Kare Salonda Masa Nereye Konur?

7
9615

Bir mekanı dekore ederken belki de en önemli detay, o mekanın şeklidir. Küçük ya da büyük olması aslında çok da fark etmez; salonunuzu dekore ederken de şeklini ön planda tutmalısınız. Bu yazımızda, kare şeklinde salona sahip olanlar için masanın konumu nasıl olmalıdır sorusuna açıklık getireceğiz.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 1

Kare salonda masa genellikle kapıdan girilen kısımda yer alır. Oturma grubu ise cam tarafındadır. Kare salonlarda genellikle tek tarafta cam yer aldığından, manzaranın daha rahat izlenebilmesi için koltuk takımları cam tarafında yer almalıdır.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 2

Oturma grubunun kapıdan girilen noktada olması durumunda salon olduğundan daha küçük görülebilir. Bu nedenle kare şeklindeki salonunuzu dekore ederken bu detayı gözden kaçırmamalı, konumlandırmaları da buna göre yapmalısınız.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 11

Masa ve sandalyenin kapıya yakın olduğu kare salonlarda, oturma alanı ve salonun geri kalan kısmı daha geniş görünür.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 6

Özellikle kare bir masanız varsa, hemen kapının yan tarafındaki duvarın olduğu nokta masanın konumu için idealdir.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 5

Çok büyük bir salonunuz varsa daha farklı dekorasyon alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz ancak orta ve küçük kare salonlarda masa konumu için kapıya yakın olan tarafı öneriyoruz.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 9

Böylece salonunuzu daha geniş, daha ferah göstermek için doğru bir adım atmış olacaksınız.

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 4

Zaten kare salon yerleşim planı için örnek olarak eklediğimiz tüm resimlerde de yukarıda belirttiğimiz gibi masanın kapıya yakın, oturma grubunun ise kapının karşı tarafında kalan duvar ya da cam önüne konumlandırıldığını görüyoruz.

Kare salon dizaynına örnek olarak şu fotoğrafları da inceleyebilirsiniz;

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 7

Kare Salonda Masa Nereye Konur? 3 Kare Salonda Masa Nereye Konur? 8

7 YORUMLAR

  1. Latife hanım merhaba küçük salon dekorasyon örnekleri paylaşabilir misiniz, bu tasarımlar da çok güzel fakat aralarında benim salona uyacak olan tek beşinci resim.

  2. Gerçekten büyük sorun kare salona sahip olmak. Oturma grubum çok büyük zaten, masayı da sığdırınca iyice daraldı odam. Kare olunca neyi nereye koysan fazlalık gibi duruyor. Ben de masayı kapı yanında kullananlardanım, böylesi en olur şekli çünkü 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz