Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

4
1186
Branda ile Hazırlanan Kış Bahçesi

Yazın büyük bir keyifle oturduğumuz bahçeleri kışında kullanmaya ne dersiniz. Cevabınız evetse bahçelerinizi kışa hazırlamanın tam zamanı. Güzel bir kış bahçesi dekorasyonu yaparak soğuk kış günlerini daha eğlenceli hale getirebiliriz. Özellikle de çocuklu aileler için kış bahçesi anneleri kurtaran güzel bir fikir. Tabi ki kış bahçesi yapmak için biraz büyük bir bahçeniz olması işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Salıncaktan Vazgeçmeyin

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçeleri evlerden bağımsız olarak oluşturulacağı gibi, pek çok kış bahçesi eve bağımlıdır. Örneğin evin yan tarafında bağımlı bir kış bahçesi oluşturabilirsiniz. Kış bahçelerinde en yaygın uygulamada pimapenle yapılan kış bahçeleridir. Ama tabi ki bu genel uygulamalardan sıyrılarak sizler daha yaratıcı çözümler sunabilirsiniz. Örneğin cam ve ahşabı bir arada kullanarak bahçenin doğal havasını yakalayabilirsiniz. Ve tabi ki bahçelerin en büyük zevki olan salıncakları kış bahçelerine de taşıyoruz.

Baharın Renklerinden Vazgeçmeyin

Renkli kış Bahçesi

Kış gelince genellikle hem evimizde hem kıyafetlerde koyu renklere geçiş yaparız. Fakat bahçenizde kışın soğuk renklerini kullanmak yerine baharın sıcak renklerini tercih ederek renkli bir kış bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Bahçe Çiçeklerini Kullanın

Kış Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Kışın donan bahçe çiçeklerini saksılara alarak kış bahçenizde dekore edebilir yada saksılarda kış bitkilerine yer verebilirsiniz. Yazın kullandığınız rattan bahçe mobilyalarınızı kış bahçenize geçirebilir, renkli minder ve yastıklar kullanarak kış bahçenizi hareketlendirebilirsiniz.

Kamelyaları Branda İle Kaplatarak Kış Bahçesine Dönüştürebilirsiniz

Branda ile Hazırlanan Kış Bahçesi

Hem kış bahçem olsun hem de daha uygun olsun diyorsanız bahçenizde bir kamelya varsa size güzel bir çözüm önerimiz var. Kamelyayı branda ile kaplatarak kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Diğer kış bahçesi uygulamalarına göre daha soğuk olabilir. Fakat güneşli kış günlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kış bahçesi uygulaması. Fotoğraf kayın validemin kış bahçesinden bir görüntüdür. Açıkçası bahçenizde böyle bir imkan varsa öneririm. Tecrübeyle sabittir 🙂 Off bu fotoğrafı koyunca da insanın karnı acıkıyor.

Küçük Bir Kış Bahçesi 

Kış Bahçesi Dekoru

Kış bahçesi için küçük bir alanınız varsa, bir kaç tekli koltuk atarak kışın dinlendiğiniz, kitap okuduğunuz keyifli alanlar yaratabilirsiniz.

Evinizin Mimarisine Uydurabilirsiniz 

Kış Bahçesi için Fikirler

Evinizin mimarisine uygun bir kış bahçesi yaptırabilirsiniz. Evinizin dış cephesinde kullandığınız malzemenin aynısını kış bahçesi yaptırırken de kullandırarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Süsleme İçin Çamlardan İlham Alın

Kış Bahçesi Dekorasyonu Örnekleri

Kış bahçenizi dekore ederken saksılarda çam kullanabilir, fener mumluklar tercih ederek romantik bir kış bahçesi hazırlayabilirsiniz.

Evden Bağımsız Şık Bir Uygulama 

Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler 1

Bahçeniz yeterince büyükse evden bağımsız kış bahçesi uygulamalarını daha çok beğeniyorum ben. Çünkü insan kendini daha çok bahçe içerisinde hissediyor.

Renkli Mobilyalar Kullanın

Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler 1

Kış bahçenizde renkli mobilyalar aksesuarlar kullanarak daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Komple Cam Uygulamaları Tercih Etmeye Çalışın

Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler 1

Kış bahçenizde gün ışığında en verimli şekilde faydalanmak istiyorsanız, hem tavan hem de duvar kısımlarını ful cam yaptırabilirsiniz.

Şömine Kullanabilirsiniz 

Kış Bahçesi Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler 1

Sıcak ve romantik bir dekorasyon elde etmek için şömine kullanabilirsiniz.

Bohem Tarz Sevenler İçin

Bohem Bahçe Dekorasyonu

Bohem tarz seviyorsanız bu dekorasyon tam sizin kışın bahçenize göre. Kırmızı bir dinlenme koltuğu, rustik tarz ahşap mobilyalar, otantik bir masa lambası. Hem güzel bir yemek alanım hem de konforlu bir kitap okuma köşem olsun diyorsanız bu dekorasyon uygulamasından ilham alabilirsiniz. Bahçeniz için en güzel dekorasyon örneklerini incelemek isterseniz bahçe dekorasyonu isimli kategorimizi inceleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. İlk resimde sol altta görünen saksı bahçe süslemeleri kendin yap projesi olarak paylaşılmıştı, hakikaten çok kısa sürede yapılabiliyor. Sadece birkaç parça dal bile yeterli.

  2. Kesinlikle tamamı cam olunca daha şık ve ferah duruyor, ayrıca üstü de açık gibi olduğu için hem güneş hem de yıldızlar için çok ideal 🙂 Bitkilerle süslemek ve tabi ki salıncak fikri efsane. En güzel şey salıncak zaten, yıldızlı bir gecede salıncakta sallanıp yıldızları izlemek efsane olurdu 🙂

    • Kış balkon dekorasyonunda ful camla kapatmak hem görüntü hem de kullanış açısından çok daha avantajlı. Fakat brendaya göre daha pahalı ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz