Kendin Yap Kitaplık Fikirleri

3
2193

Evinizin daha fazla alana mı ihtiyacı var? Evdeki dekorasyon ile uyuşabilen bir depolama seçeneği mi arıyorsunuz? Kitaplık, herhangi bir odanın saklama alanından en iyi şekilde faydalanmak için mükemmel bir çözümdür. Depolama için bir odanın yatay ve dikey alanını kullanmanıza izin verir ve kitaplardan çok daha fazlasını organize etmenizi sağlar. Fotoğraf çerçeveleri, biblolar, çocuk oyuncakları ve kişisel eşyalar bir kitap rafında saklanabilir.

İnternet sağ olsun, kendin yap kitaplık modelleri konusunda bulabileceğiniz seçenek çok fazla. Yeni başlayanlar için de hızlı, kolay ve pratik kendin yap projeleri var. Bunların her biri basit bir tasarımla başlar, her kitap rafında kullandığınız malzemeler onu başkalarından ayıran şey olacak ve ev dekorasyonunuzla eşleşecektir. Evinize daha fazla saklama alanı eklemek ve ilham almak istiyorsanız, bu yazımızda yer alan kitaplık fikirleri harika bir başlangıç olacak.

Bu ürünler, evinizin herhangi bir odasına ihtiyaç duyulan bir saklama alanı ekleyecek. Şık ve zarif ya da rustik ve endüstriyel olmak üzere, bu yazımızda ihtiyaçlarınız ve stiliniz için mükemmel bir şekilde çalışacak alternatifler var. Karışık fikirleri eşleştirebilir ya da bir fikri kendi benzersiz tasarımınız için bir ilham perisi olarak kullanabilirsiniz.

Sebze ve meyve kasaları, kendin yap fikirleri için birçok alternatif sunar. Kitaplık da onlardan biri. Bir dikey, bir yatay dizerek 3-4 katlı bir kitaplık yaratabilirsiniz. Kasaları dilediğiniz renkte boyayarak evinizin dekorasyonunu renklendirebilirsiniz.

Ahşap bir merdiveni kitaplığa ya da dekoratif bir rafa dönüştürebilirsiniz. Saksılar, kitaplar, objeler ve renkli dekorasyon ürünleri ile süsleyerek oturma odanızda rustik bir hava yaratabilirsiniz.

Çocuğunuzun eski bir kaykayını dekoratif bir rafa dönüştürebilirsiniz. Bu rafı kitaplar ya da dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Yine meyve kasası, bu kez daha klasik bir tarz. Kasaları eskitme boyalar ile boyayarak, oldukça şık bir kitaplık elde edebilirsiniz. Renkli çiçekler, biraz kitap ve dekoratif objeler ile harika görünecek!

Çocuk odasındaki düzensizliği ortadan kaldıracak bir fikre mi ihtiyacınız var? O halde biraz meyve kasasına ihtiyacınız olacak. Dilediğiniz renkte boyayarak, çocuklarınızın oyuncakları ve masal kitapları için harika bir raf projesine dönüştürebilirsiniz.

Kendin yap kitaplık fikirleri arasında değerlendirebileceğiniz bir diğer fikir de, eski mobilyaları değerlendirmek. Eski bir ayakkabılığınız varsa, onu atmak yerine kapaklarını çıkarıp onu dönüştürmeyi deneyin.

Ahşap merdivenleri bir araya getirerek bir çalışma ünitesine dönüştürebilirsiniz. Merdivenlerin raflarına tel sepetler, çöp kutusu, hasır sepetler koyarak çalışma ünitesini daha da kullanışlı bir üniteye dönüştürebilirsiniz.

Böyle bir kitaplık ve raf ünitesi elde etmek için 2 adet merdivene ve farklı ebatlarda birkaç rafa ihtiyacınız olacak. Merdivenleri ters şekilde duvara monte ederek, basamaklarına en alta ve en üste uzun, orta kısımlara da 2-3 adet kısa boylarda raflar monte ederek eğlenceli ve renkli bir duvar ünitesi tasarlayabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Kaykay fikri çok hoşuma gitti. Bende kaykaycıyım. Youtube’a Ahmet Eren Durmuş yazarak videolarıma ulaşabilirsiniz. Türkiye de oldukça önemli bir iş yaptığımıza inanıyorum. Sizler gibi.

  2. Eşim de ben de kitap okumayı çok seviyoruz. Kitapları sıkış tepiş doldurmak hiç hoşuma gitmiyor, sergilemek istiyorum ben daha çok 😀 Yer sıkıntısı malum o yüzden. Kasalardan kitaplık fikri çok hoşuma gitti. Rengarenk de boyarız, çok şık olur 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz