Koltuğa Göre Halı Seçimi

6
1097

Ev dekorasyonunda oturma odası ve salonlar için en önemli nokta renklerin uyumudur. Renkler uyumsuz olduğunda görüntü kirliliği oluşur iken diğer önemli bir mevzu olan koltuk ve halı uyumundan bahsetmek ve koltuğa göre halı seçimi nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

halisecmek

Halıların ve mobilyaların aynı renkte olmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Halk arasında aynı renk olmaz diye bir kanı oluşur iken bu yanlıştır. Bakınız ki aynı renk ancak çok ufak bir renk tonu farklılığı ne güzel görüntü ortaya çıkartıyor.

koltukhaliuyumu

Mobilyanın kırlentleri ve halının aynı desenleri ne kadar şık ve modern duruyor. Bu uyumu sağlayacak mobilya ve halı bulursanız kaçırmamalısınız.

halikoltukuyumu

Halı ve koltukların birebir aynı renklere sahip olması gerekmiyor. Sadece renkleri uyumlu seçtiğinizde başarılı ve güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu dekorasyondaki örnek ise oldukça ideal bir seçim.

mobilyahaliuyumu

Gri tonlarına sahip mobilyalar ile birlikte gri bir halı ve üzerine de siyah desenler. Ne kadar şık ve dikkat çekici görünüyor. Hem evin modern görünmesini, hem de estetik bir duruşa sahip olmasını sağlayan ince bir detay.

mobilyavehaliuyumu

Halı ve mobilya uyumunu sağlamanız için illaki mobilya renkli halılara sahip olmanıza gerek yok. Oturma grubunun ayak renklerine sahip bir halı rengi seçerek bu uyumu sağlayabilirsiniz.

haliuyumu

Halı ve koltuk uyumunu sağlayan harika bir tasarım daha. Son yılların popüler halı modeli olan tüylü halılar ile hazırlanacak dekorasyon başarıya ulaşacaktır.

6 YORUMLAR

  1. Şu ilk resimdeki halıyı bende beğenerek aldım. Çok güzel bir görünüme sahip ama kullanışlılık olarak tek kelimeyle berbat. Üzerine bir şey döküldüğünde kesinlikle elektrikli süpürge ile çıkartamıyorsun. Dökülenler altta kalıyor. Bu yüzden ben önermiyorum.

  2. Halılarda ve koltuklarda gri tonları bende çok seviyorum. Bir yandan zarafeti bir yandan ise asaleti yansıtıyorlar bunun yanı sıra yeni bir kaç şey öğrendim teşekkür ederim

    • Değerli yorumlarınız için biz teşekkür ederiz. Gri dekorasyonda kullanımı kolay bir renk. Acıklı koyulu tonlarıyla istediğin renk geçişlerini dekorasyonda sağlayabilirsiniz.

  3. Ay okurken en çok merak ettiğim halı deseniyle koltuk minderlerinin deseni aynı olan bir fotoğraf var. Nasıl bu kadar denk getirmişler hayret ettim 😀 Tebrik etmek lazım herhalde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz