Kolay Puf Yapımı

0
482

Gelin bugün özellikle çocuklarımızın oturmaktan keyif aldığı puflar yaparak onları mutlu edelim. Bu pufu yapmak hem çok  kolay hem de çok ucuz. Almamız gereken sadece 3 malzeme var biri döşemelik bir kumaş yapacağımız pufun büyüklüğüne göre, ikincisi de kumaşın içini doldurmak için elyaf ve son olarak da fermuar. Makas ve metre yada cetvel zaten evimizde vardır. Hazırsak başlayalım isterseniz.

Yapılışı:

kolay-puf-yapimi

  • Seçtiğiniz döşemelik kumaştan 6 eşit büyüklükte kareler keselim. Karelerin boyutuna siz karar verin.
  • İlk olarak kestiğimiz iki kareyi birleştirerek fermuar dikelim.

kolay-puf-yapimi-1

  • Diktiğimiz karenin üstüne kestiğimiz karelerden bir tanesini şekildeki gibi ters çevirerek ucundan toplu iğne ile tutturalım ve aynı hizada makinede dikelim.

kolay-puf-yapimi-3

  • Yani bizim tam anlamıyla bir küp elde etmemiz için şekildeki gibi, 3 tane kareyi dikip, ortadaki karenin soluna iki kare sağına da bir kare ekleyip sonra birleştirmemiz gerekiyor. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus dikerken kareleri tersinden dikmeniz gerekiyor.

kolay-puf-yapimi-2

  • Bütün kareleri ters çevirerek diğer karelere ekleyerek şekildeki gibi dikelim.
  • Dikme işlemimiz bittikten sonra içerisine elyaf doldurup fermuarı çekelim.

kolay-puf-yapimi-4

Puf dekorasyon için hazır. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın odası için yapmayı düşünüyorsanız onların sevdiği kahramanları içeren kumaşlar tercih edebilirsiniz. Plastik şişelerden de puf yapabilirsiniz. Nasıl mı?Öğrenmek için pet şişelerden yapılan tasarımlar başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Keyfili günler diliyorum herkese 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here