmızı bir kumaş parçası ya da origami kağıdı da kullanabilirsiniz.

Peçetenin ne kadar büyüklükte olacağı yapmak istediğiniz kalbin büyüklüğüne bağlı olarak değişecektir. Fakat genel itibariyle orta büyüklükte bir tabağa sığmasını istediğiniz kalp için 20×20 boyutunda bir peçete kullanabilirsiniz. Peçetenizde kırışıklık varsa kalpli peçete katlama işlemi öncesinde ütülemeniz gerekir.

peceteyi utuleme ve kirisikliklari giderme islemi
peceteyi utuleme ve kirisikliklari giderme islemi
peceteyi katlama islemi
peceteyi katlama islemi
  1. Peçeteyi tam ortadan katlayın ve burada bir çizgi çıkması adına üzerine bastırın.
  2. Kenarları bir araya getirin ve tekrar ikiye katlayın.
  3. Ortadaki parmakla bir tarafı yukarı doğru katlayın.
  4. Diğer tarafları yukarı kaldırın ve her iki tarafın buluşmasını sağlayın.
kalp seklinde kucuk ucgenler olusturma islemi
kalp seklinde kucuk ucgenler olusturma islemi

5. Orta noktayı kendinize doğru tutun ve peçeteyi ters çevirin.

6. Üstteki dört köşenin her birini katlayın ve dört küçük üçgen oluşmasını sağlayın. Kıvrımların üçgen şeklinde sabitlenmesi için bir ütü kullanın.

Son rötuşu yapmak için peçeteyi ters çevirin.

Eğer bu büyüklükte bir peçeteniz yoksa ya da bulamıyorsanız kesilmiş bir kumaş parçası ya da bulaşık bezi kullanabilirsiniz. Eğer origami kağıdı satın alabilirseniz origami kağıdı da harika görünecektir, ancak amacının dışında bu kağıtla ağzınızı silmeniz mümkün olmaz.

Kalpli peçete katlama işlemini bitirdikten sonra mutlaka bu geceye uygun düşecek nitelikte bir yemek tarifi araştırması yapın. Eşsiz yemek tariflerine ve içeceklere göz atmak için sitemizin Yemek Tarifleri kategorisine göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz