Kız Bebek Odası Dekorasyonu

4
607

Bebeğine güzel, şirin, rahat, huzurlu ve konforlu bir oda dekore etmek isteyen ebeveynler için kız bebek odası dekorasyonu hakkında bir yazı hazırladık. Bakalım Türkiye ve dünyada bebek odası dekorasyonunda neler moda…

kiz-bebek-odasi-dekorasyon-fikirleri-

Sakin, huzurlu ve bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği her şey bir arada. Oyuncaklarla ona harika bir dünya yaratırken bu dekorasyon önerisini de gözden kaçırmayın.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-

Duvarda kullanacağınız eğlenceli çizim ve grafikler çizerek bebeğiniz için harika bir atmosfer yaratabilirsiniz.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-2

Kızlar için vazgeçilmez bir renk olan pembeyi, kız bebek odası dekorasyonu için kullanmayı ihmal etmeyin.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-3

Duvar kağıtları ve dekoratif perdeler ile bebeğinizin odası için eğlenceli ve renkli bir mekan yaratabilirsiniz.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-5

Yatağın üzerinde kullanacağınız cibinlik, kız bebek odası dekorasyonu için vazgeçilmez detaylardan biridir. Siz de bebeğiniz için bu tarz aksesuarları kullanmayı ihmal etmeyin.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-6

Porselen bebekler, oyuncak ayılar, minderler, dekoratif yastıklar, süslü halılar, püsküllü yatak örtüleri ve kız çocuklar için aklınıza gelebilecek her detayı bebeğinizin odasında kullanabilirsiniz.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-7

Yine pembenin tercih edildiği bir başka kız bebek odası dekorasyonu. Renkli duvar kağıtları ve puantiye detayları ile süslenen perde ve beşik de odanın atmosferine uyum sağlıyor.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-8

Hareketlilik yerine sakinliği tercih edenlerdenseniz, bebeğinizin odasını bu şekilde de dekore edebilirsiniz.

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-9

Çizgi film karakterleri çocuklar için vazgeçilmezdir. Bebeğinize en sevdiği çizgi filmin karakteri baskılı yatak örtüleri ve oyuncaklar ile eğlenceli bir bebek odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca şu önerilerimizden de fikir alabilirsiniz;

kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-10 kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-11 kiz-bebek-odasi-dekorasyonu-12

4 YORUMLAR

  1. Kız bebek deyince pembe, erkek bebek deyince ise aklımıza mavi renkleri geliyor. Bence cinsiyet olarak böyle bir ayrım hoş değil. Mesela çocuk büyüyünce kıyafet aldığında bu kız rengi deyip girmiyor. Rengin kızı erkeği olmaz.

    • Ne yazık ki pembe ve mavi konusunda oturmuş bir yargı var ?. Dediğiniz gibi şimdi küçükken sıkıntı değil de büyüyünce renk konusunda cinsiyetçi bir ayrım yapıp giymiyorlar.

  2. Ay tam kız bebek odası modelleri 🙂 Çok şıklar, çok güzeller. Daha sade ve modern modeller tercih ediliyor şimdi genelde. Benim henüz bir çocuğum yok ama olunca bu önerilerden fikir alacağım kesin 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz