Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu

2
925

Kırmızı, güçlü bir renktir ve birçok insan bu rengi ev dekorasyonunda kullanmayı abartılı bulur. Halbuki doğru dekorasyonla bu rengin tutkusunu ve heyecanını salon dekorasyonuna güzel bir şekilde yansıtabilirsiniz. Bizlerde bu yansımayı nasıl yapacağınıza dair sizlere ilham olabilecek dekorasyon örneklerini bir araya getirdik. Umarım hoşunuza gider.

kırmızı salon dekorasyonu

Kırmızı duvar, mavi koltuklar, kırmızının tonlarının da içinde bulunduğu renkli koltuk yastıkları ile hareketli bir salon dekorasyonu. Duvar ve mobilyalarda canlı renkleri kullanıyorsanız halıda beyaz, krem gibi açık sade renkleri kullanmalısınız ki salonunuz göz yormasın.

kırmızı renkli salon

Kırmızıyı yoğun olarak kullanmak istemiyorsanız şekildeki gibi tek bir duvarı kırmızı renge boyatabilir, kırmızı bir koltuk ve pano ile dekorasyonda kırmızıyı aralara serpiştirebilirsiniz.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Yada kırmızı rengi salon duvarlarının tamamında tercih edebilir, beyaz mobilyalarla mekanda ferahlık sağlayabilirsiniz. Salon duvarlarının tamamında kırmızıyı kullanmak istiyorsanız beyaz salon mobilyaları kullanmalısınız. Aynı zamanda da salonunuz yeterince güneş görüyorsa bu tarz bir dekorasyon tercih edin.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Salonda kırmızı beyaz kombinasyonu için bir başka dekorasyon önerisi. Yine kırmızı duvarlar ve beyaz salon mobilyaları.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Ama açıkçası ben kırmızı renk salon duvarlarında kullanılacaksa bu dekorasyon örneğinde de olduğu gibi tek bir duvarda kullanılmasından yanayım. Örneğin TV ünitesinin bulunduğu duvarda kırmızıyı tercih edebilirsiniz. Kırmızıyı tek bir duvarda kullanmışsanız diğer duvarlarda beyaz rengi tercih etmeniz gerekir ki ferah bir oturma alanı elde edebilesiniz.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Salonunuzda kırmızıyı kullanabileceğiniz bir başka alanda kahve köşesi. Pencerelerin önünde kahve köşesi için yeterli bir alanınız varsa dekoratif kırmızı koltuklar ve beyaz yuvarlak bir sehpa ile tutkulu bir kahve köşesi yapabilirsiniz.

kırmızı salon dekorasyonu

Kırmızı beyaz çizgili duvarlar ve koltuk, beyaz koltuk, halı ve orta sehpadan oluşan kırmızı beyaz salon dekorasyonu. Hem iddialı hem de ferah bir salon için güzel bir dekorasyon örneği.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Gri ve beyaz koltuklardan oluşan bir salonunuz varsa kırmızıyı perde fonunda tercih edebilirsiniz.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Mobilya ve duvarlar dışında salonda kırmızıyı koltuk şalı ve minderlerinde, halıda kullanabilirsiniz. Örneğin, beyaz koltuk, kırmızı koltuk şalı, kırmızı ve siyah-beyaz yastıklar, kırmızı üzerine siyah-beyaz desenli bir halı ve beyaz salon üniteleri ile siyah, beyaz ve kırmızı kombinasyonundan oluşan bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Salon dekorasyonunda sadelikten yanaysanız ve çok az kırmızı ile renklendirmek istiyorsanız, kırmızı rengin ağırlıklı kullanıldığı bir tablo, kırmızı aksesuar ve kırmızı bir sandalye tercih ederek bu tarz bir salon dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Kırmızı İle Göz Alıcı Salon Dekorasyonu 1

Salon duvarlarında kırmızı vurgusu, kırmızı renklerin kullanıldığı bir halı ve sandalyeler ile kırmızı salon dekorasyonu.  Salonunuzu yenilemek dekorasyonunuzu değiştirmek istiyorsanız salon dekorasyonu adlı kategorimizdeki diğer yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

 

2 YORUMLAR

  1. İkinci fotoğrafa bayıldım. Kırmızı çok cesur bir renk salon için ama çok da hoş olmuş buradakiler. Aralara da patlak bir sarı atasım geldi benim, hoşuma gitti kafamdaki şekli de. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz