Karanlık Odaları Aydınlatma Nasıl Olmalıdır

0
583
yeni nesil aydınlatma
yeni nesil aydınlatma

Karanlık odaları aydınlatma konusu herkes tarafından sıklıkla tartışılan bir konudur. Herkesin evinde karanlık odalar bulunduğundan dolayı bu konuda herkes bir şey yapmak istiyor. Bunun için de yine dekorasyonun mucizelerinden faydalanılıyor. Dekorasyonun mucizeleri sayesinde karanlık odalar, karanlıktan kurtulacak ve çok bir masrafa girmeden karanlık oda aydınlatma probleminiz çözülecek.

karanlık oda
karanlık oda

Evin kör noktası olarak geçen bu yerlerde ciddi problemler yaşanabiliyor. En basitinden karşılaşılan sorun yaptığınız değişiklikleri, karanlık odanın baltalaması… Ne kadar değişiklik yaparsanız yapın, karanlık odanız varsa bu değişikliği öne çıkartamayabilirsiniz. Bu yüzden önceliğiniz karanlık odayı aydınlatma olursa daha sağlıklı sonuçlara varabilirsiniz.

Karanlık odaları aydınlatma yine büyük değişiklikler yapmanızı da şart koşmuyor. Ufak değişiklikler yaparak, birkaç adımda karanlık odalarınızda hiç olmadığı kadar aydınlığı yakalamanız mümkün olacak. Yakalayacağınız bu aydınlık oda görüntüsü ile nerede değişiklik yaparsanız yapın hemen belli olacaktır. Ayrıca evinizde karanlık odalarının bulunmamasıyla birlikte dekorasyon yönünden önemli bir artıyı da beraberinde kazanmış olacaksınız.

Karanlık Odaları Aydınlatma

karanlık oda aydınlatma
karanlık oda aydınlatma

Karanlık odaları aydınlatma zorlu bir konu değil. Bu konuda dekorasyon severlerin adım atmaması için herhangi bir sebep bulunmuyor. Hemen harekete geçmek için hiç olmadığı kadar sebep var diyebiliriz. Her geçen dekorasyonda aydınlık renkler öne çıkıyor. Aydınlatmanın önemi farklı boyutlar kazanıyor. Siz de gerçek bir dekorasyon anlayışını evinizde hâkim kılmak için bu konuda geç kalmadan adımınızı atın ve emeklerinizin boşa gitmesine izin vermeyin!

Duvarınızda Açık Renkleri Hâkim Kılın

Duvar boyası olarak açık renkleri kullanmak çok önem taşıyor. Eğer açık renkleri kullanmayıp karanlık yani kapalı renkleri tercih ederseniz kör oda sorununu yaşarsınız. Bu yüzden karanlık odaları aydınlatma açısından açık renkleri kullanmanız gerekiyor. Zaten kapalı renk kullanmışsanız hemen açık renge dönmeniz faydalı olacaktır. Açık renge döndüğünüz takdirde zaten aydınlatma konusunun yarısını da tamamlamış oluyorsunuz.

açık renk duvar
açık renk duvar

Duvar boyası odanın aydınlatılmasında çok büyük önem taşıyor. Açık bir hava için açık renkleri tercih etmelisiniz. Farz edelim daha koyu renkler tercih ettiniz, onların bile açık tonları üzerinden gitmelisiniz. Yoksa karanlık oda sorunu kaçınılmaz bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için düzgün açık renkler arasından tercih yapmak şart…

Odanızı Aynalarla Destekleyin

Belirli odalarda aynalar sıklıkla kullanılırken evin diğer alanlarında aynaların kullanılmasından çokça kaçıyor insanlar. Oysa ayna kullanımı eskiden dekorasyonda vazgeçilmezdi. Bugün insanlar çokça göz ardı etse de hala daha önemini koruduğunuz söyleyebiliriz. Siz de karanlık odaları aydınlatma açısından doğru bir adım atmak istiyorsanız evinizin odalarını aynalarla desteklemelisiniz.

oda aynaları
oda aynaları

Karanlık odaları aydınlatmak için aynalar gerçekten çözüm getiriyor. Karanlık odanızın aydınlatılmasında ilaç gibi gelecektir. Hem ayna konusunda da her geçen gün çeşitler arttığından dolayı doğru tercihi yapma şansınız da bir o kadar artmış oluyor.

Minimalizm Olmazsa Olmaz

Minimalizm dekorasyonda en çok öne çıkmayı başaran türlerden olmayı başarıyor. Sıklıkla kullanılmaya başlandı. Önce yurtdışında meşhur oldu, ardından ülkemizde de meşhurluğu gün geçtikçe yayılıyor. Eğer siz de minimalizme yatkın dekorasyonları beğeniyorsanız, karanlık odaları aydınlatma konusunda minimalizmi kesinlikle es geçmemelisiniz.

minimalist aydınlatma
minimalist aydınlatma

Kimi insana göre oldukça boş görünen bu oda dekorasyonunda aslında baktığımızda o kadar sakin bir izlenim yaratıyor ki dekorasyon bu dedirtiyor. Eşyaların yoğun bir şekilde kullanılmadığı, açık renklerin tercih edildiği ve gerçek bir huzurun yakalandığı dekorasyondan bahsediyoruz. Minimalizmi eğer karanlık odalarda hâkim kılarsanız karşılığını kısa vadede alabilirsiniz. Hem aydınlatma açısından eksiğinizi giderirken ayrıca yeni dekor anlayışını odanızda uygulamış olacaksınız.

Hantal Mobilyalara Dur Deyin!

Hantal mobilyalarınızdan kurtulmanın tam zamanı. Hantal mobilyalar dönemin dekorasyon anlayışına uygun olsa da bugün için o kadar geçerli değil ve aydınlatma konusunda başınıza dertler açabiliyor. Yer işgal etmesi de bir başka dezavantajı diyebiliriz. Yeni dekorasyon anlayışını hâkim kılmak için daha iyi bir zaman olamaz değil mi?

hantal mobilyalardan kurtulun
hantal mobilyalardan kurtulun

Hantal mobilyalar evinizi kapatır, yer işgal eder ve dekorasyonel anlamda birçok dezavantajı içerisinde barındırır. Bu yüzden nasıl bir yenilik yaparsanız yapın istediğinizi tam olarak uygulayamamanıza sebep olabilir. Bunun önüne geçmek sizin elinizde…

Hantal mobilyalarınızı ikinci el alıp satan yerlere satarak yeni mobilyaları alma konusunda da ek bütçe oluşturabilirsiniz. Karanlık odaları aydınlatma eskilerden kurtulmayla başlar…

Halı Tercihiniz Kapalıdan Yana Olmamalı

Halı tercihiniz kesinlikle kapalı renklerden oluşmamalı. Karanlık odaları aydınlatma açısından halının önemi çok büyük. Zaten siz de açık bir renk tercih ettiğinizde halının etkisini fark edeceksiniz. İnsanlara karanlık gelen odanın değişiminde kilit bir noktada yer alıyor halılar. Açık renkli bir halının katkısını fark etmemek elde olmayacak.

açık halılar
açık halılar

Böyle açık renkleri tercih ederek odasının aydınlatmasında önemli bir avantaj sağlayan çok insan var. Ayrıca bu halılar kaymaz bir yapıda olduğundan eski halınıza göre de avantajlı. Hele ki astım sorununuz varsa yeni nesil halılar bunun sorun olmasını ortadan kaldıracaktır. Karanlık odaları aydınlatma konusunda umutsuzluğa gerek yok. Yeter ki önerilerimizi ve uyarılarımızı dikkate alın…

Aydınlatma Sisteminizde Değişiklikler Yapın

Karanlık odaları aydınlatma konusunda yapacağınız en temel değişiklik aydınlatma sisteminizde olacaktır. Aydınlatma sisteminiz akşamları evinizin aydınlatılmasında problem yaratıyorsa bunu bir an önce değiştirmelisiniz. Buraya kadar yaptığınız değişikliklerden tam anlamıyla verim almanızın önüne geçebilir.

yeni nesil aydınlatma
yeni nesil aydınlatma

Yeni nesil aydınlatmaları tercih ederek karanlık odaları aydınlatma sorununu kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Bu tarz aydınlatma da tercih edebilirsiniz ya da daha basit aydınlatma da tercih edebilirsiniz. Anahtar nokta yeni nesil olması ve odanızın aydınlatma için gereksinim duyduğu ölçüyü yakalamanız. Eğer aydınlatma konusunda doğru adım atarsanız zaten aydınlatma probleminizin çok önemli bir kısmı çözülmüş olur. Dekorasyon açısından da mobilyalarınızın öne çıkmasını sağlayabilmeniz daha da kolay hale geliyor.

Perde Seçiminde Yanlışa Düşmeyin!

Perde seçimi yaparken yanlışa düşmemeye dikkat edin. Bazı perdeler güneş ışığını hapsettiğinden dolayı gündüz güneş ışığından tam anlamıyla faydalanamıyorsunuz. Bunun da çok yıkıcı sonuçları olabiliyor. Eviniz güneş görse dahi o güneşi alamaz hale geliyorsunuz. Perdeleri de her zaman açmak ile uğraşmak istemiyorsanız güneş ışığı hapsetmeyen perdeler arasından seçim yapmalısınız.

doğru perde seçimi
doğru perde seçimi

Karanlık odaları aydınlatma konusunda perdelerin de önemi sahip. Zaten önemi olmayan bir şey yok diyebiliriz. Perdenizin açık tonlarda olması daha faydalı olabilir fakat kapalı tonları da seçebilirsiniz. Önemli olan nokta güneş ışığını hapsetmemesi. Bunun haricinde geriye kalan seçenekler size bağlı gelişiyor…

Aydınlatma ile Veriminiz Artar

Karanlık odaları aydınlatarak birçok konuda evinizin verimini arttırabilirsiniz. En önemlisi yetersiz aydınlatmadan kaynaklı olarak insanlar sağlık sorunları yaşayabiliyor. Özellikle güneş ışığıyla temas etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra karanlık odalar depresif bir ruh haline sebebiyet verdiğinden evinizde keyifli vakit geçirmenizin önüne geçilebilir.

oda aydınlatma
oda aydınlatma

Karanlık odaları aydınlatma konusunda size önerdiklerimizi uyguladığınız takdirde aydınlatma sorununuz tamamen çözülecek. Evinizin her alanına yaymaya dikkat edin. Dekorasyonda tek bir yer değil, bütün önemlidir. Bu yüzden bir yerde ne kadar fark yaratırsanız yaratın, diğer alanlara yaymamanız yaptığınız değişiklikleri anlamsız kılacaktır.

Karanlık odaları aydınlatarak evinizin dekorasyonel olarak öne geçmesini sağlayın. Evinizde vakit geçirirken keyfinize keyif katın. Yeni yaptığınız değişikliklerin kolayca öne geçmesini sağlayın. Dekorasyonda önemsiz diye bir şey olmaz. Ufak detaylar bazen hayat kurtarır. O yüzden tüm önerilerimizi ve uyarılarımızı dikkate aldığınız takdirde hata payınız sıfır olacak. Sizin için varız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz