Kavanoz Süsleme

4
879

Keyifli pazarlar herkese,

Bugün güzel bir geri dönüşüm projesi sunmak istiyorum sizlere. Geri dönüşüme yapacağımız eşyamız boş cam kavanozlarımız. Kavanoza dekupaj tekniği uygulayarak süsleyeceğiz. Bildiğiniz üzere iki türlü dekupaj tekniği bulunmaktadır. Birincisi peçete dekupajı diğeri ise bizim bugün yapacağımız teknik olan kağıt dekupaj tekniğidir. Dergi sayfalarında bulduğumuz hoşumuza giden resimleri keserek cam kavanoz üzerine dekupaj uygulayacağız.

kavanoz-suslemeİhtiyacımız olan malzemeler, makas, 1 tane boş cam kavanoz, dergi küpürleri( hazır dekupaj kağıdı da kullanabilirsiniz), boya fırçası, dilerseniz arka fon yapmak için rekli kağıt ve tutkal.

ADIM 1

kavanoz-susleme-1

Dergi sayfalarından beğendiğimiz resimleri kesiyoruz.

ADIM 2

kavanoz-susleme-2

Şimdi sıra geldi desenleri yapıştırmaya. Bunun için öncelikle isterseniz çalışma alanımıza bir gazete serelim. Daha sonra arka fon olarak düşündüğümüz renkli kağıdın üzerini tamamen tutkal ile kaplayalım.

ADIM 3

kavanoz-susleme-3

Kestiğimiz resimlerin arka tarafına da tutkal sürüp fon kağıdına yapıştıralım. Resimlerin daha sağlam yapışması için üzerine bir kaç kat fırça ile tutkal geçin ve kurumaya bırakın.

ADIM 4

kavanoz-susleme-4

Tutkalın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra kavanozu kullanabilirsiniz. Gördüğünüz üzere dekupaj tekniği oldukça basit. Sizde internetten, dergilerden bulduğunuz birbirinden güzel desenleri evinizde bulunan boş kavanozlara uygulayabilir, mutfağınız için şirin organizatörler yapabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Anneler günü için kavanoz süsleme nasıl yapılır bir fikri olan var mı acaba hanımlar, anneme hediye olarak vermek istiyorum ama anneler gününe özel kavanoz süsleme nasıl yapılır bir fikrim yok ne kullanabilirim desen olarak

  2. Aylin Hanım maşallahınız var, ne kadar güzel şeyler yapıyorsunuz böyle. İnsan özeniyor size doğrusu 🙂 Çok tebrik ederim, kendinizi böyle geliştirip bu kadar güzel işlere imza atmanız çok hoş. Devamını bekliyoruz kesinlikle 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz